anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamykanie aukcji poprzez zarezerwowanie przedmiotow i brak zaplaty.

gladzlototus
#8 Zapaleniec#

Witam! Borykam się z ogromnym problemem jako osoba korzystająca z allegro lokalnie... pisałem już masę zgłoszeń do serwisu, jednak żaden odpowiadający nie widzi jednak rozwiązania mojego problemu prócz powierzchownego odpisania na pytanie...

 

Przechodzę do sedna... mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie nic sprzedać w serwisie allegro lokalnie, wystawię przykładowo 98 sztuk danego przedmiotu "KUPUJĄCY" zamówi 98 sztuk, nie skontaktuje się ze mną nie zapłaci za przedmiot a oferta mimo wszystko automatycznie ląduje na liście zakończonych...

 

Bez znaczenia jaką ilość wystawię i tak "kupujący" zamówi całość, oczywiście w wiadomym celu, tylko i wyłącznie po to aby moja aukcja zniknęła.

To błędne koło...

a) wystawiam przedmiot/y

b) "kupujący" zamawia ilość podaną w ofercie

c) "kupujacy" nie kontaktuje się oraz nie reguluje płatności

d) zgłaszam to obsłudze serwisu

e) blokują "kupujacego"

 

No i tak ciągle, mógłbym wystawić tysiąc ofert dziennie ~~ bez skutku, bo zawsze kończy się tak samo.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

br.
#21 Demiurg#

@gladzlototus  Problem powszechnie znany.  Allegro  czeka 5 dni na  wpłatę od kupującego  i po 5 dniach  uruchamia ponownie  aukcję.

Jeżeli masz pewność że  wpłaty nie będzie wystawiaj ponownie  tego samego dnia.

Jeżeli ten sam klient ciągle  kupuje  to chyba nikt  go nie blokuje?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Sprawdziłem, są  aktywne 2 aukcje, więc  nie jest  tak źle.

A to jest gameforce  więc  wielbiciele gier raczej.....   walka z wiatrakami

Powodzenia 👍

oznacz moderatorów

gladzlototus
#8 Zapaleniec#

Akurat się trafiło, że są aktywne dwie aukcje, ale problem polega na tym, że uda się wystawić aukcje w mało popularnych godzinach to raz, a dwa problem polega na tym, że za każdym razem jest nowe konto czyli client o nowym ID.

 

Ponadto, jedna z ofert jest "ogłoszeniem" bez możliwości "kup teraz" co jest całkowitym nieporozumieniem, gdyż generuje zdecydowanie mniej wyświetleń niż opcja z możliwością kupna.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Zgaduję że  to może być  ten sam klient  ale zmieniający konta, albo jako kupujący bez konta. Albo grupa dowcipnisiów. Możliwe że  konkurencja.

Trudna sprawa. tylko  Admini mogą to ustalić po adresach IP  komputerów.

Powodzenia. Dobranoc

oznacz moderatorów

gladzlototus
#8 Zapaleniec#

Na 90% obstawiam, że to ten sam klient, a nawet konkurencja, tylko allegro nic nie ustali, gdyz delikwent prawdopodobnie korzysta z ogolnodostepnych VPN w internecie 😉 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@gladzlototus Dlaczego allegro Lokalnie???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

gladzlototus
#8 Zapaleniec#

Na to pytanie, trudno mi odpowiedzieć, doczytałem że allegro lokalnie jest dla skonstruowane dla osób prywatnych więc tym się kierowałem.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@gladzlototus przede wszystkim, cały czas trwa okres przejściowy i możesz wystawiać swoje oferty również na Allegro. Wnioskuję, że nie sprzedajesz pojedynczych rzeczy z garażu, więc może warto rozważyć jednak przełączenie się na konto firma.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów