anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złożenie oferty 2 tygodnie po terminie?

naskrent
#2 Obserwator#

1 stycznia wystawiłem przedmiot na Allegro Lokalnie. Aukcja została zakończona 8 stycznia 15 minut po czasie z powodu przedłużeń. Wygrywający zadzwonił, odebrał przedmiot i wszystko normalnie, ale...

Dzisiaj (25 stycznia) dostaję telefon od kogoś, kto przebił ostateczną cenę o 50 złotych i domaga się przedmiotu. Patrzę na aukcję - ostatnia oferta 21 stycznia (!), ponad 2 tygodnie po terminie. Przecież to niemożliwe, jakiś błąd w systemie chyba?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@naskrent A nie miałeś wystawionych dwóch?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

naskrent
#2 Obserwator#

Nie. Nawet gdybym miał, to zakończyłyby się w tym samym czasie, więc nadal nie wiem jak ktoś mógł złożyć ofertę 2 tygodnie później.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@naskrent Może kupujący zapłacił poza Allegro, wtedy licytacja się odnawia i może kupić to samo inna osoba.

oznacz moderatorów

naskrent
#2 Obserwator#

No tak, płatność była gotówką, ale co to znaczy "licytacja się odnawia"? Przecież wystawiona była jedna sztuka!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@naskrent tak jak powiedział @xyz96 System nie odnotował zapłaty, wiec automatycznie aukcja po 5 dniach się odnowiła. Takie zasady Allegro Lokalnie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

naskrent
#2 Obserwator#

Przecież to jest chore. Sprzedam rzecz i potem ktoś inny ma niby kupić i mieć pretensje do mnie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@naskrent Teraz wypłać pieniądze i oddaj kupującemu zwykłym przelewem, o ile zapłacił. O zwrot prowizji za jedną sprzedaż możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@naskrent Tak jest na Lokalnie. Jeśli kupujący nie zapłaci przez Allegro Finanse, licytacja po pięciu dniach się automatycznie odnawia z ceną wywoławczą i kolejne osoby mogą licytować. Tym sposobem sprzedałeś 2 razy to samo. Na Lokalnie trzeba na to bardzo uważać i kończyć taką odnowioną aukcję przed złożeniem kolejnych ofert.

oznacz moderatorów

naskrent
#2 Obserwator#

No to mam nauczkę, mam nadzieję że kupujący się nie obrazi, przelew oczywiście zwrócę.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@naskrent Pamiętaj że na Lokalnie nie zwrócisz przez Allegro Finanse, Musisz poprosić kupującego o rachunek bankowy i przelać ze swojego banku.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

naskrent
#2 Obserwator#

Nie wiem czemu, ale dostałem te pieniądze przez PayU.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Drugą wpłatę tak, ale przez PayU jej nie zwrócisz. Musisz wypłacić na swój rachunek i oddać zwykłym przelewem na konto kupującego.

oznacz moderatorów