anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4 stycznia Allegro nareszcie skończy z piractwem

dawal50
#14 Krzewiciel#

Do listy towarów, których nie możesz sprzedawać na Allegro, dodamy:
wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live

Gratuluję Allegro że po tylu latach zakończyliście piractwo we własnym serwisie. Ciekawe jaką minę ma teraz największy sprzedawca dostępów do kont na Allegro, który od dawna zapewne jest już milionerem, a wydawcy gier nie mają z tego nawet złotówki 🙂

Szkoda tylko, że w ramach pozbycia się piratów zwiększyliście prowizję sprzedawcom gier z 8% na 10%. Z deszczu pod rynnę.

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@PromykSB oczywiście nie ładnie mierzyć każdego swoją miarą, moja wina. Napędu CD/DVD nie mam. Wszystkie gry to dystrybucja cyfrowa. Gdy chcę odpalić coś bardzo starego to napęd podpinam prze USB. Na PC gram głów nie w gry ftp (lol, cod, fortnite itp.) a w konta w tych grach inwestuje raz na jakiś czas po kilkadziesiąt złotych. I takie konto nadal mogę sprzedać. A brak możliwości odsprzedaży gier cyfrowych jest według mnie fair wobec twórcy. Gdy każdy gracz kupi coś w dystrybucji cyfrowej rosną statystyki sprzedaży, gry w przyszłości mogą być lepsze. A nie 10 osób ogrywa 1 grę na 1 koncie. A konta nadal możesz sprzedawać. Tylko nie na allegro.

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

"I takie konto nadal mogę sprzedać."

No nie. Nie możesz.



"A brak możliwości odsprzedaży gier cyfrowych jest według mnie fair wobec twórcy."

Ale jest nie fair wobec konsumenta. I mylisz twórcę z wydawcą. Wydawcy zarabiają na grach, a nie twórcy.
I jest w sprzeczności z postanowieniami Europejskich sądów, które ogłaszają jasno - zakupioną grę w całości musisz mieć możliwość odsprzedać.

Za korporacją tęskno?

"gry w przyszłości mogą być lepsze."

Tak jak cyberpunk? Taka wspaniała sprzedaż! tak rozdmuchane! I co wypuścili? Techniczne barachło.

"A nie 10 osób ogrywa 1 grę na 1 koncie."

Znowu mylisz "dostępy" z odsprzedażą całej gry.


A może rozszerzmy to na inne fragmenty życia! Zakażmy bibliotek! Przecież twórca na tej książce zarobił tylko raz! A przeczytało ją 20 osób! Bo tę książkę wypożyczyli!

Albo zakażmy sprzedawać używanych książek na allegro! Przecież twórca z tej odsprzedaży nic nie dostanie!

 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Konto w grze ftp nadal możesz sprzedać. 

"I jest w sprzeczności z postanowieniami Europejskich sądów, które ogłaszają jasno - zakupioną grę w całości musisz mieć możliwość odsprzedać." 

O tym nie widziałem dzięki za uświadomienie 

A cyberpunka wypuścili za szybko, mogli przełożyć. 

I miałem na myśli że konto będzie wędrować z ręki do ręki. 

 W sumie może masz racje, gra to też twór kultury, skoro gier nie można to czemu książki już tak? 🤔

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

Za supportem allegro - nie rozróżniają kont do gier f2p od kont z grami "płatnymi". Regulamin rozróżni - pracownik wywalający aukcje i dający ostrzeżenia - nie.

czw., 17 gru 2020 o 11:21 Allegro Kontakt <allegro.kontakt@allegro.pl> napisał(a):
 

 



Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość,

Nie zabraniamy sprzedaży kluczy do gier a jedynie sprzedaży kont nie tylko ich udostępnianie ale również sprzedaż całego konta na własność.

Pozdrawiam
// Kacper N(...)
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Kolejny bubel 😪

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79577720 "Konto w grze ftp nadal możesz sprzedać." - nie możesz, bo w większości przypadków zabraniają tego regulaminy tychże gier. Przeczytaj je kiedyś😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PromykSB "I jest w sprzeczności z postanowieniami Europejskich sądów, które ogłaszają jasno - zakupioną grę w całości musisz mieć możliwość odsprzedać." - miejmy nadzieję, że w końcu kiedyś to wejdzie jako obowiązujące prawo, dzięki czemu będzie można odsprzedawać gry przypisane do launcherów. Bo na dzień dzisiejszy nie można.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79577720 "Na PC gram głów nie w gry ftp" - w pierwszym odruchu miałem skojarzenie z File Transfer Protocol😁
O takich grach pisze się raczej F2P.

"I takie konto nadal mogę sprzedać." - no raczej nie bardzo, bo tak czy siak sprzedajesz dostęp do konta (razem z nim samym i grami do niego przypisanymi).
Natomiast sam klucz aktywujący do gry możesz sprzedać bez problemu.

"Gdy każdy gracz kupi coś w dystrybucji cyfrowej rosną statystyki sprzedaży, gry w przyszłości mogą być lepsze." - jakby "lepsze" zastąpić słowem "droższe", to nawet by się zgadzało (co szczególnie widać chociażby po produkcjach EA🤣).
Serio wierzysz w to, co piszesz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Knowhere 1) masz rację nie wiem co miałem w głowie że napisałem ftp 🤣

2) Miałem na myśli konto w na przykład w Lolu gdzie nie ma jakieś platformy tylko po porostu konto w grze. 

3) Racja, naciągane, pisane żeby pisać 😄

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:79577720 "A brak możliwości odsprzedaży gier cyfrowych jest według mnie fair wobec twórcy."

Przecież kody można sprzedawać nadal na allegro

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@PromykSB "Kod do steama /Ep[ica/uplay/Origin jest zawsze. Czy da się uruchomić bez wykorezystania kodu? Nie, nie da."

no nie da, ale kody nie są zabronione na allegro tylko konta, więc o czym mowa?

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

Cały czas była mowa o używanej grze.

W poruszanym poście była sugestia "chcesz umieć odsprzedać używaną grę - kup w wersji pudełkowej".

To jest odpowiedź ,żę używanej wersji pudełkowej też się odsprzedać nie da, bo trzeba ją odsprzedać razem z kontem. Skoro używana = kod użyty, a gra na koncie.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@PromykSB skąd wiesz że całe konta też wywalili? gdzie to wyczytałeś? kluczy nie wywalili

wywalili tylko dostępy, kwestia konta na własność to zależy jak interpretować ten zapis

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@PromykSB sorry właśnie doczytałem ten post z supportu

ale w sumie można by różnie interpretować dostęp, no chyba że dostęp to dostęp, niezależnie czy jedna osoba z niego korzysta czy 10000

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

w tej odpowiedzi już nie ma nic do interpretacji:

 

 

czw., 17 gru 2020 o 11:21 Allegro Kontakt <allegro.kontakt@allegro.pl> napisał(a):
 

 



Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość,

Nie zabraniamy sprzedaży kluczy do gier a jedynie sprzedaży kont nie tylko ich udostępnianie ale również sprzedaż całego konta na własność.

Pozdrawiam
// Kacper N(...)
Zespół Allegro

 

 



Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 33 016 950 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 
 
oznacz moderatorów

Igoreshkin
#2 Obserwator#

Taaa zakończyły. Ja wczoraj odebrałem przesyłkę. Kolo wysłał grę z kiepskim nadrukiem na płycie, bez instrukcji i z okładką wydrukowaną na kiepskim papiarze i kiepskiej drukarce. A taki jest opis: "Gra sprawna w 100% pudełko,okładka,książeczka obsługi w stanie bardzo dobrym."

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Igoreshkin, widzę, że założyłeś Sprzedającemu Dyskusję. Mam nadzieję, że sprawę uda się pomyślnie rozwiązać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów