anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pięniedzy

Flixon_
#7 Wielbiciel#

Chciałem dokonać zakupu kierownicy na allegro lokalnie (nie logowałem się) podałem dane i przeszedłem do płatności blikiem pokazało że odrzucone a z banku zostały pobrane środki. Co mam zrobić żeby je odzyskać?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Zarobić gdzieś, tych już nie odzyskasz, kupujesz bez logowania, kupujesz z linku, zostałeś oszukany, możesz i powinieneś zgłosić na Policję, ale nie odzyskasz kasy.

oznacz moderatorów

Flixon_
#7 Wielbiciel#

Na allegro lokalnie postanowilem kupić produkt, po wybraniu metody blik pokazało że płatność nie przeszła a pieniądze zostały pobrane

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup z podesłanego linku, zakup bez logowania, masz zakup tu:https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione 

nie masz to zostałeś oszukany, masz to środki wrócą.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli znalazłeś ofertę na o.l.x lub marketplace FB i dostałeś "link do allegro" to niestety ale zostałeś oszukany.

Link nie prowadził do Allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro.

BLIK który podałeś posłużył najpewniej do wypłaty gotówki w bankomacie - sprawdź potwierdzenie w bankowości.

Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy się niestety nie nastawiaj bo będzie to w praktyce niemożliwe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Flixon_ przykro mi, ale na Twoim koncie nie ma żadnego zakupu na Allegro Lokalnie. Najprawdopodobniej była to strona imitująca Lokalnie, a w takim przypadku pozostaje zgłosić sprawę policji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

I znowu link podesłany, adres spreparowany.

To była pewnie strona z allegrolokalnie w adresie, ale dalsza część była typu oferta1234.pl a allegrolokalnie było z przodu (subdomeną) na wabia.

Nie wszystko złoto co się świeci, nie wszystko Allegro co ma allegro w adresie. 

Nie klikajcie w podesłane linki, bo mogą być pod napięciem ;-(

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 

Terry Pratchett

oznacz moderatorów