anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wpłaty od kupującego przez Allegro Finanse / PayU - Allegro Lokalne

gothic75
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem wystawiłem na Allegro Lokalne aukcje, kupujący ją wygrał. W aukcji było napisane by nie wpłacać pieniędzy przez Allegro Finanse/ Payu ponieważ takowego nie mam zrobionego ( podaje konto po wygranej aukcji lub sprzedaży ) co zawsze jest napisane. Sprzedający dostał wiadomość z danymi przez allegro Lokalne. Dzisiaj jednak zrobił wpłatę przez Allegro Finanse ( Przekazem Pocztowym ) na kwotę 39 zł. Jak wejdę w Środki i historia operacji :

- Środki 39 zł ( Wypłaty nieaktywne )

- Środki Payu 39 zł ( nieaktywne )

Chciałem Tą wpłatę cofnąć ale nie można w żaden sposób. Co robić ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

gothic75
#8 Zapaleniec#

Dodam że w tamtym roku miałem podobną sytuację ale przez zwykłe Allegro i wtedy bez problemu mogłem wpłatę cofnąć.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gothic75 bo na allegro cofniesz a na Lokalnie NIE 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

gothic75
#8 Zapaleniec#

No niestety nie chcę aktywować czegoś co mi wo gule jest nie przydatne i nie potrzebne. Po to mam napisane w ogłoszeniach by nie wpłacać na Allegro Finanse/ Payu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gothic75 No to nie wypłacisz, a informowanie w ogłoszeniach aby nie wpłacać przez Allegro Finanse jest niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, tym od AL też? chyba taki zapis jest w regulaminie A jedynie 😮

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niniejszy załącznik określa zasady korzystania z Allegro Lokalnie. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym załączniku odpowiednie zastosowanie znajdują postanowienia Regulaminu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

<ukłonił się po japońsku> 😄

oznacz moderatorów

konradfk
#7 Wielbiciel#

Mam podobną sytuację, konto podałem w czacie z kupującym. Pomimo tego skorzystał z opcji, o której nie wiedziałem, że jest możliwa, czyli allegro finanse.

W regulaminie allegro finanse jest wymóg aktywacji i weryfikacji konta użytkownika. Przyjęcie płatność bez takiej aktywacji i odmowa (uniemożliwienie) zwrotu pieniędzy Kupującemu nosi wszystkie cechy wyłudzania. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konradfk i w czym problem, wypłać kasę i tyle 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konradfk
#7 Wielbiciel#

Ja problem widzę.

nie zamierzam nieczego wypłacać, zamierzam zwrócić pieniądze

oznacz moderatorów

smock1983
#2 Obserwator#

mam taki sam problem , jak z tego wybrneles kolego , tyle ze ja chce je chociaz wyplacic ale tez nie moge bo moje konto jest zablokowane przez komornika i nie mam po co tam slac kasy , podobno idzie przekazem pocztowym ale szukam i nie widze takije opcji  to troche kasy bo sprzedalem laptopa dobrego

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@smock1983 Tu masz napisane co i jak https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all... (z tym, że jeśli to jest więcej niż 800 zł, to najpewniej nie wypłacisz).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów