anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków za zakup na allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
nafiadore
#1 Nowicjusz#

Witam, w weekend ktoś kupił ode mnie przedmiot na aukcji na Allegro Lokalnie choć mam pewność że ją zakończyłem. Chcę zwrócić środki kupującemu jednak nie odpisuje na moje wiadomości i od wczoraj nie odbiera telefonu. Jest jakiś inny sposób niż tradycyjny przelew aby zwrócić pieniądze kupującemu? Miałem ustawioną opcję automatycznego zwrotu pieniędzy na PayU Allegro a z tego co widzę nie mogę tam przelać żadnej kwoty z powrotem.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Możesz tylko trochę inaczej się to robi. Ostatnio sprzedane- szczegóły zamówienia- przewiń na sam dół i masz zwróć pieniądze.

 

oznacz moderatorów
nafiadore
#1 Nowicjusz#

"Nie możemy zwrócić pieniędzy kupującemu, ponieważ na Twoim koncie Allegro Finanse nie ma wystarczających środków. Skontaktuj się bezpośrednio z kupującym i sami ustalcie sposób zwrotu." 
Taki mam komunikat. Nie mogę przelać pięniedzy na allegro finanse bo tak jak napisałem, nie można tam wpłacić z powrotem, tylko wypłacić.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na AL nie wpłacisz musisz się skontaktować z kupującym, wziąć nr konta i przelać.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No jak tak to tylko na numer konta pozostaje i błaganie allegro również przez kontakt o zwrot prowizji. Będą chcieli do tego dowodu, że o transakcji nie doszło...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@nafiadore nie przejmuj się wyślij do kupującego prośbe o nr konta i dane do przelewu poprzez wiadomość do kupującego i czekaj, masz dowód że chcesz oddać kasę. Monitoruj czy nie zaloży dyskusji i tam ponów prośbę jak kupujący dyskusję założy i tyle. Sądownie to mógłby powalczyć ze dwa lata o wydanie przedmiotu z małą szansą na wygraną. A w allegro sprawdz i poproś o zamkniecie tej oferty bo musiała się wznowić z automatu. Możesz też poprosić moderatorki o wysłanie wiadomości od allegro do kupującego o dane do przelewu dla ciebie.

oznacz moderatorów