anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty za przesyłki w licytacjach w ramach finału WOŚP

nikl
#13 Ambasador#

Obliczyłem, że wiele osób i firm zarabia na WOŚP po kilkadziesiąt tysięcy złotych. To nie są aukcje charytatywne, jeśli WOŚP dostaje 1 zł, a Sprzedawca na czysto zarabia 10 zł na przesyłce. Proszę aby Allegro nie pozwalało na wystawienie listu drożej niż 5 zł. Tak samo dla przesyłek z Chin (metoda dostawy sprzedawcy). Nie jest w porządku, jeśli Allegro dostarcza narzędzie do takich przekrętów, na tak szlachetnej akcji. Oferty oszustów zaśmiecają totalnie serwis i utrudniają prawdziwą akcje charytatywną.

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Czy my żyjemy w innej rzeczywistości? Czy tylko mogę uznać tą wypowiedź za celowe wprowadzanie nas w błąd?

Dając przykład ofert wklepałam ten link osobnika wystawiającego takie oferty . Wystarczy zajrzeć i widać, że oferty dalej są wystawiane. A nawet ich przybyło od tamtego czasu. Poprzednie oferty nic dziwnego, że już zakończone jak są wystawiane na jeden dzień. Tak więc lista najnowszych i kończących się jest zapełniona przez te aukcje.

I nie mówię tu o "wyjątkowości" tych ofert i nikt z nas nie mówił o tym a o cenie kosztów przesyłek.

"sama dostawa w ramach WOŚP różni się od dostawy znanej ze standardowych przesyłek." Różni się tym, że na wośpowych aukcjach można na przesyłkach kręcić lody? Bo jak inaczej to mam rozumieć? Ta sama firma trzy miesiące temu mogła za normalną cenę przesyłki wysyłać  i zwroty przyjmować u siebie a teraz w ramach aukcji WOŚP nie dość, że cenę przesyłki mocno zawyża to zwroty każe wysyłać do Chin??? Skoro ktoś wspierający WOŚP kupuje w polskiej firmie dlaczego ma zwrot robić do Chin? Nie kumata jestem- możecie mi to wyjaśnić?

"Sprzedający umyślnie i celowo będzie chciał ominąć zasady, ale wszelkie tego typu przypadki są rozpatrywane indywidualnie, dlatego jeśli spotkacie się jeszcze z tego typu praktykami, zgłaszajcie do nas takie oferty"

Przecież zgłosiłam -  zawieszone konto na aukcjach WOŚP mal..aya(mam podać pełną nazwę?) a teraz parę miesięcy temu założone przez tą samą osobę to z linka - tak jest cacy?

O tym "Dany przedmiot może być wyjątkowo oryginalny, " nie trzeba nikogo przekonywać kto tu jest od dłuższego czasu. Sama wiem jaką furorę robiły papierki po Waszych allegrokrówkach, którymi handlowałam. I najśmieszniejsze, że wszystkie wróciły do Poznania skąd je z jednego ze  spotkań SGA przywiozłam. Oczywiście przywiozłam pełne papierki a sprzedawałam puste ale i tak miały zainteresowanie. Tak jak i legendarna "skóra z żubra", którą ktoś inny handlował. Te czasy minęły, nastały czasy kilkunastu stron promowanych aukcji celebryckich puszek identycznych i aż odechciewa się szukać jakichś ciekawych aukcji. Czy nie wystarczyło by po jednej puszce takiego Instacelebryty? Resztę mogli by propagować w swoich mediach społecznościowych a tu zrobiło by się ciekawiej.

Bo takie patrzenie na aukcje typu Wirtualna puszka XXX 5 zł, 10 zł itp tego samego celebryty jest nudne i zniechęca a nie zachęca do licytowania. A wszystkie one promowane, za niedługo aukcje niepromowane zwykłych użytkowników w ogóle nie będą widoczne na liście

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Niestety link, który wskazałaś jest nieaktywny, więc abyśmy mogli zweryfikować to o czym piszesz, poproszę jeszcze raz o informację, którego konta dotyczą Twoje wątpliwości. 

Jeśli chodzi natomiast o oryginalność oferowanych przedmiotów lub wydarzeń w ramach WOŚP, to oferty gwiazd i celebrytów cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród licytujących, nie mniej jednak wszystkich licytacji jest na tyle dużo, że na pewno każdy znajdzie wśród nich coś interesującego dla siebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  No to wklepuję bezpośrednio, może tym razem będzie aktywny

https://allegro.pl/uzytkownik/ChisHongo?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-3-0112&order=t

jedno z jego kont  (mala..ya)a ma ich kilka było zablokowane na aukcjach  Wośp właśnie za takie kombinacje a teraz 10 miesięcy temu założył kolejne konto pomimo tamtej blokady i dalej uprawia ten proceder tyle, że teraz jeszcze zwroty ma do Chin choć niby w polskiej firmie się kupuje.

Oferty gwiazd i celebrytów na pewno są ciekawe i warto je promować. Chodziło mi bardziej o identyczne wirtualne puszki tego samego celebryty tylko z różnymi kwotami. Wystarczyło by może po jednej puszce w promowanych a resztę w zwykłych ofertach. Teraz trudno znaleźć jakieś ciekawe zwykłe aukcje przedzierając się przez 20 stron samych promowanych> nie ma możliwości wejść w wyróżnione aukcje użytkowników czy  Fundacji jak było w ubiegłych Finałach

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Dziękuję za ten link, teraz jest w porządku. Działam już w sprawie tego Sprzedającego i jak tylko dostanę informacje, z którymi będę mogła podzielić, wrócę do Ciebie z tym tematem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Jak obiecałam, zrobiłam wszystko co mogłam w tej sprawie i mam już dla Ciebie wiadomość, że wszystkie oferty  tego Sprzedającego w ramach licytacji WOŚP zostały zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Chyba na chwile aby uspokoić publiczność 😉 @ifonka-zaba masz racje, trochę to chore, link działa nadal w innych aukcjach. Jak widzę i już dziś czytam 3 podobny problem to te doraźne blokowania kont nieregulaminowych są blokowane na chwilę. Za chwile już działają 🙂

Ja mam pewne dziwne zastrzeżenie bo nie wiem jak to rozumieć.

Czy mi się tylko wydaje, czy oferta wprowadza w błąd? Sam mechanizm wprowadzania w błąd jest ciekawy bo to mechanizm Allegro a nie wymysł sprzedającego.

oto 1 zdjęcie, zobaczcie opcje dostawy, termin i cenę

Zrzut ekranu a.png

 

A teraz po kliknięciu w "dostawa" nagle jej warunki się już zmieniają. DZiwne

 

Zrzut ekranu 2.png

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ ...https://allegro.pl/uzytkownik/ChisHongo?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-3-0112&p=8

Jakaś niezbyt dobra ta wiadomość.

czy to są naprawdę zablokowane aukcje tego Sprzedającego w ramach aukcji WOŚP???

Ja widzę ich więcej niż było bo 484 a poprzednio było 364.To jak to zablokowane? I w chwili mojego tu pisania aukcji przybywa...więc jaka to blokada?Screenshot_2021-01-26 Przedmioty użytkownika ChisHongo - Allegro pl.png

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ifonka-zaba Ciekawe jest to, ze na allegro znalazłem kilka kont na te dane firmowe i na jednym dostawa z Chin w normalnych cenach i nawet sprawdzałem, da się zamówić te klapki listem ekonomicznym 😄

Zrzut ekranu 3.png

 A tu dostawa z Chin nawet bezpłatna i to bez smarta 🙂

Zrzut ekranu 4.png

Ito konta co mają około roku ponad 3 lata.

No cóż jak widać to u tego sprzedawcy tylko aukcje WOŚP mają kilkukrotnie wyższą cenę dostawy 😉

Nie chce mi się szukać, ale może jest więcej kont na te same dane firmowe z ciekawostkami. Jednak skoro były już wiele razy usuwane jego aukcje to świadczy tylko , że tacy sprzedawcy nie są blokowani.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@ZibiK30  No właśnie na tym koncie ostatnim, na "ma....ya"  na koncie  WOŚP miał blokadę za takie sprawy z przesyłkami, a na zwykłym allegro nie. Dlatego założył parę miesięcy temu to konto z linka na CH i dalej lody kręci. To jest sprzedający z dużą ilością różnistych kont allegrowych na te same dane firmowe , ewentualnie w jednych występujący jako on a w innych jako on i żona. I niby firma a nie an wszystkich kontach miał poprawne dane. Raz jedna miejscowość na siedzibę tej samej Firmy raz druga, czasami  wymagane dane przy koncie firmowym a czasami nie, różnie to było jak w poprzednich finałach sprawdzałam. I allegro pozwalało na to.

 A ja się zastanawiam w jakiej rzeczywistości żyję, @_HolaOla_  odpowiada,że zablokowane aukcje a ja je dalej widzę

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ifonka-zaba Ja tu widzę głębszy problem, Jak widać Allegro tych kont nie blokuje tylko usuwa aukcje, które są wznawiane. Z tego co piszesz to jest to robione bardzo pokrętnie, bo interweniują do konta a nie firmy która może mieć tu najwidoczniej setki kont. Przy takim podejściu nie da się ograniczyć ani wyeliminować tych nadużyć z prostej przyczyny. Wygląda to trochę na działanie aby się nikt nie czepiał że się nie usuwa ogłoszeń niezgodnych z prawem lub regulaminem a regulamin jest bo jakiś musi być 😞 Walka z wiatrakami jawne śmianie się w oczy uczciwym sprzedawcom heh

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 Jeśli chodzi o informacje na temat dostawy - nie ma tu błędu. Wyświetlamy najtańszą dostępną formę i najszybszy termin. Po rozwinięciu opcji "DOSTAWA" klient ma dostęp do szczegółowych danych, które widzi również w koszyku/po zakupie, wybierając formę dostarczenia przesyłki.

@ifonka-zaba Przekazałam zgłoszoną przez Ciebie sprawę do ponownej weryfikacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@nat_not To raczej jest wprowadzające w błąd skoro przeglądam produkt przy którym widnieje dostawa od 12.99 przewidywany czas 14-28 dni. po czym się okazuje, ze przy wyświetlanej cenie dostawa jest 35 -78 dni? Gdyby miało być dobrze, to przy tej cenie powinno być jednocześnie podany właściwy do niej czas dostawy. Szczególnie że jest taka możliwość skoro czas dostawy jest podany ale nie do ceny która jest wskazana. Uważam to za wprowadzanie konsumenta w błąd, w jakim celu, nie wiem.

Kodeks Cywilny mówi w art 543 Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży.

Cena sprzedaży (usługi dostawy) widniejąca jest 12.99 i wskazuje usługę dostawy widniejącą w terminie 14-28 dni. To właśnie jest wystawione o czym mówi 543 kc

Ale bardzo przypomina to reklamy typu "wyprzedaż już od 70% taniej" Jednak czy powyższy zapis jest zgodnym zapisem? pozostawiam już to waszym specjalistom do rozważenia 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba @ZibiK30 Ponownie zablokowaliśmy wszystkie oferty tego Sprzedającego w ramach WOŚP. Jeśli Sprzedający będzie ponownie próbował łamać zasady, podejmiemy w stosunku do niego kolejne, poważniejsze kroki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Naprawdę wszystkie oferty zablokowaliście?😂🤣😂Screenshot_2021-01-28 Przedmioty użytkownika ChisHongo - Allegro pl.png

Co prawda w tej chwili jest tylko 54 ale...idę o zakład,że będzie ich znów około 400. Z tendencją zasypania całego dnia Finału,

🤔tak myślę kto z kogo chce zrobić [automoderacja]

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Teraz nie ma już żadnej aktywnej oferty, ale będziemy je dalej, bacznie obserwować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  No i widać Wasze baczne obserwowanie😡 I to są te poważne podjęte kroki????

I zakład wygrałam!

Ale może następnym razem po prostu lepiej napisać wprost: mamy to w "głębokim poważaniu" co do nas piszecie, co nam zgłaszacie. A nie robić z nas [automoderacja]

Po prostu brak słów.Screenshot_2021-01-30 Przedmioty użytkownika ChisHongo - Allegro pl.png

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale nie wszystkie nasze działania są widoczne dla innych użytkowników Allegro i akurat w tej konkretnej sprawie, sama działam od Waszego, pierwszego zgłoszenia tutaj. Oprócz obserwacji jesteśmy w stałym kontakcie z tym Sprzedającym, który wyjaśnił nam, dlaczego koszty w jego ofertach są takie, a nie inne. 

Niemniej oczywiście macie rację, że w przypadku dostawy produktów z licytacji na terenie Polski, konieczne jest dostosowanie kosztów dostaw do obowiązujących cen rynkowych deklarowanych przez Pocztę Polską oraz innych przewoźników obsługujących przesyłki kurierskie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ My nie musimy znać wszystkich Waszych działań , ale te co widzimy są słabe. Niby po wielu zgłoszeniach ma aukcje zablokowane, aukcje na nowo się pojawiają, niby macie obserwować a nic z tym nie robicie. Czyli wystarczy wyjaśnić dlaczego na kosztach przesyłek będę kręcić lody na aukcjach WOŚP i już będzie ok?

Rozumiem też, że jak mi to konto zablokujecie na WOŚP to sobie drugie założę  i dalej będę kręcić lody. OK!😞

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba Skutki naszych działań, które widzicie to tylko mała część tego, co robimy w takiej i podobnych sytuacjach. Nie przekonam nieprzekonanego, bo masz prawo do własnej opinii, ale jako firma nie zgadzamy się na łamanie zasad i regulminu, a już tym bardziej na "kręcenie lodów" czy inne przewinienia. 

Tak jak obiecałam, w przypadku tego konkretnego zgłoszenia osobiście zrobiłam wszystko, co mogłam. Moi koledzy i koleżanki cały czas są w kontakcie z tym Sprzedającym i jeśli pojawi się taka konieczność, na pewno będziemy podejmować kolejne kroki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ a tu przykład https://allegro.pl/uzytkownik/mandragora1234?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-3-0112  gdzie wysyłka jednego tatuaża zmywalnego lekkiego jak piórko listem ekonomicznym to aż 15 zł i w przesyłce nie można mieć więcej niż 1 sztukę. O takim zysku z aukcji WOŚP tu się czepiamyScreenshot_2021-01-28 Tatuaż zmywalny pióro.png

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów