anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana formy wysyłki

ghostec
#7 Wielbiciel#

Hejka wszystkim czytającym.

Wystawiłem na allegro lokalnie kołpaki z opcją przesyłki paczkomatem. Kupujący skorzystał z usługi smart. Niestety nie wziąłem pod uwagę, że komplet kołpaków nie zmieści sią nawet w największej skrytce paczkomatu. Ponieważ nigdzie nie znalazłem pomysłu jak zmienić po zakupie formę przesyłki ostatecznie wziąłem koszt kuriera na siebie i wysłałem klientowi paczkę dpd. 

Opisuję tę sprawę z dwóch powodów. Po pierwsze system allegro nie widzi mojej przesyłki i przypomina mi, że mam wysłać paczkę inpostem. Czy zmieniając samodzielnie formy wysyłki nie narobiłem sobie z tego tytułu jakiś problemów (allegro jest znane z nielogicznego myślenia)?

Druga sprawa to temat kosztów. Allegro zainkasowało opłatę od kupującego i co w takiej sytuacji? Zostawią sobie, oddadzą kupującemu czy przekażą do mnie?  

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

az1rael
#21 Demiurg#

Nr listu przewozowego musisz wysłać w wiadomości do kupującego przez panel allegro by mogł sobie śledzić paczkę. Ponieważ to był twój błąd to też są to twoje koszty i nikt ci ich nie odda.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ghostec Że system nie widzi to nie powód do problem, wstawiasz na czacie do kupującego nr przesyłki i to wystarczy. Kupujący opłacił a oplata jest pobierana jak włożysz do paczkomatu, czyli dopłaciłeś jak koszt był wyższy niż kupujący zapłacił.

oznacz moderatorów