anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Absurd ze zwrotem prowizji.

max-studio27
#7 Wielbiciel#

Sprawa sprzed miesiąca (dłuższy urlop)

W czasie zwrotu miałem status "Super Sprzedawca"

Kupujący zgłosił zwrot towaru. Wygenerował kod zwrotu (darmowo przez Inpost) odesłał towar. Ja zwróciłem pieniądze (nie przez Payu bo były wszystkie wypłacone) tylko normalnie przelewem bankowym. Na wszystko mam potwierdzenia i zrzuty ekranu. Jednak pracownik Allegro nadal twierdzi że nie przyzna mi zwrotu prowizji.

Towarem była pościel 160x200 a ja przez pomyłkę wysłałem 135x200.

Ostateczna odpowiedź pracownika Allegro - odwoływałem się trzy razy !!

"Rabat nie został przyznany, ponieważ Kupujący XXXXXXX poinformował nas, że towar miał nieprawidłowe wymiary."

Czy miał już ktoś podobną sytuację że po zwrocie towaru nie można odzyskać pobranej prowizji ?? i co z tym zrobić .

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

@max-studio27 Wygląda że pomyłka ale pracownik to wyrocznia !

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@max-studio27  Gdyby kupujący zrezygnował bez podania przyczyny wystarczyłoby potwierdzenie przelewu do odwołania. Jednak w tej sytuacji raczej nie ma szans, allegro nie uznaje ludzkich pomyłek w wykonaniu sprzedawców, niejednokrotnie na przestrzeni kilku lat byłem w takiej sytuacji, wnioski odrzucane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@max-studio27 Odpisz w odwołaniu, że kupujący odstąpił od umowy, czyli umowa zgodnie z prawem nie została zawarta, a Allegro nie może pobierać prowizji od niezawartych umów.

Regulamin, opłaty i prowizje - Prowizja od sprzedaży naliczana jest każdorazowo w chwili zawarcia umowy w ramach przeprowadzonej Transakcji.

Art 31. Ustawy konsumenckiej - W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą

Podanie powodu zwrotu nie zmienia faktu, że jest do odstąpienie od umowy na podstawie art. 27 Ustawy konsumenckiej - pracownik Allegro działa niezgodnie z regulaminem.

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@xyz96 na prawdę udało Ci się w ten sposób odzyskać zwrot ? Ja wiele razy dostawałem odpowiedź na odwołanie, że zwrot prowizji jest przyznany jak wina nie leży po stronie sprzedającego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Aditum Ja nie występuję o zwroty, nie sprzedaję na Allegro. Wina to wymówka, aby nie zwrócić prowizji. Wina może być brana pod uwagę, gdy nie doszło do odstąpienia od umowy. Po odstąpieniu konsumenckim nie ma i nie było umowy, nie może więc być prowizji od sprzedaży. To jasno wynika z cytowanych fragmentów regulaminu i ustawy.

Samo Allegro w jednym z artykułów Pomocy pisze o odstąpieniu konsumenckim tak; Zgodnie z prawem oznacza to, że nie doszło do zawarcia umowy pomiędzy kupującym a sprzedającym. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@max-studio27 Niestety praktyka Allegro jest taka, ze jeżeli jest to z Twojej winy - brak zwrotu. Jak napisał @xyz96  nie powinno tak być bo transakcja finalnie nie doszła do skutku..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów