anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja konta bankowego (ile może trwać)

Medmex
#7 Wielbiciel#

Moje pytanie jest zbyt proste by tutaj pisać ale jednak muszę bo jak dla mnie jest to strasznie nie zrozumiałe. Konto na Allegro mam juz kilka lat korzystam non stop  z płatności pay i spłacam na czas i problemów nie ma żadnych - nie dostaje wtedy informacji że zanim spłace swoje długi wobec Allegro to muszą zweryfikować moje konto bankowe czy czasem pieniądze jakie spłacam nie są z konta Pana X.

Ale jak raz sprzedam żecz za 270zł i chcę te pieniądze przelać na swoje konto z którego spłacam moje zadłużenie wobec Allegro pay to wtedy nie mogę..............wtedy muszę czekac na weryfikacje konta czy czasem nie chcę wpłacić na cudze konto - To jest dramat Allegro!!!!!!!!!!!!

Jak mam spłacić swoje długi wobec was to nie ma żadnych problemów ale jak mam wypłacić swoje pieniądze raz na kilka lat to jest problem. 

Kto może mi wtym pomóc????

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro Pay a aktywacja konta do wypłat to dwie różne sprawy,

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Medmex konieczność wykonania weryfikacji konta do wypłat wynika z zasad działania operatorów z którymi współpracujemy (PayU i Przelewy24). Allegro Pay to inna usługa, w której także, przy składaniu wniosku konieczna jest weryfikacja.
Jest to uzasadnione działanie. Zastanów się, czy chciałbyś, aby bez żadnej weryfikacji, ktoś inny mógł wypłacić 270 zł za sprzedaną przez Ciebie rzecz?
Jeśli przesłałeś przelew weryfikacyjny dla operatora PayU, to weryfikacja powinna zająć trzy dni robocze. Jeśli trwa dłużej, prześlij proszę za pomocą formularza potwierdzenie przelewu (będziesz mógł dodać załącznik, jeśli wybierzesz kontakt przez wiadomość e-mail). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Medmex
#7 Wielbiciel#

Nadal tego nie rozumiem ale ok zaczekam te pełne 3 dni które mijają 31 Sierpnia i wtedy ewentualnie się odezwę. Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie 31 sierpnia bo jest to dzień wolny.  3 dni upłyną dopiero 2 września, w poniedziałek.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Medmex  Ładnie to napisałeś:  "nie chcem pisać ale muszę"

Nikt z nas w weryfikacji nie pomoże, nie przyspieszy, ale spróbuję może wytłumaczyć o co chodzi. Weryfikacji na Allegro jest kilka.

1.  Weryfikacja  podstawowa Allegro, na początku działalności.  Allegro sprawdza czy ty istniejesz,  do kogo wysłać  windykatora jeśli nie rozliczysz się w terminie,  kogo zgłosić do Urzędu Skarbowego jeśli coś posprzedajesz.

2. Weryfikacje operatorów płatności.  Allegro nie jest bankiem nie ma uprawnień do samodzielnego wykonywania przelewów.  Przelewy na twoje konto musza wykonywać firmy obce, na Allegro są to PayU i Przelewy24.  Jeśli chcesz dostać przelew musisz zweryfikować swoje dane osobowe na stronach tych firm.  To dla twojego bezpieczeństwa, żeby twoich pieniędzy nie dostał ktoś obcy, a zwłaszcza jakiś terrorysta.

3. Dodatkowe weryfikacje Działu Bezpieczeństwa Allegro na żądanie gdy coś  sprzedajesz, po prostu lubią sprawdzać czy masz to co sprzedajesz.

Wszystkie weryfikacje polegają na tym że ktoś sprawdza czy dane które podałeś na Allegro to są te same dane co są zapisane w banku, i te same dane co masz w dowodzie.  Wystarczy że wszystko się zgadza i weryfikacja jest bez problemu. Jeśli coś pomylisz to jest problem, jest podejrzenie że ty to nie ty, że ktoś się podszył pod twoje konto.

ps.  zadłużenia radzę opłacić z prywatnego konta bo jesli nie zapłącisz to zablokują całkiem konto i będzie jeszcze trudniej.

oznacz moderatorów

Medmex
#7 Wielbiciel#

Jest 2 wrzesnia godzina 21.44 brak weryfikacji przez pay i przez przelewy24 wszystko zrobiłem dwa razy przelew 1,01gr i nic brak weryfikacji to co jeszcze mam zrobić??

to jest mega chore że jak mam spłacić raty w allegro to weryfikacji nie trzeba ale jak wypłacić mam śmieszne 270zł to już jest mega problem. Konto podałem z którego płacę i się rozliczam więc niby jakim cudem potrzebna jest miesięczna weryfikacja klienta który posługuje sie tym samym kontem od kilku lat ?????

oznacz moderatorów