anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru bo kupujacy sie rozmyslił

MAMY ROZWIĄZANIE!
karolgkramsk
#2 Obserwator#

Witam jestem osobą prywatną sprzedałem rzecz która była nowa  itd, wraz z dowodem zakupu. z uwagi na moją niedyspozycje tj chorobe przeziebienie towar wysłałem na drugi dzien roboczy tj wtorek - zakup sobota w nocy.  poinformowałem kupujacego ze z przyczyn zdrowotnych sie opozniła przesyła. jak przesyłke zabrał kurier , kupujacy pisze ze chce zrezygnowac z zakupu bo za pozno wysłąłem ze kupił gdzie indziej produkt. paczke odebrał. dodam ze kupujacy pomimo podanego telefonu wybrał elektroniczną drogę komuikacji co według mnie jest wolniejsza formą kontaktu (nie siedze cały dzien przy komputerze). co dalej mozna zrobić. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
pinsplash
#21 Demiurg#

@karolgkramsk  zwrotu jako osoba fizyczna nie musisz przyjmować. Co miałeś podane w aukcji - czas wysyłki? Email jest może "wolniejszy" ale zostawia ślad 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
karolgkramsk
#2 Obserwator#

witam dziekuje za odpowiedz nie było podanego terminu wysyłki. 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@karolgkramsk  Generalnie zamówienie z weekendu można przyjąć jako poniedzialek rano. Czyli de facto wysłałeś następnego dnia... Generalnie Kupujacy nie ma prawa do zwrotu. Może reklamować  ( jeśli nie wyłączyłeś rękojmi)..ale wtedy musi podać powód reklamacji. "rozmyśliłem się" "znalazłem Tańszy" to nie powody do reklamacji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
karolgkramsk
#2 Obserwator#

Powod oddania to ze chciał ten produkt pilnie. a dostał 2 dni poznej. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zwrotu bez podania przyczyny nie musisz przyjmować, ale zwrot w ramach reklamacji to co innego. Jeżeli nie wywiązałeś się z umowy i wysłałeś towar z opóźnieniem lub towar jest niezgodny z opisem, kupujący ma prawo do reklamacji.

oznacz moderatorów
karolgkramsk
#2 Obserwator#

A czy towar wysłany z opoznieniem to jest jeden dzien. towar był kupiony w sobote w nocy.  poinformowałem kupujacego ze sie opozni i zamowiłem kuriera, który nie przyjechał tego dnia tylko nastepnego. w czwartek towar był odebrany. czy to jest przestepstwo lub nie wywiazanie sie z umowy. ludzie nie pracuje na poczcie ani w firmie kurierskiej czy spedycyjnej. Ja rozumiem ze ktos by czekał 7 dni . Sam kuuje wiele rzeczy na allegro i spokojnie czekam po kilka dni. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest przestępstwo, ale jeśli kupujący kupił w sobotę i wybrał kuriera, to mógł oczekiwać dostawy we wtorek, a nie w czwartek.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Co znaczy ZWROT? Odesłał a ty odebrałeś?
Jeśli odebrałeś to czemu? To jego sprawa, kupił, zapłacił, nie odbierasz.

oznacz moderatorów
karolgkramsk
#2 Obserwator#

Jeszcze nic nie wysłał . odebrał paczke i pisze ze chce ja zwrócicc bo kupił juz inny produkt. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

To niech nie wysyła, bo ty masz prawo nie odebrać. Po co ma tracić hajs 🙂

oznacz moderatorów