anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji za licytację w której "klient" zrezygnowął z zakupu

Nephalin7
#1 Nowicjusz#

Cześć,

Trochę pytanie trochę opinia.

Wystawiłem przedmiot na sprzedaż a jako że jestem osobą prywatną i przedmiot jest używany do mnie należy decyzja czy zgodzę się na jego zwrot, aczkolwiek tylko pozornie niestety.

Kiedy klient zawiera prawnie obowiązującą umowę na odległość jest zobowiązany do zakupu.Nie chcąc się z tym użerać zgodziłem się na odstąpienie od umowy. Złożyłem wniosek do Allegro o zwrot prowizji i tutaj zostałem poproszony o to aby podesłać anulowanie umowy przez klienta w jakiejś formie, okej tym razem się udało.

W następnej sytuacji jakiś klient "innojęzyczny" licytował bez rejestracji konta i wygrał licytację olewając mnie zupełnie, pomimo tego że zaznaczyłem w aukcji że nie odwołuję ofert. Co w takiej sytuacji, jeśli allegro będzie chciało pisemnie od klienta anulowanie umowy a on to zleje? Nawet żadnych danych nie ma jeśli nie wybierze formy dostawy i nie opłaci produktu. Nie powinno być możliwości zakupu bez rejestracji konta btw.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Nephalin7 Zwrotów bez podania przyczyny nie musisz przyjmować, ale zwroty w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem już musisz na podstawie rękojmi.

Nie udostępniaj na Lokalnie odbioru osobistego i wysyłki za pobraniem, wtedy bez zapłaty z góry w ciągu 5 dni prowizja nie zostanie Ci naliczona, transakcja będzie anulowana, a licytacja odnowi się automatycznie po tym czasie. 

Na Allegro każde konto jest zarejestrowane. Client: xxxxx także ma zarejestrowane konto, tylko nie wybrał sobie własnej nazwy użytkownika. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pisali tu na forum że może to być potwierdzenie (śledzenie) że przesyłka wróciła? Najlepiej nie udostępniać pobrań.

oznacz moderatorów

Client:42280826
#1 Nowicjusz#

Dobry wieczor, czy mógłbym kupić od Państwo zestaw klocków Lego które mieliście Państwo kiedyś na licytację? Jestem szwiadome że niektóre pudełko jest uszkodzone. Jeśli tak, poproszę o kontakt przez [edycja]

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:42280826 napisz do nich przez centrum wiadomości 

oznacz moderatorów