anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Absurdalne wymaganie kodu EAN dla diod LED

ogryz7
#10 Popularyzator#

Wystawiając diody LED w kategorii "Elektronika - Części elektroniczne - Diody - LED" jestem zmuszany do podania kodu EAN, jeśli chcę sprzedać diody jako nowe. Ten wymóg jest absurdalny, ponieważ diody LED, jako podzespoły elektroniczne, nie posiadają numeru EAN. Numery EAN są nadawane dopiero produktom, zawierającym diody LED, np. żarówkom.

Przykładowa oferta: 15336385760. Te diody nie mają numeru EAN, muszę wystawiać jako używane, żeby przeszło.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 albo wykupić se kody w GS1https://gs1pl.org

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ogryz7
#10 Popularyzator#

@kostas11 Ale ja tych diod nie produkuję, to dlaczego miałbym wykupywać do nich kod? Część podzespołów, które posiadam była produkowana, gdy GS1 jeszcze nawet nie istniało 😁

Swoją drogą, nie udało mi się znaleźć żadnej oferty z diodą LED, która miałaby uzupełniony EAN, a jednak oferty te wiszą. Jak to możliwe?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 wiszą stare oferty, sam mam takie ale jak coś ruszysz to już wymagają kodów, poczekaj z czasem ktoś doda to do katalogu i wtedy się podepniesz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ogryz7
#10 Popularyzator#

Ok, trochę źle szukałem...

Większość ofert ma podpięte kody EAN, ale gdy zacznie się je weryfikować okazuje się, że... kody te są zarejestrowane (ale nieaktywne) np. na producenta soków z Tajwanu.

Wychodzi na to, że można wyszukać sobie np. chińskiego producenta pasty do zębów i EAN jego produktów podpiąć pod swoje diody. System przyjmie, wszystko niby pasuje. Tylko po co?

Allegro - czas przyjąć do wiadomości, że nie wszystkie diody LED mają kod EAN i jego wymuszanie prowadzi do takich właśnie patologii.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak robili wcześniej na początku jak te kody były powiedzmy "zalecane" przez Allegro, zapewne są to stare oferty. Teraz trudniej z tymi "sokami" ale nie jest to niemożliwe.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Komu chcesz to tłumaczyć, oni się tam zabetonowali na wszelkie sugestie i nikt ani nic tego nie zmieni.😐

oznacz moderatorów