anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków a prowizja allegro lokalnie

alhatar
#7 Wielbiciel#

Witam

Proszę mi powiedzieć czy jeśli nie dojdzie to transakcji poprzez allegro lokalnie zrobię zwrot środków kupującemu to czy allegro pobierze mi prowizję za Sprzedaż która się nie odbyła? Będę wówczas stratna na kwotę prowizji? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@alhatar Jeżeli nie dojdzie i zostanie pobrana prowizja zgodnie z regulaminem, piszesz o zwrot przez odpowiedni formularz, dołączając dowód że do transakcji nie doszło.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alhatar Jeżeli kupujący zapłaci, Allegro naliczy prowizję, naliczy ją też wtedy gdy kupujący wybierze wysyłkę za pobraniem lub odbiór osobisty.

Jeżeli oddasz kupującemu pieniądze, możesz poprosić o zwrot prowizji przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty lub pisemną rezygnację kupującego z towaru.

Na Allegro Lokalnie wpłatę oddasz tylko zwykłym przelewem, bezpośrednio na rachunek bankowy wskazany przez kupującego.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@alhatar Mówisz nie o prowizji a o opłacie transakcyjnej? Jeżeli do transakcji nie doszło z Twojej winy możesz nie otrzymać zwrotu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

alhatar
#7 Wielbiciel#

W ustawieniach jest taka opcja jak zwrot pieniędzy kupującemu. 

Wyjaśnię o co chodzi, ktoś zakupił przedmiot ale opłata jest jako nieudana, ponieważ kupujący miał problem po stronie banku. Więc przedmiot nie został opłacony. Chcę napisać do kupującego aby nie próbował zapłacić tam ponownie ponieważ wystawię aukcje raz jeszcze.

Moje pytanie dotyczyło tego czy jeśli jednak uda mu się opłacić tą transakcję a ja będę musiała zrobić zwrot środków ponieważ przedmiot będzie wystawiony ponownie to czy napewno allegro nie pobierze mi 8% prowizji za sprzedaż lub jeśli pobierze to mi ją zwróci?

Wystawiając ponownie przedmiot jeśli zostanie zakupiony i tak allegro pobierze znów prowizję za Sprzedaż. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alhatar Nie wystawiaj przedmiotu ponownie. Poczekaj 5 dni, tyle ma kupujący na zapłatę. Jeśli nie zapłaci w tym czasie, prowizja nie zostanie naliczona, a aukcja odnowi Ci się automatycznie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na AL nie ma prowizji ,jest za to opłata transakcyjna regulaminowo bezzwrotna ale można pisać do nich czasem podobno oddają.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alhatar Kupujący musi zapłacić w odpowiednim czasie, musisz czekać te 5 dni, dopiero możesz ponownie wystawić. Jeżeli wystawisz a on opłaci będzie mógł domagać się wysłania towaru, jeżeli minie czas i nie zapłaci możesz wystawić i prowizji od sprzedaży nie będzie. Chyba że masz pewność że nie kupi.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Wprowadzasz w błąd. Po pięciu dniach sprzedawca nie musi wystawić ponownie, ponieważ ogłoszenie odnawia się automatycznie.

Jeżeli wystawi ponownie i jednocześnie ogłoszenie się odnowi, sprzedawca będzie miał dwa jednakowe ogłoszenia, a tylko jeden przedmiot.

oznacz moderatorów

alhatar
#7 Wielbiciel#

A czy ja mam prawo teraz zrezygnowac że sprzedaży przedmiotu jeśli nie dokonano płatności? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alhatar Zgodnie z regulaminem kupujący ma 5 dni na wpłatę, powinnaś więc poczekać. On ma prawo zapłacić w tym czasie. Jeśli nie chcesz naruszyć zasad, poczekaj.

Oczywiście możesz porozumieć się z kupującym i poprosić go o to, aby nie płacił. Jeśli się na to zgodzi i masz pewność że nie zapłaci, wystaw ofertę ponownie już teraz. Automatyczne wznawianie możesz zablokować;

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń z opcją kup teraz i licytacją

Zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie.

  1. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alhatar jeśli pobrało Ci kasę od razu to zapewne zwykłe allegro, bo na allegro lokalnie pobiera dopiero po opłaceniu, poczekaj 7 dni anuluj i wystąp o zwrot prowizji, powinieneś dostać bez problemu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów