anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za zwrot towary

alicjameble24
#7 Wielbiciel#

Witam kupujący chce zwrócić używany już produkt z tytułu , że po reklamacji nie jest nadal to co powinno być. Serwis zrobił już wszystko z jego życzeniami a i tak za kilka dni był telefon że nie jest to czego chciał. Po uciążliwych telefonach postanowiłam że odbiorę towar na swój koszt mimo , że w regulaminie to kupujący powinien to pokryć a oddam mu pieniądze z przelewu pomniejszone o koszt dostawy w momencie zakupu? czy tak może być ? czy allego się będzie czepiać jeśli kupujący założy dyskusję?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ZibiK30
#18 Luminarz#

Nie wiem jak sam mechanizm Allegro przelewów i zwrotów działa. Ale wydaje mi się że to najlepsze wyjście jeśli kupujący również wyraża zgodę na tą formę zwrotu i odstąpienia od umowy. Zawsze możesz zlecić odbiór na własny koszt umawiając się z klientem aby go na pewno dał kurierowi w określonym czasie lub poszedł włożyć do paczkomatu. Wówczas kwota zwrotu nie musi ulegać zmianie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alicjameble24 Kupujący nie zwraca tego towaru, tylko go reklamuje. To zasadnicza różnica. Odbierz na swój koszt i zapomnij, bo Ci się będzie wlokło i koszty będą się mnożyć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

alicjameble24
#7 Wielbiciel#

dziękuję 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alicjameble24 Jeśli reklamował na podstawię rękojmi, nie gwarancji, to przy drugiej usterce, gdy telefon był już wcześniej naprawiany, kupujący może odstąpić od umowy. W takim przypadku należy mu się zwrot wszystkich kosztów. Jeżeli wada jest istotna, nie można takiego odstąpienia nie uznać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alicjameble24 Po uznaniu reklamacji, należy jej się zwrot kasy, wraz z kosztami przesyłki.

oznacz moderatorów

alicjameble24
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

alicjameble24
#7 Wielbiciel#

dzięki

oznacz moderatorów