anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapomniałem usunąć ogłoszenia z Allegro Lokalnie i klient kupił przedmiot

KrzychuMatelski
#7 Wielbiciel#

Witam, jakiś czas temu wystawiłem na allegro lokalnie laptopa. Laptop sprzedałem już jakiś czas temu a niestety o ogłoszeniu na allegro lokalnie zapomniałem. Jak mogę zwrócić pieniądze kupującemu?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

Wypłać na swoje konto, przeproś i poproś o nr konta i oddaj kasę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Zeroks
#7 Wielbiciel#

Mam podobna sytuację jak @KrzychuMatelski Od razu zrobiłem kroki takie jak opisał @kostas11 – przeprosiłem za zamieszanie oraz poprosiłem o numer konta do zwrotu pieniędzy.

Niestety kupujący zupełnie nie zaakceptował tego i żąda otrzymania przedmiotu. Poinformował, że jeżeli nie otrzyma go to kieruje sprawę do sądu.

Nie bardzo wiem co mam zrobić w tej sytuacji 😞

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Zeroks ma takie prawo i wygra, ale wątpię żeby to zrobił większość straszy 🙂 Olej go napisz że czekasz na nr konta. 

Pamiętaj że kupujący musi opłacić prawnika a jak wygra Ty oddajesz ustawową kwotę za adwokata i przeważnie wygrywający jest w plecy na takiej rozprawie adwokat 1500 zł a zwrot ustawowy 720 zł więc w tym przypadku mu się nie opłaca po będzie 800 zł w plecy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Po raz kolejny piszesz (IMHO) jakieś bzdury, więc po raz kolejny spytam: jak to się ma do tego, co tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kto%C5%9B-zalicytowa%C5%82-m%C... napisał niejaki @konto zamknięte? Od kiedy to ktoś wyznacza, ile możesz odzyskać kosztów poniesionych na adwokata/kancelarię?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zeroks NIC REGULAMIN ALLEGRO MÓWI JASNO CYT- ,,OTRZYMASZ ZAKUPIONY PRZEDMIOT LUB ZWROT PIENIĘDZY,, .

oznacz moderatorów

Zeroks
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. @mdrogeria hmm wertuje teraz regulamin Allegro Lokalnie i nie mogę namierzyć takiego cytatu.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

A to allegrolokalne które pobierać chciałoby prowizję 10% za obsługę aukcji nie prowadzi obsługi zwrotów aukcji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma tam zwrotów kasy przez system, a opłata po fali krytyki już nieco zmalała.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@KrzychuMatelski Opłatę transakcyjna i tak zapłacisz (możesz pisać o zwrot). Dogadaj się z kupującym i przelej mu kasę na konto.

oznacz moderatorów

jedenras
#8 Zapaleniec#

Nie masz przedmiotu, znajdź na necie pismo odstąpienia od umowy z powodu braku towaru i wyślij klientowi. Poproś o numer konta do zwrotu albo zleć zwrot przez payU po kontakcie z allegro 

oznacz moderatorów