anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji Allegro lokalnie

TOMASZ_MRUK
#7 Wielbiciel#

Witam.

Dlaczego nie ma możliwości zwrotu prowizji za sprzedany przedmiot skoro kupujący nie odebrał przesyłkę i zwrócono do nadawcy.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

Na Allegro Lokalnie nie pobieramy prowizji za sprzedaż. Naliczamy opłatę za obsługę transakcji. Gwarantujemy, że Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla kupujących na Allegro Lokalnie oraz na Allegro. Kupujący będzie mógł również skorzystać z szybkich płatności, aby zapłacić za przedmiot.

Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Na Allegro.pl rabat transakcyjny, potocznie zwany zwrotem prowizji, przyznawany jest w sytuacji, w której nie doszło do transakcji z przyczyny leżącej po stronie kupującego. Dotyczy to najczęściej sytuacji, w której kupujący skorzystał z ustawowego prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub nie opłacił zakupów. W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cisek222
#8 Zapaleniec#

Bzdura. W dyskusji otworzonej przez kupującego wskazywaliscie możliwości zwrotu kupującemu towaru i moja aukcja została zwrócona.

oznacz moderatorów

Client:26948821
#7 Wielbiciel#

"W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie" 

Czy dotyczy to również sytuacji gdy produkt jest niewartościowy lub wadliwy lub gdy po zakupie stwierdzono brak produktu?

Warto pamiętać, że odstąpienie od umowy możliwe jest także w ramach rękojmi. Zgodnie z art. 556 Kodeksu cywilnego sprzedawca odpowiada wobec kupującego jeśli rzecz, którą sprzedaje, ma wadę fizyczną lub prawną. Nie da się wyłączyć lub ograniczyć odpowiedzialności z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TOMASZ_MRUK Dlatego, że  Allegro na Lokalnie sprytnie zamieniło prowizję od sprzedaży na opłatę za obsługę transakcji pobieraną w momencie zawarcia umowy, czyli też w momencie sprzedaży. Na zwykłym Allegro nie otrzymasz zwrotu prowizji od sprzedaży, naliczanej po zawarciu umowy gdy do finalizacji nie doszło z Twoje winy, na Allegro Lokalnie nie otrzymasz zwrotu opłaty transakcyjnej naliczanej po zawarciu umowy sprzedaży nigdy.

oznacz moderatorów

MarcinWolff
#7 Wielbiciel#

Ja nie otrzymałem zwrotu prowizji nawet kiedy kupujący zwrócił mają numer zwrotu oraz wysłałem im potwierdzenie zwrotu srodków kupującemu. Na zwykłym koncie. Po prostu po wysłaniu potwierdzenia przestali się odzywać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bo na Lokalnie tak to działa, nie ma zwrotów prowizji od sprzedaży. Nie ma zwrotów opłaty za transakcję, która też jest naliczana w momencie sprzedaży, ta opłata zgodnie z regulaminem Lokalnie jest bezzwrotna.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kolo399 Tak z ciekawości: masz wystawioną jakąś ofertę? Bo pokazuje, że masz jedną, ale żadnej nie widać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kolo399
#8 Zapaleniec#

Nie uwierzysz. Wyobraź sobie że jakiś czas temu znalazłem pod śmietnikiem bańki szklane lekarskie. Kiedy i gdzie znajdziesz na moim kanale na yt o nazwie wojny śmietnikowe. Jeżdżę rowerem po mieście i znajduję się w odpowiednim czasie i miejscu. No w wielkim worze śmietnikowego Mikołaja znalazłem 14 szklanych baniek. Wstawiłem je na **piiip** potem na allegro bo nikt nie chciał kupić. W końcu obniżyłem cenę na **piiip** drastycznie i kupiła je babka od zdrowych zabiegów z Białegostoku. Zapłaciła przelewem, bańki dostala. Ale było jej mało więc przed chwilą kupiła znów te same bańki, które już kupiła na **piiip** kilka tygodni temu. Co najlepsze allegro pobrało opłatę transakcyjną 3,08 PLN. Muszę teraz kobicie zwrócić kasę. Ale najlepsze że nie ma zwrotu opłaty transakcyjnej od baniek, które już kobita kupiła przez **piiip**. I co? Allegro to nie ku...? 

oznacz moderatorów