anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Absurd DPD, mnożenie wartości zamówienie zależnie od ilości paczek.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Dziś, w odpowiedzi na złożoną reklamację, dowiedziałem się na jakiej podstawie DPD dolicza opłatę za dodatkowe ubezpieczenie zależne od wartości zamówienia. Otóż jeśli wartość zamówienia wynosi 322 zł ale zostało wysłane w 7 paczkach, to według DPD wartość zamówienia wynosi 7 x 322 = 2254 zł i od razu doliczą dodatkową opłatę na ubezpieczenie od zamówienia o wartości powyżej 2000 zł . Tak jakby wysłanie zamówienia w kliku paczkach nagle zmieniało magicznie jego wartość.  Absurd. 

Taką odpowiedź otrzymałem na 2 złożone już reklamacje więc nie jest to jednostkowy przypadek. Logika tego rozwiązania tak mnie osłabiła, że nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Ktoś jeszcze tak miał? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:44052296
#21 Demiurg#

My zawsze w pierwszej paczce wstawiamy pełną kwotę pobranie / ubezpieczenie a w reszcie 0 jeżeli jest konieczność

Ale przeważnie nadajemy z DPD Online na własnej umowie

ps. przy pierwszej paczce generowanej z WzA miałem podwójnie zsumowane pobranie ale wyłapałem przed wydrukiem na kartce.

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Tu chodzi o Allegro DPD w smarcie.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rolmetsc a masz umowę z DPD

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Nie mam umowy, to idzie przez WZA.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Rolmetsc Bo pewnie nadając w WzA automatycznie Ci daje wartość każdej przesyłki taką jaka jest wartość całego zamówienia - trzeba to zmienić ręcznie. 

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Prawdopodobnie tak, sprawdzę to przy następnych wysyłkach. Jeśli tak jest to błąd systemu i allegro powinno to poprawić. Chyba będę musiał to wysłać jako zgłoś swój pomysł.   

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rolmetsc oni wiedzą o tym. Pracują/próbują pracować nad rozwiązaniem.

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Skąd wiesz że pracują? Był już o tym temat? Mógłbyś podrzucić link?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rolmetsc tak był ale chodziło o kwoty pobrań Kwota pobrania inna niz ma zamowieniu ale to działa tak samo

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Dzięki bardzo za link, rzeczywiście było to przerabiane wcześniej.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Rolmetsc co do tego, że ustawia Ci zawsze wartość całego zamówienia to ja nie mam wątpliwości, wątpliwość mam tylko czy z tego powodu te dopłaty. 

Co do kwestii "Jeśli tak jest to błąd systemu i allegro powinno to poprawić" - nikt prawdopodobnie nie zacznie nawet prac nad tym bo to nielogiczne, dlaczego? 

Zakładamy sytuację, że w jednym cenniku dostawy masz 4 produkty - 3 w cenie 100zł a czwarty w cenie 1000zł - w przesyłce mieścisz maksymalnie 3. Skąd teraz "system" ma wiedzieć która paczka jaką będzie miała wartość? Chyba po to pole wartość można edytować aby to sobie zmieniać. 

oznacz moderatorów