anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowanie konta.Regulamin 2.12

MAMY ROZWIĄZANIE!
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry wszystkim.Mam problem z allegro.Zablokowali mi konto,poproszono mnie o zrobienie zdjęć wystawionego towaru w raz z dowodem osobistym.Tak zrobiłam i przesłałam wszystko o co prosili do weryfikacji.

Na allegro jestem ponad 13 lat i nigdy nie miałam takich sytuacji.Jestem osobą fizyczną i po prostu sprzedawałam to co mi nie było już potrzebne.Sprzedawałam ps4pro. Została ona sprzedana na allegro lokalnie.Kupujący wpłacił już za konsole przez pay you.Pieniądze są już na koncie allegro,ale nie mogę zlecić wypłaty przez tą blokadę.

Bardzo proszę o pomoc w przyśpieszeniu odblokowania konta.

No bo nie chce wysyłać konsoli,jeżeli nie mam fizycznie kasy w banku.A nie chcę zostać bez pieniędzy i sprzętu.

Tym bardziej że nie wiem ile czasu zajmie odblokowanie tego konta.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
mastwo
#7 Wielbiciel#

Wtedy nie mają prawa przetrzymywac twoich pieniędzy gdyż tranzakcja się zakończy. Na razie allegro może się tłumaczyć ze z jakiegoś powodu dbają o bezpieczeństwo tranzakcj bo np jesteś z jakiegoś powodu niepewnym sprzedającym i chcieli poczekać do czasu potwierdzenia przez kupującego tranzakcj. Gdy wyślesz towar i klient potwierdzi jego odbiór piszesz do allegro i przedstawisz fakty zakończenia tranzakcj. Nie mają wtedy żadnych podstaw by blokadę wydłużać gdyż możesz wtedy posadzić ich o zawlaszczenie środków pieniężnych. Aktualnie mogą przetrzymywac jako przedziwdzialanie oszustwom gdyż tranzakcja jeszcze nie została z twojej strony sfinalizowana.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mastwo  tranSakcja 🙂

Poza tym o to samo może posadzić kupującego, który nie zapłaci, a któremu wyśle towar przez pomyłkę bez wpłaty 🙂 Ale po co kogoś posądzać? Najpierw pieniądze, potem wysyłka.

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Czyli jak wyśle towar i zakończę sprzedaż,a oni nie odblokują mi konta,to mogę pozwać ich do sądu o to że przetrzymują moje pieniądze? i zapłacić za wszystko z swojej kieszeni hahah no super

Czyli wszystko już wiem.

Sprzedałam towar który posiadam

Kupujący zapłacił

allegro trzyma kasę bo im się wydaje że jestem oszustką.

To powiem szczerze że jestem w szoku.

Rozwiązanie jest proste

Allegro weryfikuje czy mam towar (wysłałam wszystko o co prosili)

Odblokowują konto

Ja zlecam wypłatę na moje konto bankowe

Kasa za towar i kasa za wysyłkę  jest na koncie

Wysyłam towar do kupującego.

 

 

 

oznacz moderatorów
AgnieszkaXIX
#8 Zapaleniec#

Allegro może sobie żądać czego chce, dzięki nim Twoje dane mają lądować nieszyfrowane w siecie, bo nie jeden **piiip**a wyśle zdjęcie dowodu osobistego

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka Ty dbasz o swoje finanse i allegro też musi . W przypadku problemów z transakcją serwis musi wypłacić kupujacemu rekompensatę . Przeprowadzisz tansakcję bezproblemowo odblokują Ci konto i problem z blokadą  jako dla  wiarygodnego kontrahenta się więcej się nie powtórzy .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Jak ja mam wysłać towar za który nie dostałam pieniędzy i nie mam opłaconej wysyłki?

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Jakiej rekompensacie Pan mówi.Przecież allegro ma pieniądze tego allegrowicza,nie ja.Rozumiem że jeśli bym dostała pieniądze na konto bankowe i nie wysłała towaru to wtedy się z tobą zgodzę ochrona kupujących.

Tu do umowy sprzedaży nie doszło w świetle prawa

W świetle prawa umowa polega na tym że, kupujący zobowiązuje się zapłacić wylicytowaną kwotę przez pośrednika Allegro na konto sprzedającego.A sprzedający zobowiązuje się do przeniesienia własności na kupującego po otrzymaniu zapłaty za towar.

W tej sytuacji sprzedający za towar pieniędzy nie dostał.Jedynie dostało je allegro.

Wiec rozumiem że allegro ma wysłać towar do kupującego?

 

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Konto zostalo odblokowane

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka nie allegro ma pieniądze tylko Ty na swoim indywidualnym koncie AF . Masz nałożone ograniczenie na konto i z tego tytułu nie masz możliwości przekazania ich na swoje prywatne konto . Środki ,które masz na AF mogą być zjęte ,ale tylko na podstawie prawomocnego wyroku sądu . Allegro poprosiło Cię o uwiarygodnienie transakcji / tak mają wszyscy oferujący pierwszy raz droższy produkt do sprzedaży /  co uczyniłaś .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

No dobrze,rozumie, czyli zajmują środki na moim koncie bez prawomocnego wyroku.Bo jak mam rozumieć nie możliwość wypłaty środków z (mojego konta),nie mogę nimi dysponować.Tym bardziej jest to nonsens że allegro może ale nie musi odblokowywać konta a dlaczego(bo nie i co nam zrobicie).

Rozumiem zawieszenie konta bo coś tam im nie pasuje ok.Ale blokowanie środków na niby moim koncie bez wyroku (jedynie domysły że może coś jest nie tak i musisz udowadniać że jest inaczej,jest w mojej ocenie trochę za daleko idącą ...............

U mnie była ta sytuacja ze mam kontakt z kupującym.Kupujący dostał tylko informację żeby nie wpłacać pieniędzy za aukcje.Niestety zapłacił 10 min przed zablokowaniem.Czyli mam rozumieć że nawet jak bym miała dalej nie odblokowane konto,to mam wysłać zakupiony sprzęt,bo przecież mam środki na swoim koncie.Uważam że allegro idzie trochę za daleko w swoim regulaminie,bo blokować konto to mogą instytucje państwowe.Dlatego śmiem twierdzić że konto nie jest moje tylko przypisanie do mojego konta u pośrednika (Allegro). A to zmienia bardzo bardzo mocno sytuacje.

Jeżeli kogoś obraziłam to przepraszam.Uważam tylko ze w sytuacji zablokowania konta z różnych powodów.Jeżeli kupujący wpłaci środki za licytację to allegro powinno cofać taki przelew,albo pozwolić dokończyć taką umowę kupna sprzedaży.Tym bardziej że allegro nie jest zobligowane terminem rozpatrzenia wyjaśnienia danej sytuacji związanej z kontem.Może być to krótki czas jak u mnie,a może być bardzo długi.

Tak czy siak dziękuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam dobrą duszyczkę która przyśpieszyła całą sytuację.

ŻYCZĘ SAMYCH DOBRYCH DNI

oznacz moderatorów
AgnieszkaXIX
#8 Zapaleniec#

 To nie ma nic wspólnego z dbaniem o finanse, a jedynie z niekompetencją pracowników, zwyczjanie nie czytają maili, nie patrzą co zrobił ich kolega i o której godzinie. 

oznacz moderatorów