anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot laptopa

KabullaSTORE
#7 Wielbiciel#

Witam ! Sprzedawałem używany laptop na Allegro lokalnie. W ogłoszeniu zawarłem zdjęcia z wadami laptopa oraz napisałem, iż laptop posiada nie działający touch pad. Kupujący po otrzymaniu laptopa chce zwrotu i grozi mi policją, ponieważ według niego brak śrubek nie został wymieniony w ogłoszeniu ( był na zdjęciach) oraz znalazł wadę jaką jest hałasujący wiatrak ( ja osobiście nie doświadczyłem takiej wady, ponad to kupujący poinformował mnie, że wymieniał pastę termoprzewodzącą co mogło być przyczyną hałasującego wiatraka). Czy muszę przyjąć zwrot ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

KabullaSTORE czyli samowolnie ingerowal w sprzęt . Masz podstawę do odrzucenia reklamacji , którą niestety ,ale musisz zweryfikować .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@KabullaSTORE Reklamację musisz rozpatrzyć.Możesz uznać albo nie i o tym poinformować kupującego. On ma także dalsze kroki jeżeli się twoją opinią nie zgadza.

oznacz moderatorów

KabullaSTORE
#7 Wielbiciel#

@LEW433 jeżeli oboje się nie zgadzamy i nie zanosi się na to, czy jest to wyjaśniane na drodze sądowej czy przy pomocy Allegro ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@KabullaSTORE Jeżeli oboje się nie zgadzamy i Allegro nie rozwiąże sporu pozostaje niestety sąd i dlatego lepiej unikać AL.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz obowiązek ustosunkować się do reklamacji - to nie jest zwrot bez podania przyczyny. Jeśli sprzęt ma wady, które nie były wyszczególnione w opisie, należałoby reklamację uznać, jeśli wszystko jest zgodne z opisem można ją odrzucić. Po odrzuceniu reklamacji kupujący może się strać o rekompensatę z POK. Był tu opisywany przypadek, kiedy kupujący taką rekompensatę otrzymał ze względu na stan zewnętrzny laptopa - miał być powystawowy, a okazał się porysowany. Po przyznaniu rekompensaty Allegro w niektórych przypadkach wymaga jej zwrotu od sprzedawcy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak xyz96 ,ale z opisu wnioskuję , że nabywca samowolnie ingerowal w elektronikę , czyli tym samy uznal produkt za własny .W takim przypadku na rekompesatę z POK nie może liczyć .

oznacz moderatorów