anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków,konsekwencje

asia16139
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupujący dokonał zakupu przedmiotu przez allegro lokalnie, opłacił z góry - w tym samym momencie przedmiot został sprzedany osobiście.

Chcę zwrócić kupującemu środki, natomiast kupujący grozi mi zgłoszeniem sprawy na policję. Co mi grozi jako sprzedawcy? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@asia16139 W zasadzie nic jak mu zwrócisz środki, od Allegro nie poniesiesz żadnych konsekwencji,  może iść do sądu>takie prawo.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@asia16139 tak allegro na to zezwala 🙂 Policja się tym nie zajmie nie masz co się obawiać o ile oddasz kasę 🙂

Kiedy możesz zwrócić pieniądze kupującemu

Zwrot wpłaty kupującego możesz zgłosić w ogłoszeniach kup teraz i z licytacją z powodu:

  • rezygnacji kupującego
  • niedostępności przedmiotu
  • reklamacji.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

asia16139
#8 Zapaleniec#

Jak rozumiem, zwrot środków mogę zlecić dopiero po tym gdy będę je miała widoczne? Na ten moment widzę jedynie informacje : płatność rozpoczęta. Nie wiem czy prosić kupującego o nr konta i zwrócić mu od razu, czy czekać aż środki pojawią się na koncie allegro? Sprzedawałam rzecz pierwszy raz. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Status musi widnieć jako zakup opłacony. 

Może wcale nie dokończy płatności to będzie problem z głowy a po 5 dniach bez wpłaty zostanie automatycznie anulowany - wtedy prowizji nie będzie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Policją się nie martw bo oni nawet nie przyjmą zgłoszenia - jeśli już to jest sprawa cywilna dla sądu. 
Poproś kupującego o numer konta do zwrotu i przelej mu kasę. 
No i pamiętaj o zapłaceniu prowizji - ta jest bezzwrotna (chyba, że kupujący napisze Ci oświadczenie o rezygnacji z zakupu ale na to chyba nie ma co liczyć) 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@asia16139 Poczekaj az srodki wplyna na twoje konto i je zwroc nic wczesniej nie zwracaj dopiero jak wplyna to napisz mu wiadomosc ze ma ci wyslac nr konta do zwrotu kasy, co do policji to grzecznie powiedza mu ze moze sobie sprawe w sadzie cywilnym zakladac sam na wlasne zyczeni

oznacz moderatorów

asia16139
#8 Zapaleniec#

Kupujacy twierdzi, że on dokonał zakupu i nie zgadza się na zwrot środków. Odmawia podania numeru konta do zwrotu. 

Status zakupu to nadal :oczekuje na płatność (od wczoraj). Aczkolwiek jest nadany nr płatności.

 

Co w przypadku jeśli środki dojdą do mnie, a kupujący nie poda mi danych do zwrotu? Mogę poprosić allegro  pomoc? Jest jakaś procedura? 

oznacz moderatorów

asia16139
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłam jeszcze raz status, napisane jest : poczekaj aż kupujący opłaci zakup. Gdy wejdę w szczegóły, podany jest nr płatności. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@asia16139  skoro jest napisane poczekaj - to poczekaj

Na razie kupujący kupił i rozpoczął płatnośc. Zakup póki co nie jest opłacony. BYć może cos pójdzie nia tak i płatnośc w ciągu 5 dni sie nie zaksieguje- wowczas sprawa sama sie rozwiąże a transakcja zostanie automatycznie anulowana

Jeśłi płatnośc sie zaksieguje  należy zwócić środki ot i tyle

NIe wiem czy na Allegro lokalnie można zwracać bezposrednio a allegro. jesłi nie to jeśłi kupujacy nie cechce podać numeru rachunku to możesz albo poczekać aż sie namyśli albo po prostu wysłac przekazem pocztowym - jeśłi podał adres do wysyłki. Oczywiście pod warunkiem że kupujący i adresat to ta samam osoba.

oznacz moderatorów