anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu

vipkonto
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór, 

Sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie, kupujący chce mi go zwrócić, w związku z tym mam pytanie: jeśli skorzystam z opcji zwróć pieniądze kupującego to czy otrzymam zwrot opłaty za transakcje i obsługę smart?

W jaki sposób kupujący ma mi zwrócić przedmiot, czy może wygenerować list przewozowy za pomocą allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Zwraca na swój koszt, wysyłka Smart nie wraca, o zwrot prowizji musisz pisać. Jak nie masz kasy na koncie to musisz mu zwrócić na konto podane przez niego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vipkonto jak sprzedałeś jako osoba prywatna to nie musisz sie na zwrot godzić. Kupującemu nie przysługuje ochrona zapisami ustawy konsumenkiej. Jeśli nadal zgadzasz się na zwrot to koszt i forma zwrotu leży po stronie kupującego ty musisz tylko zaakceptować jak ma ci zwrócić np akceptujesz paczkomat inpost bo masz koło domu a nie będziesz stał godzine na poczcie. Kolejna rzecz kasę oddajesz jak towar wróci cały i nietknięty nagraj odbiór i rozpakowanie najlepiej zaraz po odbiorze na 1 filmie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@vipkonto jak się godzisz to niech kupujący odeśle na swój koszt na Twój adres, potem sprawdź czy wszystko ok 🙂  kasę możesz oddać przez allegro o ile nie wypłaciłeś, ale jak oddasz z kosztami wysyłki do niego z automatu allegro odda Ci opłatę transakcyjną, ale czemu masz być w plecy wysyłkę więc możesz oddać za sam towar przelewem ale poinformuj o tym kupującego, i wysyłając potwierdzenie zwrotu allegro powinni Ci zwrócić opłatę ( z reguły jest bezzwrotna ) 

________
Κώστας
oznacz moderatorów