anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

24 lata na allegro a tu takie zaskoczenie

RED
#21 Demiurg#

Jesteśmy już 24 lata na allegro, myślałem, że nic już nie zaskoczy

po Ukraińcu który twierdził, że łamiemy jego prawa człowieka, gdy chcemy mu bezpłatnie i natychmiast wymienić towar bo zgłosił reklamację

ale jak się domyślacie źle myślałem

 

Mamy problem z Kupującym Ukraińcem - oskarża nas o same złe i najgorsze rzeczy

Nie wiem jak ugryźć problem - po dobroci nie działa, z szacunkiem nie działa, tłumaczenie łopatologiczne także. Wykonaliśmy grube tysiące transakcji z w/w przedstawicielami narodu, komunikujemy się swobodnie w dowolnym języku i nie było nigdy takich problemów,

Kupujący zakupił produkt, który został natychmiast wysłany i z tym nie ma problemu, jest okej

 

Problemy są ze zrozumieniem regulaminu allegro, zasad panujących w Polsce oraz przepisów

 

Kupujący domaga się otrzymania faktury do towaru - natychmiast i bezwarunkowo bo:

 

- dobrze widzieliśmy, że zapłacił przelewem z konta firmowego (allegro maskuje konta)

- bo widzieliśmy, że konto jest firmowe (allegro maskuje konta)

- bo zawsze tak robi i otrzymuje fakturę

 

Naszą winą jest, że nie skojarzyliśmy w/w faktów i nie wystawiliśmy faktury tylko jak pisze czek

Dla ciekawskich wyjaśniam, że wybrał opcję "Faktura: bez faktury" i opcję wysyłki na osobę prywatną więc wystawiono paragon

 

Pokazaliśmy szanującemu Kupującemu gdzie popełnił błąd - niestety on tego nie ogarnia (nie piszę "nie rozumie" bo nie ma tutaj problemów językowych)

i podaliśmy procedurę naprawienia sytuacji zwyczajową w tym przypadku

 

Niestety nie wiem co allegro przekazuje w korespondencji Kupującemu bo jakby maile trafiały w próżnię lub odbijały się od ściany - gdyż osoba zachowuje się jakby nic z tego nie widziała/czytała

Kupujący ciągle twierdzi, że to nasza wina, że nie otrzymał faktury

 

Oczywiście pojawił się komentarz negatywny, twierdzący, że jesteśmy firmą oszukującą Kupujących gdyż wysyłamy towar niezgodny z umową i mamy złą obsługę wraz ostrzeżeniem, że nie nie wystawiamy faktur

@_HolaOla_ @ko_alka Dlaczego cierpimy za was?

Czy ewidentnie nieprawdziwy komentarz zostanie usunięty?

Dlaczego my mamy odpowiadać za nowomowę, ukrywanie informacji typu maskowane maile, maskowane wpłaty Kupujących, maskowane dane osobowe, czy też ewidentne błędy w obsłudze kont firmowych pozwalających na zakupy bez ustawienia obligatoryjnego z danymi do faktury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

@RED i po 180 dniach na mnk takie cosik znowu kupi bezrozumnie i dopałuje kolejnego nega bo mu wolno... trza mu było paragon imienny wysłać na płachcie a4 jak taki rozgarnięty w przepisach to kojarzy tylko że jak format się zgadza to to je faktura

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED Cóż ja bym chyba wysłał zrzut ekranu z zamówieniem z podkreśloną opcją NIE ZAZNACZONO FAKTURY i napisał ze firmy także mają prawo kupowac bez faktur. Wiec to z jakiego konta robił przelew nie ma znaczenia ponieważ otrzymał dokumentacje sprzedazy w pełni zgodną z zamówieniem . Pominał juz bym to co widać a co nie. 

Jednoczesnie jeśłi chce Wam sie szarpać dołączyłbym wezwanie do usuniecia skutków działania na szkode firmy ( bezpodstawnego negatywa) i tyle. Prawdopodobnie negatyw tylko edytuje no ale być może w koncu skoro mowa pisana nie trafia to screen z zamówieniem trafi do kupujacego .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED Komentarze są usuwane w określonych przypadkach, o których piszemy tutaj. Dodatkowo sam dodajesz, że w komentarzu klient nie wspomina tylko o fakturze, ale również źle ocenia obsługę i zgodność towaru z umową. Nie mamy podstaw do usunięcia takiego komentarza. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka 

Fajnie, że nazywasz mnie kłamcą - dziękuję

Ośmieszacie takimi działaniami serwis. Nasza firma jest szkalowana publicznie tylko i wyłącznie przez działania allegro

Nowomowa, ukrywanie i przeinaczanie informacji to robi serwis

Ukrainiec zarzuca nam te działania - to jest zła obsługa.

Dlaczego w momencie zakupu nie widzieliśmy, że jest to konto firmowe z nipem?

Dlaczego w momencie zakupu nie poznaliśmy prawdziwego maila z jakiego korespondował?

Dlaczego w momencie zakupu nie poznaliśmy prawdziwego konta z jakiego płacił?

Tak tego jesteśmy winni wg tego człowieka

 

A co robi serwis allegro jak wynika z Twojego wpisu - to nie my, ma prawo się wkurzać, ocenił też gwiazdkami , nie usuniemy tego wpisu - czysta hipokryzja

 

Tak to Wy i jeszcze raz Wy jesteście winni tej sytuacji i co najgorsze to was nic nie obchodzi

Śmieszne, tragiczne pokazujące jak działa serwis

 

@_Likos_ problemem jest to, że to o czym piszesz pokazaliśmy Kupującemu - to do niego nie dociera

@az1rael allegro robi amnestie i usuwa po 180 wszystkie blokady zakupów nawet te starsze

pisząc że mogą być nieprawidłowości, to jakby wypuścić z wiezień i wariatkowa wszystkich osadzonych - morderców, gwałcicieli, złodziei pod pretekstem, że ktoś siedzi za niewinność

W naszym bieżącym przypadku człowiek kompletnie nie rozumie regulaminu allegro, który zaakceptował i taka osoba będzie dalej Kupować

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro działa w myśl, jak zasługi to my, jak porażki to nie nasza wina. Zabetonowali się i nie przyjmują żadnych>słowo klucz żadnych argumentów i nie tylko w tym temacie.☹️

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Idąc tokiem odpowiedzi tutaj na forum: przyjmij na klatę i żyj dalej - allegro nic nie wskura. Masa jest negatywów od tak sobie - nawet omyłkowo ludzie wystawiają - do czego się przyznają, ale usunąć, nie usuną. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

i niech one będą - ludzie są jacy są - powinno się na nie odpowieidzieć i tyle.

Czasem to działa na plus i bardziej zachęci do zakupu - jak ktoś normalny zobaczy nega - debila i logiczne uzasadnienie sprzedawcy. Takich negów jest pełno np. na amazo...

Problem jest o wpływaniu takiego nega - na punktację a tym samym  sprzedaż na tym portalu - szczególnie u miko sprzedawców - gdzie jeden debil - potrafi wyciąć sprzedawcę na miesiąc.

Oczywiście chodzi o negatywy pokroju z tego wątku ( z d... ) 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka rozumiem że już to zweryfikowaliście, macie na to dowody i komentarz jest w 100 % prawdziwy ? nie mówię o komentarzy bo ten se może wisieć często daje więcej niż 100 pozytywów bez opisu, ale na boga czemu niezweryfikowane opinie wpływają na jakość sprzedaży, smarta, blokady kont, sortowanie ????

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tym bardziej ,że kupujący może go wystawić - myląc się bo miał tłuste paluchy i wystawiał opienie przy obiedzie na smarfonie   / bo kurier mu nie powiedział dzień  dobry / konkurencja chciała Cie udupić / bo ktoś miał zły dzień / bo < wpisz dowolne > 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

właśnie allegro skasowało mi tutaj wpis

bo przecież nic się stało , allegro jest takie wspaniałe

Dla mnie wpis publiczny typu "Nie mogę polecić tego sprzedawcy osobom, dla których ważne jest posiadanie faktury, gdyż nie zostanie ona dostarczona."

to mowa nienawiści, powtórzę jeszcze raz - mowa nienawiści

napisałem o tym wcześniej tutaj ale wpis został usunięty

edukacyjnie polecam lekturę z wypisem orzeczeń polskich sądów:

https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/17331/adwokatPiotrSobaski-Zagadnieniemoliwociicelow...

 

Drodzy admini czy taki wpis podany wyżej, odnosi się do bieżącej transakcji, czy do innych? Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że narusza on w przepisy prawa i regulamin allegro.

Ustalacie zasady w swoim regulaminie których się nie trzymacie. Komentarze mają podobno dotyczyć przeprowadzonej transakcji.

 

W ciągu 24 lat na allegro wystawiliśmy kilkadziesiąt tysięcy faktur i wystawimy ich wiele więcej.

 

Dla czytających moderatorów, którzy nie rozumieją o co mi chodzi - Kupujący twierdzi, że skoro podał allegro dane firmy do rejestracji tutaj konta i płaci przelewami payu za towary -

mimo, że w zakupie nie podaje, że kupuje na firmę, że chce fakturę, nipu - ma otrzymywać zawsze od sprzedawcy fakturę na swoją firmę, a my mamy wystawić np: fakturę do paragonu mimo, że to niezgodne z prawem.

Swoje wymuszenie wzmocnił wpisami na allegro szkodzącymi przedsiębiorcy w postaci kłamliwego komentarza.

Jak mamy takie coś traktować? Na allegro przejdzie każde tego typu pomówienie? U nas każdy w/w dokument przechodzi przez kasy online i jest umieszczany w repozytorium us.

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Komentarz uwali Ci sprzedaż na miesiąc. Ty nie zarobisz i allegro nie zarobi. Taka kara.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krejzole raczej sprzedawca nie zarobi, a allegro wyjdzie na swoje bo sprzeda produkt od innej firmy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

odpowiedź allegro

Rozumiem, ze nie zgadza się Pan z naszymi zasadami, natomiast nie mam możliwości, aby ingerować w ocenę ze względu na nasze zasady serwisu. 

Nie wiemy, czy kupujący domagał się tej faktury np. od Pana w wiadomości prywatnej. Nie mamy również wiedzy z zakresu wystawiania faktur, dlatego kiedy mamy sytuację niejednoznaczną, nie ingerujemy. Usuwamy oceny tylko i wyłącznie wtedy kiedy kupujący jego treścią złamie nasz regulamin. Co w tym przypadku nie ma miejsca. 

 

przecież to jakaś aberracja

My jako allegro spapraliśmy sprawę - bo ukrywamy informacje i stosujemy nowomowę oraz dopuszczamy do stosowania serwisu osoby, które mają gdzieś nasz  regulamin i nie potrafią używać serwisu - winny jest sprzedawca , którego można bezczelnie obrażać za to w serwisie

przypisując mu wszystkie wady allegro

 

za fragment "Nie mamy również wiedzy z zakresu wystawiania faktur"

należy się serwisowi nobel z dziedziny ekonomii

oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

@RED  Tak z ciekawości, nie łatwiej było zrobić zwrot i wystawić po prostu tą fakturę ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TMarchaj pewnie że łatwiej i pewnie jak by klient to zrobił to @RED by przyjął i po sprawie 🙂 ale takie sprawy to się załatwia i podpowiada jak z klientem idzie się dogadać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TMarchaj problem jest tego typu, że ja tak chciałem zrobić

ale Kupujący nie chce, bo uważa, że to mu się z automatu należy jak ma konto firmowe na allegro i podawanie przy zakupie danych do fvat jest zbędne

właśnie dzisiaj też  z innym Kupującym wykonaliśmy całą procedurę tak by była faktura.

 

i jako hit przyznam się, że allegro usunęło ten komentarz i nawet zostałem przeproszony - bo do moderatora dotarło co się tutaj dzieje

 

 

oznacz moderatorów