anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łamanie regulaminu i brak reakcji Allegro

primed1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

mam pytanie do Moderatora: Dlaczego jedni mogą łamać regulamin a inni nie?

 

Ja i kilka innych firm sprzedajemy podobny asortyment. Wszystkim nam zależy na tym, żeby sprzedać. Proponujemy podobne ceny. Ale nie daj Boże jakiegoś błędu (czasami przez zwykły pęd) - nasze aukcje są od razu wycofywane przez pracowników Allegro.

Jedna pani od ponad roku na prawie wszystkich swoich aukcjach w sposób rażący łamie regulamin - i nic. Na większości miniatur - grafika z tekstem i to ściągana z Internetu, wielkie czerwone napisy, produkty umieszczone w złych kategoriach, w tytułach aukcji rażące błędy wprowadzające kupującego w błąd (np. masa do rekonstrukcji służy do rekonstrukcji a nie do brodawek czy na onycholizę lub grzybicę).

 Jesteśmy z tej samej branży, więc często ze sobą rozmawiamy i wiem, że Sprzedawcy od ponad roku zgłaszają naruszenie regulaminu przez tę firmę.  Wielokrotnie. I nic. 

Pani ma produkt np. 20zł droższy niż inny sprzedawca, ale sprzedaje go więcej - no przy takiej miniaturce - aż po oczach razi. 

Dla przykładu:

https://allegro.pl/oferta/antyperspirant-spray-syneo-30-ml-wkladki-zapachowe-12005020016

https://allegro.pl/oferta/wrastajace-paznokcie-sonda-tamponada-ligasano-11796477026

https://allegro.pl/oferta/okluzja-orteza-pekajace-piety-ostrogi-regeneracja-12006742532

https://allegro.pl/oferta/rekonstrukcja-paznokci-grzybica-protetyka-paznokci-11834636340

I mogłabym tak do rana:(

No chyba, że się mylę.

Jestem zaskoczona, że nikt a pracowników Allegro nie reaguje - tym bardziej, że ciągle zgłaszamy naruszenia.

Przepraszam, ale czuję niesprawiedliwość.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@primed1 Cześć. Usunęliśmy wskazane przez Ciebie oferty i skontaktujemy się ze Sprzedającym w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I nie ma ofert, ciekawe jak długo?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@primed1 Dbałośc o przestrzeganie regulaminu czy po prostu zwykła zadrość ?                          Pani ma produkt np. 20zł droższy niż inny sprzedawca, ale sprzedaje go więcej 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Jeżeli jest się regularnie walonym po łbie, kiedy inni robią co chcą na portalu, to można się solidnie wk... zdenerwować. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Mnie też kilka razy zamykali różne aukcje > powód, niewłaściwe zapisy w ofercie > poprawiałem i wystawiałem ponownie > nie patrzyłem czy to samo Allegro wyłapało błąd, czy ktoś mnie podkablował > po prostu nie interesowało mnie to > nie zaglądam na oferty konkurencji (jeżeli już to patrzę na cenę) > nie interesuje mnie czy w ofercie kogoś innego > nawet jak to konkurencja > są błędy i może warto zakablować.

Jak kiedyś "uprzejmie, aczkolwiek ze wstrętem donoszę, że pana żona prowadzi się niemoralnie"

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

A mnie interesuje bardzo, bo tu nie chodzi o wspomniane 20 zł, tylko o sprawiedliwość. A w przypadku mojej firmy - to jest ponad 50 tyś. miesięcznie na jednym sklepie, więc sorry - mnie to interesuje i to bardzo. 

Dziękuję Moderatorom za interwencję.

 

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. Dokładnie tak było. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Nie proszę Pana, to nie jest zazdrość tylko poczucie niesprawiedliwości. Owe 20zł było tylko przykładem dla zobrazowania sytuacji. Nie muszę nikomu zazdrościć mając ponad 50 tyś. z jednego sklepu,  ale zawsze będę dbać o interesy moje i mojej rodziny, bo ciężko na to pracowaliśmy. A płacąc po kilkanaście tyś. miesięcznie prowizji, mam prawo oczekiwać, że wszyscy będą traktowani sprawiedliwie. I tyle 

oznacz moderatorów

marus-meble
#8 Zapaleniec#

Z reguły nie powinno się innych sprzedających zgłaszać będąc sprzedającym. Jeżeli im się udaje, znaczy że allegro aż tak bardzo jeszcze nie przykłada wagi do tego. Podsumowując - można to robić póki nikt nie zgłosi 😄

oznacz moderatorów