anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup przedmiotu przez niewłaściwą osobę

sebvip
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam konto na Allegro od 12 lat. Dzisiejszego dnia po raz pierwszy wystawiłem przedmiot na Allegro lokalnie na prośbę kupującego z 0LX. Zaraz po wystawieniu przedmiotu, ktoś inny złożył ofertę kup teraz (bez opłacenia jej). Poinformowałem kupującego o pomyłce i przeprosiłem o zaistniałej sytuacji. Wystawiłem ponownie i tym razem ofertę złożył właściwy kupujący. Czy w tym przypadku, pierwszy kupujący ma prawo do oferty lub może żądać ode mnie jakichś opłat? Przedmiot już wysłałem drugiemu (właściwemu) kupującemu. Prowizja Allegro również została już naliczona od sprzedaży.

Nie spodziewałem się, że ktoś kilka sekund po wystawieniu od razu zakupi przedmiot... przy drugim wystawieniu w opisie dodałem adnotację, że oferta jest skierowana do konkretnego użytkownika, z prośbą o nie składanie ofert kupna.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Sebastian

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Została zawarta umowa sprzedaży z pierwszym kupującym, może on po zapłacie domaga się wydania rzeczy, nawet sądownie.

oznacz moderatorów

sebvip
#7 Wielbiciel#

Z tym, że po złożeniu rezerwacji/oferty kupna poinformowałem go o zaistniałej sytuacji i przedmiot nie został jeszcze opłacony. Mam nadzieję, że dogadam się z kupującym, na razie cisza na czacie. Po co kupujący miałby narażać się na koszty sądowe 🙂 Wartość przedmiotu jest niewielka, ok. 800 zł.

Dzięki za odpowiedź!

oznacz moderatorów