anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany Proszę o pomoc

Client:105055039
#7 Wielbiciel#

Zostałem oszukany na Allegrolokalnie.pl poprzez kupno AplleWatch na kwotę 900zl, pan wysłał mi link SMS wszedłem  było kup teraz wybierz kuriera itp wszystko jak na allegro kupiłem zrobiłem przelew, numer z którym miałem kontakt jest wyłączony, wszystkie zdjęcia rozmów i przelewów posiadam co robić jak odzyskać pieniądze, do banku zgłosiłem na policję dopiero pójdę 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:105055039 Odzyskać pieniądze będzie bardzo ciężko - niestety.
Nadzieja w policji ale na wiele się nie nastawiaj...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:105055039 No i najważniejsze - nie zostałeś oszukany na Allegro Lokalnie bo to nie była strona allegro tylko fałszywy link do strony która imitowała serwis Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie pomoże, zakup poza, Policja niewiele, ile poszło?

oznacz moderatorów

bagusdg
#5 Poszukiwacz#

Ciężka sprawa a jednocześnie dziwna sytuacja. Co Pana podkusiło, aby kupować z jakiegoś linku? Należało kliknąć "Kup teraz", kiedy przeglądał Pan tą ofertę na Allegro Lokalnie i nie cackać się ze sprzedawcą. Wtedy pomogłoby Allegro.

Ale jak już wspomniano wcześniej, zostaje zgłosić sprawę na Policję i przedstawić im wszystkie materiały dowodowe. Jeżeli informacja do banku trafiła bardzo szybko (tj. zanim pieniądze nie zostały zaksięgowane w innym), to przelew Panu cofną. Może być tak, że bank odbiorcy również zgłosi zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie i poda dane klienta, tak jak było to w moim przypadku. Zapewne sprzedawca podał zmyślone dane (imię, nazwisko, adres), ale się nie ukryje.

Tylko że nawet, jak sprawca zostanie osądzony i sprawa się zakończy, to zakładam że pieniędzy nie odda. Wtedy pozostanie złożenie wniosku o postępowanie komornicze. Dla mnie nasze prawo jest niezrozumiałe, ale nic na to nie poradzimy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów