anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z chin i sprzedaż na Allegro lokalnie.

krz_y_siek
#7 Wielbiciel#

Witam,

zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tym oby spróbować dorobić parę stówek do wypłaty.

 

Wiem że mogę bez zakładania firmy sprzedawać towary za kwotę 75% minimalnej krajowej i zapłacić za to podatek wypełniając PIT 36.

 

Mam na oku towar na Alibabie, są to łożyska. Cena zakupu nie duża i mógł bym to sprzedawać ze sporą marżą. Jak się za to zabrać żeby wszystko było legalnie i żeby się do mnie nie doczepił US? Chciał bym kupić na start kilkadziesiąt sztuk i sprzedawać wysyłając już z Polski.

 

Czy potrzebuje jakieś certyfikaty CE od sprzedawcy z Chin? Jak wygląda sprawa z cłem? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

br.
#21 Demiurg#

@krz_y_siek  Poruszyłeś bardzo ważny temat, niestety nie da się napisać prostej instrukcji jak prowadzić taki import.

Polecam studia na takim kierunku, "Handel Zagraniczny" to popularny kierunek studiów na wielu uczelniach.  Namawiam do skorzystania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krz_y_siek tak możesz ale pewnie musisz zapłacić cło i vat, jeśli są to są łożyska samochodowe z tego co pamiętam od razy Vat i chyba kasa fiskalna 😞  Udaj się o poradę do księgowej 

Będziesz importerem, więc troszku papierów dojdzie, CE, Vat, Cło 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krz_y_siek
#7 Wielbiciel#

Czytałem że do cześci samochodowych i motocyklowych dochodzi VAT, w moim przypadku są to łożyska do silnika elektrycznego w rowerze więc chyba VAT by mnie nie dotyczył?

oznacz moderatorów