anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, brak możliwości odbioru

Client:101275199
#2 Obserwator#
  • Sprzedałam laptop na allegro lokalnie i kupujący stwierdził że chce zwrócić towar bo mu nie pasuje i uważa że nie jest zgody z opisem. Co zrobić w przypadku gdy nie ma mnie w Polsce przez najlepsze 2 tygodnie i nikt nie może odebrać paczki zwrotnej? 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:101275199 zwrócić ,, bo mi nie pasuje ,, może tylko za Twoją zgodą , a reklamację moze złożyć zawsze , do której musisz się odnieść co nie znaczy uznać .

oznacz moderatorów

Client:101275199
#2 Obserwator#

Pan jest bardzo złowrogo nastawiony, w opisie napisałam że laptop był używany pół roku, niestety teraz widzę że stan zaznaczyłam na bardzo dobry. Pan dopatrzył się dwóch rys 2cm na obudowie przez co powinnam dać z widocznymi śladami użytkowania. Nie chcę się z kłócić bo nie wiem czy dwie niewielkie rysy allegro uzna za niestosowny z opisem. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

To masz jedyne wyjście, napisać do kupującego że nie mozesz teraz przyjąć, ale przyjmiesz zwrot za te dwa tygodnie.  Jeżeli natomiast uznasz że to reklamacja to masz 14 dni na jej rozpatrzenie , a to w twojej sytuacji nierealne.

Tylko taki  kompromis cię ratuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101275199 Nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny jak jesteś prywatnym sprzedającym, ale jak kupujacy składa reklamację na niezgodność z opisem to musisz ją rozpatrzyć i możesz to zrobić karząc mu odesłać kompa albo na odległość ale musisz w ciągu 14dni inaczej reklamacja zostanie uznana. Nie ma Cię w Polsce>zostaje dogadanie się z kupującym.

oznacz moderatorów