anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup przedmiotu przez fikcyjną osobę

patrykkreli
#9 Pomysłodawca#

Powitać
Kolejny raz mam sytuację, gdy dokonuje u mnie zakupu osoba "fikcyjna", klika "Kup teraz", z reguły są to jakieś imiona i nazwiska zagraniczne, i na tym kończy się. Wybiera sposób dostawy, ale nie podaje adresu, nie dokonuje wpłaty, wiadomości nie odczytuje, nawet nie pisze nić w sprawie podania e-maila "Bo tak allegro chce aby zrobić przelew hehe".
I cóż... Pieniądze z promowania oferty poszła, sprzedaż "wisi w powietrzu" bo nie mogę wznowić tej samej oferty, bo przecież zostało "sprzedane".
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem? Osobiście już drugi albo trzeci raz spotkałem się z taką sytuacją, i niestety, ale automatyczne wznowienie aukcji po 5 dniach bez opłaty od strony kupującego - jest to dość długi okres, gdzie w tym czasie mógł znaleźć się realny kupiec, a nie oszust.
Do tej pory zastanawiam się, czemu ktoś bez zweryfikowanego konta ma prawo cokolwiek kupić powyżej np. 50zł, czy jakiejkolwiek innej kwoty?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

To nagminne podobnie jak to że ci ktoś wywinduje cenę za towar np ze 100zł na 100000zł

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

Dawniej była weryfikacja nowych użytkowników listem poleconym na adres zakładającego konta / teraz można konto założyć w kilka minut, podaj dane, adres, nr telefonu z "rzyci" wzięty / dlatego narobiło się różnych "clientuf0123456789" którzy do sfinalizowania transakcji koniecznie potrzebują nr telefonu, maila sprzedającego lub proszą by klikać w przeróżne linki w celu zrealizowania transakcji

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zbierają numery telefonów, później są dziwne połączenia i sms z linkami. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@patrykkreli Witamy w "matrixie"🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak się dzieje bo nawet tu na forum powstałą wojna polsko-polska , najazd sprzedających na kupujących, wszyscy sprzedajacy uważają że wystarczy wystawić i sprzedać a kupujący już więcej nie powinni pytać, robić i tylko "Łapkę w górę" , cena wam nie pasuje to nie wysyłacie, doprowadziliście sami do takich sytuacji, "kto sieje wiatr zbiera burzę"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Kupujący, który jest bez winy > "niech pierwszy rzuci kamień"

W Twoim mniemaniu sprzedający to wilki, a kupujący to niewinne owieczki idące na rzeź?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I wzajemnie!😁

oznacz moderatorów

patrykkreli
#9 Pomysłodawca#

Ale o co chodzi? Kolejny raz mam "sprzedany" przedmiot jakiejś fikcyjnej osobie, przedmiot wisi w powietrzu - w tym czasie znalazłby się prawdziwy kupiec, przez ten czas już 20 razy bym to zapakował i wysłał. Jaki problem ze strony kupującego napisać "Kupiłem, ale proszę chwilę poczekać, dnia tego i tego dokonam zapłaty" - i koniec tematu. Sprzedaję na Allegro prawie 15 lat, od kiedy zniesiono weryfikację kont - zrobiło się bagno, i po stronie kupujących i sprzedających.

Niestety lub stety - należę do osób, które po otrzymaniu przesyłki, pakują ją jeszcze w ten sam dzień, i bardzo rzadko wysyłam przedmiot dwa dni po zakupie, a jeżeli nawet mam opóźnienie, to informuję telefonicznie bądź poprzez wiadomość o zaistniałej sytuacji.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Sam jesteś najazd. Zarówno u sprzedawców jak i kupujących narosło sporo patologii, a wątek jest o jednej z nich. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia poza robieniem g.wnoburzy to po prostu ugryź się w język zamiast pisać dyrdymały.

A problem jest realny, ok. 25-30% zamówień nie jest opłacane przy licytacyjnym modelu sprzedażowym. To jest koszmar.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@patrykkreli Nie udostępniaj odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze - to trochę chroni przed takimi zakupami.

Powinna być jakaś weryfikacja kont, ale allegro ma inną politykę i umożliwia kupowanie każdemu - nigeryjskim oszustom, osobom bez danych itp. Zero ochrony 😞

oznacz moderatorów

patrykkreli
#9 Pomysłodawca#

Fikcyjny kupujący wybrał opcje wysylki inpostem - z przedpłatą, ale adresu nie podał, płatność nie została rozpoczęta. I tak to sobie wisi 🤷 A przedmiot też nie za 10zł czy parę stówek.

 

I niestety, ale tak, Allegro jawnie dało pozwolenie oszustom na działanie. O ile do samej obsługi nie mam żadnego "ale" bo zawsze szybko uzyskuję odpowiedź i bez zbywania, tak polityka samego Allegro niestety zmienia się na gorsze...

oznacz moderatorów

patrykkreli
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo - jeżeli Allegro tak bardzo chcę pozwolić na zakupy byle komu, to dobrze by było aby konta niezweryfikowane, tj. "client" miały ograniczenia, przykładowo czas zapłaty do 24h, i ograniczona kwota zakupu. Na ten czas będę wystawiał same darmowe ogłoszenia, przynajmniej będzie spokój od fake zakupów. Tragedia - jednym słowem.

oznacz moderatorów