anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta polska opłaty dodatkowe

warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Witam ostatnio dostałem od poczy polskiej opłatę dodatkowa w kwocie 65,99 do kazdej paczki wysylanej a bylo ich dużo.  Ja swoje przesyłki pakuje w karton i owijam dodatkowo  stretchem mimo to paczka jest  o regularnych kształtach.  Niestety allegro podczas nadawania przesylek wymusza oznaczenie takiej przesyłki jako niestandardowa . I teraz pytanie czy macie jakiś sposób aby wybronić się od zapłaty ? Czy poprostu zapłacić i nic się z tym nie zrobi ? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@warzywamajchrzak to nie owijaj folią bo takie paczki blokują się na taśmach, skoro tak nadawałeś świadomie i wiesz że było to poprawnie co zaznaczyłeś przy nadaniu to znając regulamin i go akceptując zgodziłeś się na taka dopłatę 😞

25,99 zł za przesyłkę jeśli wskaźnik przesyłek niestandardowych Sprzedawcy nie przekracza 15% wszystkich przesyłek Sprzedawcy nadanych w danym miesiącu lub 65,99 zł za przesyłkę jeśli wskaźnik przesyłek niestandardowych Sprzedawcy przekracza 15% wszystkich przesyłek Sprzedawcy nadanych w danym miesiącu. Dopłata doliczana będzie w takim przypadku do każdej niestandardowej paczki nadanej w danym miesiącu kalendarzowym.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 
"nie owijaj folią bo takie paczki blokują się na taśmach" - bzdura powielana przez brokerów kurierskich, którzy robią sobie z takich przesyłek dodatkowe źródełko dochodów.

Wytłumacz mi w jaki sposób folia strech przylegająca ściśle do kartonu może zablokować sorter/taśmę a nie robi tego foliopak kurierski, który jest luźnym kawałkiem folii? 🤔 😎

oznacz moderatorów

warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Ok ale jeśli przesyłki byłyby wysyłane jako niestandardowe bo przypadkowo przy zamawianiu tą opcje zaznaczyłem ,a tak naprawdę był by to karton o regularnym kształcie bez stretchu ,to jeśli byłoby takich przesyłek powyżej 15 % w ciągu miesiąca to i tak Poczta Polska nałożyła by tą opłatę , bo nikt tych przesyłek nie sprawdza . Bo w innym przypadku jeśli moje przesyłki były normalne pod względem regularnych kształtów ,a w regulaminie Poczty Polskiej nic nie ma o stretchu to na jakiej podstawie oni mogą nałożyć na mnie tą opłatę dodatkowa . No chyba dlatego tylko że zaznaczyłem tą opcję i sam sobie podłożyłem minę pod nogi .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@warzywamajchrzak, czy możesz doprecyzować, co masz na myśli, pisząc, że Allegro "wymusza" oznaczenie przesyłki jako niestandardowej? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Wymusza dlatego tak sądzę ponieważ podczas zamawiania kuriera i czytając na stronie formularza jest napisane (nie ważne jakim kurierem by się wysyłało ) to ,że przesyłka owinięta w stretch jest przesyłka niestandardową i nie ważne czy firma kurierska ma to w regulaminie napisane czy nie ma  , oczywiście nie trzeba tego zaznaczać ale jeśli firma którą wysyłasz to sprawdzi to wtedy tak jak w moim przypadku "Poczta Polska " nałożyła mi dopłatę do 119 przesyłek kwotę 65,99 do każdej przesyłki niestandardowej. Może gdybym nie zaznaczał tej opcji nie dostał bym tych opłat tym bardziej że karton który był owiniety stretchem był o regularnych kształtach .

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@warzywamajchrzak 
Od nas wszystkie paczki wychodzą zabezpieczone stretchem. Ani jednej dopłaty nie mieliśmy.

Przesyłka niestandardowa Pocztexu to:

Przesyłka niestandardowa to przesyłka której:
• suma wymiarów (długość+szerokość+wysokość) jest większa niż 250 cm jednak nie większa niż 300 cm, lub
• długość przesyłki jest większa niż 120 cm ale nie większa niż 150 cm.*

Dodatkowo przesyłka niestandardowa to każda przesyłka posiadająca nieregularne kształty,
wystające elementy, o kształcie owalnym, okrągłym, cylindrycznym bądź połączenie dwóch
odrębnych części tworzących razem nieregularną całość.odrębnych części tworzących razem nieregularną całość.

@warzywamajchrzak jeśli nie korzystasz z umowy własnej tylko poprzez Allegro, to poproś portal o protokół z przeważenia/przeliczenia przesyłki z podanym powodem naliczenia opłaty. Brak stosownego dokumentu = brak podstaw do naliczenia opłaty.

P.S.
Podane wymiary dotyczą się przesyłki z dostawą pod adres. Odbiór w punkcie to max wymiar 70x60x60 cm i waga max 20 kg.

oznacz moderatorów

warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedz spróbuję tak zrobić jak mi zaproponowałeś . Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

tobanan
#7 Wielbiciel#

I co udało się ustalić ? 

oznacz moderatorów

warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Witaj. Cały czas sprawa jest w toku jedynie co dostałem to pismo od nich gdzie mnie przepraszają za ta niedogodność i że zrobią korektę faktury lecz od kilku tygodni cisza i nic się nie dzieje .

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
Słabo im to idzie.
oznacz moderatorów

tobanan
#7 Wielbiciel#

To tak jak u mnie czekam od grudnia 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zawsze łatwiej niesłusznie zabrać niż przyznać się do błędu i oddać.

oznacz moderatorów