anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiłam PS4 na licytacje i ktos zepsuł mi aukcje podbijajac do 100 tys złotych. Co mam zrobic?

magdusia912
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@az1rael po co ciągle wklejasz tu artykuły o licytacjach na allegro skoro sprawa dotyczy portalu z ogłoszeniami drobnymi jakim jest allegro lokalnie chcesz rozmydlić temat i zdezorientować czytających takie działanie w internecie ma swoją nazwę i nie jest mile widziane nie rób tego

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:109690992 na Allegro i Allegro lokalnie obowiązują te same przepisy prawa.

oznacz moderatorów

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@starling_shop Czyli mogę pozwać do sądu każdego, kto przeczytał moje ogłoszenie o sprzedaży, ale nie zawarł ze mną umowy i nie zapłacił? Myślisz, że 100 tysięcy od łebka to będzie dobra kwota zadośćuczynienia? No to już lecę do sądu, a jutro na wyspy Hula-Gula, żeby wydawać miliony, które właśnie zarobiłem. Ha, ha! Szach-mat, niepłacący czytacze moich ogłoszeń!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109690992 a czy ty zrozumiałeś różnicę między ogłoszeniem o sprzedaży, a sfinalizowaniem licytacji, która ci wkleiłem? regulamin allegro punkt 7 zakończenie licytacji = zawarcie umowy kupna sprzedaży na odległość która zaproponowała najwyższą ofertę jeśli spełniono pozostałe warunki. 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:109690992 w świetle prawa zawarł umowę w momencie wygrania licytacji i żaden regulamin allegro tego nie zmieni.

§ 1. Oferta złożona w toku aukcji przestaje wiązać, gdy inny uczestnik aukcji (licytant) złożył ofertę korzystniejszą, chyba że w warunkach aukcji zastrzeżono inaczej.
§ 2. Zawarcie umowy w wyniku aukcji następuje z chwilą udzielenia przybicia.

oznacz moderatorów

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@starling_shop Na Allegro Lokalnie nie ma licytacji. Są OGŁOSZENIA z licytacją, czyli takie, które obejmują możliwość zawarcia Transakcji warunkowanej zapłatą Sprzedającemu. Nie oczekuję, że zrozumiesz różnicę.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ogłoszenie ma znamiona oferty więc to jak allegro je nazywa nie jest istotne.

"

Kodeks Cywilny stanowi, że za ofertę powinniśmy rozumieć przedstawioną drugiej stronie wolę dokonania określonej czynności pod warunkiem spełnienia pewnych oczekiwań, np. sprzedaży przedmiotu po wskazanej przez nas cenie. Treść art. 66 §1 KC dookreśla, że za ofertę traktować możemy tylko takie ogłoszenie, które określa istotne postanowienia umowy.

Jeśli więc otrzymamy od sprzedającego bezpośrednią ofertę sprzedaży konkretnego przedmiotu wraz ze wskazaniem jego ceny, a my dokonamy czynności potwierdzającej naszą wolę jego zakupu, to nasze oświadczenie wiąże oferenta i – co do zasady – nie może on już od sprzedaży odstąpić. Podobnie ma się rzecz przy złożeniu oferty za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, czyli przykładowo za pośrednictwem Internetu."

- tu masz interpretację.

 

Ogłoszenie: Sprzedam pralkę za 500 zł. Przyjedź do mnie, zobaczysz na żywo i jeśli ci się spodoba to zawieramy umowę. - samo umówienie się na oględziny nie jest czynnością potwierdzającą wolę zakupu.

Oferta: Sprzedam pralkę, licytacja od 1 zł trwająca 14 dni, zapłata z góry po wygranej licytacji, wysyłka kurierem w cenie. - wygrana licytacja jest czynnością potwierdzającą wolę zakupu.

oznacz moderatorów

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@starling_shop  napisał(a):

Jeśli więc otrzymamy od sprzedającego bezpośrednią ofertę sprzedaży konkretnego przedmiotu wraz ze wskazaniem jego ceny, a my dokonamy czynności potwierdzającej naszą wolę jego zakupu, to nasze oświadczenie wiąże oferenta i – co do zasady – nie może on już od sprzedaży odstąpić.


 

Na Allegro Lokalnie "czynnością potwierdzającą wolę zakupu" jest zapłata ceny sprzedającemu. Nie oczekuję, że to zrozumiesz.

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Również nie oczekuję, że zrozumiesz prostą zależność. Przepisy prawa są wyżej niż wytyczne Allegro.

Rozumiem, że w podobnej sytuacji możesz zapłacić a sprzedawca nie wyśle i też jest ok, bo umowa nie jest zawarta- w końcu samo wystawienie ogłoszenia nie jest oświadczeniem woli sprzedawcy wedle przytoczonego regulaminu i przed zakupem powinieneś się skontaktować ze sprzedawcą w celu ustalenia warunków oraz zawarcia umowy. Czy może jedna aukcja jest jednocześnie ofertą i ogłoszeniem, zależnie od tego z której strony patrzymy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co za mądrale jesteście jak kupujący przebija >wygrywa licytacje na AL (umowa warunkowa i jak nie opłaci to nie dochodzi do zakupu) inie opłaca >ja nie pochwalam takich rzeczy i strasznie to negujecie, sądami straszycie itd, zapytam a jak sprzedajacy napisze że nie wyśle bo mu cena nie pasuje (wiele tu razy było opisane) to nie ma paragrafów? jesteście ob...i i tyle. Niech Allegro zmieni regulamin!!!

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@az1rael @starling_shop Tylko na Allegro wygranie aukcji jest zawarciem umowy. Na Allegro Lokalnie nie jest. Dlatego sobie możecie te teksty wklejać do bólu, ale one NIE SĄ adekwatne do Allegro Lokalnie, ponieważ podbijający nie zawiera z wami umowy zakupu. Zawiera ją, jeżeli zapłaci.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:94057046 nie masz regulaminu osobno do allegro lokalnie i osobno do allegro jest jeden regulamin kłania się punkt 7 tegoż regulaminu. Gdyby były dwa regulaminy lub osobny podpunkt stanowił inaczej dla AL to miałbyś rację

oznacz moderatorów

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109690992 dodam ci jeszcze że nawet bym takiego jajcarza ścignął w celach wychowawczych bo policja i tak musi przyjąć zgłoszenie i uzyska sobie dane takiego delikwenta od allegro, dwa jakbym go pozwał z kc i nawet nic nie ugrał to by taki jajcarz zapłacił koszty sądowe w ramach wbicia mu do łba odrobiny rozumu, a nie wykluczone że może i bym tu jakąś firmę trafił / spółkę etc oj zabolałoby, zabolało

oznacz moderatorów

Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@az1rael wiesz jaką karą jest zagrożone powiadamianie organów ścigania o przestępstwie wiedząc że przestępstwa nie popełniono sprawdź sobie artykuł 238 kodeksu karnego sprawdź też w artykule 98 kpc kto pokrywa koszty sądowe przy przegranej sprawie cywilnej

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109690992 według ciebie narażenie kogoś na utratę przychodu w kwocie 100tys zł nie jest działaniem na niekorzyść sprzedającego plus niekorzystnym rozporządzeniem jego mieniem? gratuluję logiki. Od tego jest policja i prokuratura żeby zbadać czy popełniono przestępstwo czy nie policja i tak musi przyjąć zgłoszenie najwyżej umorzy postępowanie.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@az1rael "według ciebie narażenie kogoś na utratę przychodu w kwocie 100tys zł"

Nie zawarłeś umowy sprzedaży. Każdy sąd ciebie wyśmieje i przeżuje a na końcu zapłacisz jeszcze za proces.

"nie masz regulaminu osobno do allegro lokalnie i osobno do allegro"

Załącznik nr 13: Załącznik nr 13 - Regulamin Allegro - Allegro.pl

Jest jeden regulamin, ale posiada własny odrębny dział poświęcony działaniu Allegro Lokalnie.

I co my tu mamy? Polecam tobie punkt 5.2, który opisuje kiedy zachodzi transakcja. Po prostu się mylisz, przyznaj to wreszcie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:94057046 ja już raz pisałem że jakiś regulamin jakiegoś pseudotworu nie stoi powyżej prawo polskiego i to że korzystający z platformy dają się robić w wała po całości bo nie znają prawa nie znaczy że prawo nie obowiązuje więc poczytaj sobie kiedy dochodzi do zawarcia umowy na odległość według kc. To że allegro sobie napisze regulamin taki że chroni on im dupsko nic nie zmienia

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@az1rael Przecież nawet prawnik, na którego się powołujesz, bierze na wzgląd ten regulamin. Nie ma formy pisemnej umowy, więc obowiązuje regulamin w temacie, KIEDY ZAWIERANA JEST UMOWA. Ty nie rozumiesz prawa, którego czytasz. Ani opinii prawników, które wklejasz. Gdyby prawnik pisał o Allegro Lokalnie, napisałby to samo co ja i wskazałby ten sam punkt Załącznika nr 13 co ja. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:94057046 przeczytaj sobie co to jest oświadczenie woli i kiedy do niego dochodzi między podmiotami fizycznymi
wystawiam ofertę czyli oświadczenie woli sprzedania przedmiotu za daną kwotę
ty składasz oświadczenie woli zakupu poprzez kliknięcie kup teraz lub przybicie w licytacji
tzn że umowę zawarto
ty mylisz zawarcie umowy z przekazaniem prawa własności do towaru podczas zapłaty
nie obowiązują przepisy o ochronie konsumenta jeśli kupujesz od firmy o zwrocie itd
kiedy zawierana jest umowa? w momencie złożenia przez obie strony oświadczenia woli nieobarczonego błędem nie w momencie finalizacji umowy poprzez uiszczenie zapłaty
obowiązuje już kc sprzedający zobowiązuje się towar wydać, kupujący zobowiązuje się za towar zapłacić umawiają się przez allegro na finalizację i jej formę

oznacz moderatorów