anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie przedmiotów z konta firmowego a faktury

Bidfood_Farutex
#7 Wielbiciel#

Czy jeśli wystawiamy na aukcje WOŚP przedmioty z konta firmowego to czy musimy wystawiać faktury kupującym?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

sierka25
#7 Wielbiciel#

Dołączę się bo też chcę wiedzieć

oznacz moderatorów

s_13
#7 Wielbiciel#

O VAT nie pytam, gdyż nie jestem vatowcem. Chcę wystawić towar handlowy, który mam w kosztach i normalnie sprzedaję.

Ale konkretnie:

- czy wystawiać paragon/fakturę?

- jeśli tak, to na co, na towar, na wysyłkę?

- czy wyksiegowywać towar?

i w ogóle, jak to przeprowadzić, żeby fiskus się nie przyczepił?

oznacz moderatorów

s_13
#7 Wielbiciel#

Mi Allegro odpowiedziało, że o księgowanie mam zapytać swojego księgowego 🙂  , i żeby wystawiać paragony/faktury, ale to jest kompletna bzdura. Przecież to nie jest mój dochód, te pieniądze nawet nie przepływają przez moją firmę. A co jeśli taki Soros będzie miał fantazję zapłacić 1 mln $ za twoją ofertę 🙂 ? Wystawisz paragon, a podatek cię zabije... Normalnie robi się to tak, że po zakończeniu licytacji wyksiegowujesz towar "ujemnym kosztem" w cenie zakupu, a potem robisz protokół z darowizny towaru na aukcjeWOŚP w tej samej wartości i wpisujesz to w koszt. Dla pewności lepiej dołączyć wydruki transakcji allegro, żeby była podkładka, że rzeczywiście aukcje były. Wszystko się bilansuje na 0. Wystawiasz jedynie paragon/fakturę na koszt wysyłki, bo to twój dochód, ale to się potem kompensuje z fakturą kosztową od impostu czy kuriera . Moja księgowa jeszcze będzie weryfikować prawidłowość tej ścieżki postępowania. A swoją drogą to Allegro powinno zrobić kompetentny poradnik dla takich sytuacji, a nie odsyłać do swoich księgowych.

oznacz moderatorów

Bidfood_Farutex
#7 Wielbiciel#

Dzięki s_13 tak tez myslalam i nie wystawiamy faktury tylko później księgowość zrobi protokół z darowizny dla WOŚP.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bidfood_Farutex na wysyłkę o ile będzie wystawiasz bo to dostajemy na konto 🙂 za towar nie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bidfood_Farutex
#7 Wielbiciel#

my zrobilismy wysylke gratis zeby nie miec zadnych wplywow na konto

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

jeśli koszty wysyłki jest wysoki i przypisany do konkretnej rzeczy to i tak trzeba to rozksięgować a stanowi czyjeś przysporzenie...

oznacz moderatorów