anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wplaty i kosztów wysyłki

zbieranelatami
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie sprzedaję na allegro lokalnie ponad rok jako firma. Generuję sam na swojej aplikacji etykiety nadawcze i druki pocztowe. Wysyłam po rynkowych kosztach. Czy mogę jakoś korzystać przy sprzedaży z etykiet allegro generować je tak jak kiedyś generowałem je jako osoba prywatna. Drugie pytanie kiedyś przy zwrotach można było zwrócić tylko za sprzedaną rzecz ( była taka opcja) lub za rzecz i koszty wysyłki. Teraz możliwy jest zwrot z kosztami przesyłki. Dlaczego mam ponosić koszty wysyłki gdy ktoś rezygnuję z zakupu. Przykład sprzedam sprężynkę za 5 zł
Kupujący przelewa 5 zł plus np. przesyłka kurierska 16 zł. Ja opłacam wysyłkę za którą on zapłacił. Kupujący robi zwrot przysyła mi listem poleconym za 6 zł a ja mu muszę odesłać 5 zł plus koszty wysyłki kurierskiej 16 zł. To tak jakbym komuś dał takie trzy sprężyny za darmo. Ponoszę straty. Obecnie mam podobną sytuację muszę odesłać za zakupony towar i koszty wysyłki.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zbieranelatami niestety jesteś przedsiębiorcą , Ustawodawca nakłada na Ciebie obowiązek pokrycia kosztu dostarczenia , w najniższym co prawda wymiarze , ale jest to obligatoryjne przy konsumenckim odstąpieniu od umowy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zbieranelatami Chyba nie tak dokładnie, Ty zwracasz koszt zakupu i najtańsza dostawę w danej ofercie. Ta najtańsza to 16zł?

oznacz moderatorów

zbieranelatami
#7 Wielbiciel#

Najtańszy zwrot to zwrot osobisty. Wracając do kosztów. Wydrukowanie paragonu. Zapakowanie taśma klejąca koperta bąbelkowa dojazd do paczkomatu. Po zwrocie odbiór z paczkomatu. Sprawdzenie zwrotu. Wejście do systemu allegro znalezienie kupującego. Dokonanie zwrotu wpłaty i kosztów wysyłki, anulowanie paragonu oczywiście podatek od sprzedaży też został już zapłacony bo minął miesiąc i to wszystko przy zakupie za 5 zł i dopłacam trzy razy tyle.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

Sprzedajesz jako firma - w przypadku odstąpienia od umowy w ustawowym terminie 14 dni masz obowiązek zwrócić kupującemu koszt towaru i koszt najtańszej przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeśli w tej ofercie miałeś tańszą przesyłkę niż ta kurierska za 16 zł, to możesz zwrócić kwotę tej tańszej.

Na koncie firmowym nie skorzystasz na Allegro Lokalnie z tańszych przesyłek na umowie Allegro, ani z opcji Smart.

No i nie wiem czy wiesz ale od 2 grudnia nic już nie wystawisz na Allegro Lokalnie z konta firmowego.

oznacz moderatorów

zbieranelatami
#7 Wielbiciel#

Tego nie wiedziałem znowu niespodzianka od allegro. Dokonuję zakupu znajomym emerytom z racji że allegro jest coraz bardziej skomplikowane za dużo zakładek. System nie jest intuicyjny. Koszyk zakupów w allegro lokalnym skomplikowany. Ludzie starsi nie ogarniają

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Mam dla Ciebie złą informację. Zasady się zmieniają. Od bodajże 2-go grudnia już nie wystawisz oferty i jak dobrze pamiętam stare też pousuwają. Zostają tam tylko konta prywatne. Gdzieś był jakiś komunikat pośród sterty innych komunikatów, ale nie mam czasu tego szukać.

oznacz moderatorów

zbieranelatami
#7 Wielbiciel#

Super ostatnio biznes nie idzie poświęcilłem kilkanaście dni na wystawienie nowych ofert. Kilkaset aukcji szlag trafi. Powróce do opcji swojego sklepu internetowego 

oznacz moderatorów