anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot opłaty za obsługę - allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Parę dni temu sprzedałem używane felgi samochodowe poprzez Allegro Lokalnie. Płatność payu + wysyłka. Jestem osobą fizyczną, kupujący również.

Dzisiaj kupujący dzwoni, że felgi nie dają się wyważyć, zakład wulkanizacyjny twierdzi, że są krzywe. O tym fakcie niestety nie wiedziałem. Niestety prawdopodobnie będzie to zwrot ze strony kupującego, a ja raczej jestem zobowiązany go przyjąć.

Czy w takim razie mogę liczyć na jakiś zwrot tej "opłaty za obsługę transakcji"? Czy jednak to odgórny haracz (w tym przypadku ponad 30zł, a dla mnie to spora kwota)? 

Jeszcze może jak ktoś jest w temacie, mógłby mi powiedzieć kto ponosi koszty wysyłki w przypadku takiego zwrotu. Rozumiem, że zwracam koszt przedmiotu bez pierwszej wysyłki, a druga wysyłka jest kwestią do dogadania, czy może ciąży to na kupującym? Jest to dla mnie ważne, ponieważ wysyłka również swoje kosztuje (około 30-40zł). 

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Opłaty Allegro Ci nie zwróci. Na Lokalnie opłata (prowizja) nie podlega zwrotom. Jeśli chodzi o reklamację, to jeśli ją uznałeś, powinieneś zwrócić kupującemu wszystkie koszty, czyli za towar i obie wysyłki.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Sprzedałeś człowiekowi krzywe felgi i myślisz o obciążeniu kupującego kosztami dostawy ??

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Oddajesz co dostałeś oraz za odesłanie towaru do siebie, i módl się żeby kupiec nie zażądał za demontaż, montaż, wyważenie wadliwego towaru 🙂

Art. 561

§ 1. Jeżeli rzecz wadliwa została zamontowana, kupujący może żądać od sprzedawcy demontażu i ponownego zamontowania po dokonaniu wymiany na wolną od wad lub usunięciu wady. W razie niewykonania tego obowiązku przez sprzedawcę kupujący jest upoważniony do dokonania tych czynności na koszt i niebezpieczeństwo sprzedawcy.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

większość osób w starszych autach ma krzywe felgi

przez dziury w drogach, krawężniki i itp

są firmy, które profesjonalnie prostują felgi

możesz dogadać się z Kupującym, że opłacisz w jego mieście taką usługę

i to może załatwić sprawę

 

inna sprawa kto i czym próbował zakładać i wyważać opony

ja mam szczęście, że mój człowiek ma najnowszy doskonały sprzęt do tego

gdzie wyważam komputerowo najpierw felgi, potem oprogramowanie proponuje najbardziej

optymalne rozmieszczenie 4 felg w aucie

potem na niech podobnie wyważane są założone opony także z eliminacją bicia pionowego nie tylko poziomego

usługa nie jest tania ale likwiduje znacząco problem krzywych felg i do tego jazda po czymś takim jest samą przyjemnością

 

oznacz moderatorów
mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, klient ma podjechać na drugi warsztat jeszcze sprawdzić, bo ten od razu na starcie zaproponował naprawę felg za 400zł. To z tym już sobie poradzimy. Zrobi zwrot i oddam kasę. 

Teraz wracając do pierwotnego tematu, czyli nie ma żadnych szans na zwrot tych kosztów transakcyjnych?

Dzięki za odp, pozdr.

oznacz moderatorów
mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

Na szczęście wszystko dobrze się ułożyło. Felgi jednak są ok, zwrotu nie będzie. 

Jednak będzie to dla mnie nauczka, żeby nie sprzedawać już na "Lokalnie", bo jest to niedopracowany syf.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów