anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystąpił błąd podczas tworzenia etykiety

MAMY ROZWIĄZANIE!
Magdallena33
#7 Wielbiciel#

Witam, podczas generowania etykiety dla opłaconego zakupu z Allegro lokalnie wyskakuje błąd:

"Wystąpił błąd podczas tworzenia etykiety. Zweryfikuj poprawność danych, wracając do poprzedniego kroku."

Dane są prawidłowe, wybrane paczkomaty są aktywne. Mam sparowane konto z Managerem przesyłek Inpostu.

Zastanawiam się czy przyczyna problemu może być w tym, że pieniądze które znalazły się na koncie Allegro po wpłacie od kupującego zostały przelane na konto nim etykieta została wygenerowana?

Podczas generowania etykiety pisze:  "Koszt wysyłki opłacił już kupujący, a środki trafiły na Twoje konto Allegro.
Po nadaniu przesyłki odciągniemy tę kwotę z Twojego konta." Pytanie jaki rodzaj konta mają Państwo na myśli, czy jest to odciągane z konta allegro lokalnie gdzie kupujący uiszcza opłatę (nim zostanie ona przelana na konto bankowe sprzedającego) /konto/oferty/rozliczenia  i w tym momencie system widzi puste konto więc nie ma skąd pobrać 8,99 i stąd ten błąd, czy też jest to połączone z klasycznym kontem Allegro i taka opłata zostanie pobrana z moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro  

Zarówno środki na Allegro (klasyczne konto) jak i Managerze Inpostu są wystarczające aby wygenerować bez problemu etykietę. Jak pisałam wyżej środki z Allegro Lokalnie już zostały przelane na konto bankowe.Etykietę próbowałam wygenerować na różnych przeglądarkach również jako incognito. Niestety nic nie pomaga.

Będę wdzięczna za pomoc.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Opłatę za przesyłkę z Allegro Paczkomaty InPost naliczana jest, gdy włożysz przesyłkę do paczkomatu. Dlatego od kupującego otrzymujesz zapłatę za sprzedawany towar + 8,99 zł za wysyłkę, więc musi być inna przyczyna.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Magdallena33 to nie stanowi problemu, mogłaś wypłacić juz srodki na swoje konto, a koszt przesyłki naliczymy, gdy włożysz przesyłkę do paczkomatu i zamkniesz skrytkę.
Problem z etykietą polega na mieście. które wpisałaś jako miasto nadawcy - "Miasto punktu nadania przesyłki jest nieprawidłowe". Podałaś warszawski paczkomat, a jako miasto inną miejscowowść, wpisz tam proszę Warszawa i będzie okej 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Magdallena33
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

niestety to nie jest Warszawski paczkomat, nie wiem czemu parowanie paczkomat-miasto generuje błąd bo poniższe paczkomaty znajdują się w małopolsce. Którego paczkomatu z poniższej listy bym nie wybrała w swojej okolicy (korzystając z wyszukiwarki miejscowości) wygenerowanie etykiety nie działa:

WEZ01M
WEZ02M
WEZ01A
WEZ01N

Czy to Wasz wewnętrzny system to weryfikuje czy też pobiera dane bezpośrednio od Inpostu?

Pozdrawiam serdecznie

Screenshot_14.png

oznacz moderatorów
Magdallena33
#7 Wielbiciel#

Witam,

znalazłam przyczynę problemu - paczkomat był wybierany prawidłowo natomiast problem był z tym, że w adresie w nazwie miejscowości pisało:   Węgrzce gm. Zielonki.   Po usunięciu w edytorze adresów  członu "gm.Zielonki"  wygenerowało etykietę.  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

oznacz moderatorów