anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro żąda weryfikacji konta z 12 letnią historią?

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Proszę mi wyjaśnić, jaką logiką kieruje się allegro, żądając nielegalnie SKANÓW DOKUMENTÓW (co jest zakazane) wobec kont z wieloletnią historią zakupów, znanym od lat kontem, 100% płatnością za licytacje, podpiętą kartą bankową? 

Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić, co chce zagwarantować blokadą na 10 000 w tej sprawie "kierownictwo" tej firmy?

I gdzie można złożyć oficjalną skargę na nielegalne żądanie skanów dokumentów, do czego allegro nie ma żadnego prawa?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kostas11
#21 Demiurg#

@starocerkiewny zgłoś tu https://uodo.gov.pl/pl/83/155

Weryfikacja jak najbardziej po przeanalizowaniu konta i wykryciu nieprawidłowości lub podejrzeń o licytacje dla zabawy, ale nie skanem dokumentów, ja nigdy nie wysłałem i nie wyślę skanu dowodu osobistego bo nie ma takiego obowiązku, ustawy nie określają jednoznacznie że ma to być dowód na co wypowiadał się już UODO 🙂

Prześlij zdjęcie swojego dowodu osobistego (imię, nazwisko, data ważności dokumentu) oraz dowolnego rachunku wystawionego na Twoje dane w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Zrobisz to przez ten formularz. Zdjęcia usuniemy niezwłocznie po potwierdzeniu Twoich danych. Weryfikacja będzie ważna przez 180 dni.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Samo żądanie jest naruszeniem prawa. Poza tym allegro ma dostęp do setek dokumentów sprzedaży wystawianych na to konto od dekady i gdyby ktokolwiek w tej firmie myślał logicznie, nie robiłby takiej fikcyjnej, patologicznej weryfikacji, która w każdej chwili można obejść z byle konta anonimowego klienta....

Ta sytuacja po prostu pokazuje skalę bezmyślności kierownictwa allegro.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@starocerkiewny Rozumiem, że wprowadzona procedura może wydawać Ci się zbędna i wolałbyś, żebyśmy opierali się na danych dotyczących historii Twojego konta. Obecnie nie jest to możliwe, ale dziękujemy za sugestię.

Weryfikację przeprowadzamy, żeby zmniejszyć ryzyko przypadkowych licytacji. Zdjęcie jest usuwane niezwłocznie po potwierdzeniu Twoich danych.

Nasze działania są zgodne z obowiązującymi przepisami.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@nat_not 
Skanowanie dokumentów jest NIELEGALNE. 
Wasze działania są sprzeczne z prawem. 

Nie wolno wam przetwarzać danych, które nie są niezbędne do transakcji, a zakładanie, że macie do czynienia z oszustem, który od 12 lat płaci regularnie opłaty jest NADUŻYCIEM, bowiem dane z dowodu osobistego nie potwierdzą w żaden sposób uczciwości dotąd przetwarzanych danych - jest to wyłudzenie danych zgodnie z przepisami RODO, bezpodstawne do prowadzenia transakcji.

Traktujecie wieloletnich klientów z potwierdzoną tożsamością jak złodziei i oczekujecie, że ktoś wam uwierzy, że wysyłane do was skany będą przez was usuwane? 

Łamiecie prawo i wiecie o tym od wielu lat. Złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, bo nudzi mnie coroczne tłumaczenie waszych głupich, nieuzasadnionych ograniczeń kolejnym pokoleniem korporacyjnych pionków.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not Ale potwierdzenie licytacji to nie jest przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy a nawet wtedy nie zawsze można żądać dowodu, po za tym nie występujecie tu jako instytucja finansowa 😞 Po trzecie jaką dacie gwarancje że osoba skanująca i wysyłająca dowód ze swojego komputera nie ma tak wirusa i nie wykradną danych zanim dotrą do Was ?

https://uodo.gov.pl/pl/138/1182

Prezes UODO zaznacza jednak, że możliwość kopiowania dokumentów tożsamości w przypadkach określonych w tej ustawie nie jest równoznaczna z takim obowiązkiem po stronie banków. Ponadto za każdym razem, gdy bank na podstawie art. 34 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmowi zamierza skopiować dokument tożsamości, to decyzje o tym powinien poprzedzić analizą i zweryfikowaniem czy rzeczywiście taka czynność jest niezbędna, zgodnie z zasadami celowości i minimalizacji, o których mowa w art. 5 ust. 1 lit b) i c) RODO, czyli ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Co więcej - jest to tak dramatycznie głupie, że oszust bez problemu może wyedytować dowolną fakturę dla danego konta, zeskanować i wysłać. Skoro chce "dla zabawy" licytować za dużo, to co mu szkodzi dodatkowy zarzut o posługiwanie się "sfałszowanym rachunkiem na internet"? Oszust może wręcz wysłać allego ich własną fakturę za najgłupszą na świecie promocję "monetową", bo allegro bez weryfikacji kontrahenta wystawia faktury do własnych promocji (sic!) i każe płacić sobie za korzystanie z promocji (sic!).

Nie jest to też przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, bo limity ustawowe są znacznie wyższe, a allegro nie jest instytucją finansową.

Żądanie jest też SPRZECZNE z ich regulaminem i ich własną praktyką biznesową, gdzie licytować i kupować może osoba bez de facto żadnej licytacji. Nigdzie w regulaminie nie ma ani słowa o skanowaniu dowodów osobistych klientów!!! 

Jest to BEZPRAWNA próba wyłudzenia danych przez firmę traktującą stałego klienta jak potencjalnego oszusta przy jednoczesnym zapewnieniu ze strony allegro, że będą kasować dane, bez żadnej gwarancji, że nie oszukują i bez żadnej podstawy prawnej lub regulaminowej. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@starocerkiewny @kostas11 Żeby zweryfikować dane, prosimy o zdjęcie dowodu tożsamości.Na zdjęciu mają być widoczne imię i nazwisko oraz data ważności dokumentu. Pozostałe dane możecie zamazać. Informacja taka jest widoczna w komunikacie:

nat_not_0-1610955835823.png

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@nat_not po raz kolejny zapytam, w KTÓRYM MIEJSCU REGULAMINU PLATFORMY, który zaakceptowałem widnieje to OGRANICZENIE. Owszem ten łamiący prawo pop-up wyskakuje w trakcie licytacji ograniczając mi wbrew prawu możliwość zakupu i w dodatku żądając NIELEGALNIE skanów dowodu, wbrew m.in. wyrokowi SN, który wskazuje, że ma to być merytorycznie ograniczone i uzasadnione. Jednak te żądanie, które jakiś ograniczony kierownik allegro sobie uroił NIE JEST REGULAMINOWE i JEST BEZPRAWNE. 
Dziękuję za przyznanie, że systemowo łamiecie prawo, zarchiwizuje ten wątek, by wykazać, że nie potraficie podać punktu regulaminu i świadomie łamiecie jako firma polskie prawo. Liczę na wielomilionowe kary RODO.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@starocerkiewny W Regulaminie akcji charytatywnej - 29. Finał WOŚP znajdziesz informację, że zastrzegamy możliwość przeprowadzenia weryfikacji uczestników licytacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@nat_not ten regulamin spłodziliście w obawie przed procesem, który was czeka. No to mam pytania:
1) Kto ten regulamin widział na oczy i potwierdzał jego treść, bo ja nie.
2) Macie już w pierwszym zdaniu dwa błędy w dwóch datach.

3) Wymyślony przez was sposób uwiarygodnienia danych jest sprzeczny z linkowanym na ostatniej stronie regulaminem allegro i polityką ochrony danych osobowych waszej firmy!!!!!! Jest tam raz wymieniony element dowodu osobistego o który można zostać poproszonym w szczególnym przypadku, np. adres lub numer dowodu, ale nigdzie nie ma wskazanego, że możecie sobie rościć prawo do SKANU DOWODU OSOBISTEGO!!!!
4) Macie kilka innych logiczniejszych sposobów by zweryfikować moje dane w sposób dalece bardziej skuteczny - ale wolicie się kompromitować.

Takie działanie jest bezpodstawne, nadmiarowe w zakresie RODO i jest zwykłym nadużyciem, o czym doskonale wiecie, ale chyba tylko odpowiednia kara jest w stanie zmobilizować allegro do przestrzegania polskiego prawa!

oznacz moderatorów

kompleks123
#2 Obserwator#

Tyle ze obecnie wymagacie już nr dowodu, pesel.

Problemem są już nawet zwroty wpłat do klienta (nie wysyłam towaru jeśli ktoś zapłacił z gory, odsyłam pieniądze, wyślę towar jesli klient kupi za pobraniem) I do tej pory klienci otrzymywali pieniądze tego samego dnia. Aż pewnego razu jednej klientce zatrzymaliście pieniądze z powodu mojego braku weryfikacji, co do tej pory nie bylo problemem. Ja bym to nazwala złodziejstwem. Klientka została bez kasy i bez towaru, BRAWO allegro

oznacz moderatorów

Jazzgotka86
#2 Obserwator#

A może moderator napisać ile trwa taka werfikacja ?? Bo czekam i czekam.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Jazzgotka86 Widzę, że weryfikacja Twoich dokumentów zakończyła się wczoraj pomyślnie i wysłaliśmy Ci wieczorem informację w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@nat_not a ja siedzę i robię zrzuty ekranu, by sąd miał dość materiału dowodowego, by wam dowalić wielomilionową karę za nielegalne przetwarzanie danych. 

Zadałem Ci moderatorko JASNE PYTANIE o ten regulamin: gdzie go zatwierdzałem, gdzie on widniej i gdzie w nim jest, że możecie rościć sobie do wglądu DOWÓD OSOBISTY.

Weź się do roboty, za którą ci płacą, bo będziesz zeznawać w sądzie w tej sprawie i wtedy będzie mniej wesoło, jak się szefostwo dowie, że odpowiadasz swoim olewactwem za to, że wkurzyłaś klienta na tyle, by twoja korporacja płaciła za nadużycia.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@starocerkiewny

"a ja siedzę i robię zrzuty ekranu, by sąd miał dość materiału dowodowego, by wam dowalić wielomilionową karę za nielegalne przetwarzanie danych"

"Weź się do roboty, za którą ci płacą, bo będziesz zeznawać w sądzie w tej sprawie i wtedy będzie mniej wesoło"

Za to mnie rozbawiłeś🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Śmiech to zdrowie, szczególnie pusty śmiech.

Od dwóch lat próbuje inspektorowi RODO w Allegro uświadomić, że jakiś [edycja] spłodził pop-up'a "zabezpieczającego aukcje", bo mu się tak wydawało, i że w korporacyjnej piramidzie dopiero pismo z UOKiK skutecznie włącza myślenia, jak dział prawny pyta, kto tę głupotę wymyślił. 

Jeśli allegro nie zaprzestanie tych działań, ja doprowadzę do tego. 

A ty się śmiej, nawet głupiego śmiech to zdrowie ‌‌

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@starocerkiewny Nie śmieję się z tego co piszesz, tylko jak piszesz - a piszesz to w taki (orzekający) sposób, jakbyś im właśnie na konta wjeżdżał i pakował za kratki, a w międzyczasie relacjonował to na ag😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@starocerkiewny Odnośnik do regulaminu aukcji WOŚP znajduje się u dołu strony: https://aukcje.wosp.org.pl/ . Obowiązuje on przy wystawianiu ofert na cel charytatywny oraz podczas udziału w nich. Znajdziesz w nim również zapis, o którym już wspominałam:

"5.1. Allegro zastrzega możliwość przeprowadzania weryfikacji Uczestników dokonujących zakupu Towarów w ramach Ofert Charytatywnych w przypadkach, w których wartość Transakcji zawartej w ramach Oferty Charytatywnej lub wartość zaoferowanej podczas Licytacji kwoty jest wyższa lub równa kwocie 1.000,00 zł. W tym celu odpowiednio zastosowanie znajduje art. 2.13 lit a.
Regulaminu Allegro".

Artykuł 2.13 lit a Regulaminu Allegro:

"W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych (...) może:

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości".

Jednocześnie zwracam uwagę, żebyś zaprzestał gróźb pod moim adresem jaki i innych wpisów obrażających pracowników Allegro (część z nich została usunięta).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@nat_not 
1) zwracam uwagę na zaprzestanie KŁAMANIA i wprowadzania licytujący w błąd. Żaden z licytujących nie akceptował tego regulaminu!!! 
2) zapis mówi o MOŻLIWOŚCI weryfikacji a wasza firma robi to na rympał do wszystkich licytujących, także wtedy, gdy minimum aktywności waszych pracowników taką weryfikację automatycznie by dawało... jak w przypadku 12 lat zakupów, podpiętej karty, dostaw pod ten sam adres
3) żaden zapis nie mówi o SKANACH DOWODÓW OSOBISTYCH - wyłudzacie dane.

Nie dziwię się, że usuwacie wpisy, w których mowa o nadużyciach prawnych pracowników, bo żaden z was nie chce w sądzie zeznawać, jak firm łamie prawo, ale niestety, będzie. Apeluje, żeby się Pani zwróciła do swojego szefostwa o zaprzestanie łamania prawa, zanim allegro zapłaci wielomilionowe kary UOKiK

oznacz moderatorów