anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - Uszkodzony Przedmiot

autoczesci2018
#3 Debiutant#

Witam. Mam takie pytanko ponieważ nie wiem co mam zrobić wcześniej nie miałem takiej sytuacji. Klient zakupił radio a następnie zrobił zwrot z podaniem zakupu przez pomyłkę tylko że odesłanje radio jest uszkodzone i nosi ślady nieumiejętnego otwierania. Chciałbym się dowiedzieć co mam w takiej sytuacji zrobić. W transporcie raczej nie uszkodziło się ponieważ było zabespieczone dobrze

Spoiler
Wysłane 1Wysłane 1wysłanewysłaneOdesłaneOdesłaneOdesłane1Odesłane1
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@autoczesci2018 przyjąć zwrot bo musisz ale możesz a nawet powinieneś potrącić za używanie ( wyceń za ile pójdzie używane ) i tyle oddaj 🙂

tu masz podstawę prawną:

Art. 34. 
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@autoczesci2018 Jako sprzedajacy na AL, prywatny nie musiałeś przyjmować zwrotu bez podania przyczyny, wyraziłeś zgodę? teraz napisz do kupującego że zwrot przyszedł uszkodzony zrób dokumentację i zwróć tyle ile jest obecna wartość przedmiotu, możliwe że kupujący otworzy dyskusję więc musisz być przygotowany na "walkę", jak ją przegrasz może CI grozić blokada konta.

oznacz moderatorów

autoczesci2018
#3 Debiutant#

Nie wyrażałem zadnej zgody. Zgłoszony towar do zwrotu został odrazu wysłany. A przyczyna zwrotu - Zakup przez Pomyłkę

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@autoczesci2018 bo masz udostępniony zwrot 14 dni i klient z niego skorzystał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

autoczesci2018
#3 Debiutant#

ale tu nie chodzi o odesłanie tylko uszkodzenie tego radia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@autoczesci2018 to dostałeś odpowiedź na początku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

autoczesci2018
#3 Debiutant#

Zobaczymy co odpisze kupujący właśnie mu wysłałem wiadomość ze zdjęciami

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@autoczesci2018 słusznie, musisz to udokumentować i wyjaśnić kupującemu skąd obniżona kwota zwrotu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów