anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Analytics - jak naliczane są statystyki

Pako_Lorente
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, poproszę o informację jak są naliczane statystyki sprzedażowe? Czy liczone są anulowane zamówienia, zwroty? I z czego w takim razie może wynikać dysproporcja między sprzedażą z całego miesiąca. Robię raport za np. maj 1 czerwca, pokazuje mi sprzedaż ok 75 tyś, robię dokładnie ten sam raport dziś i pokazuje mi sprzedaż 66 tyś za ten sam okres. Gdzie znika 9 tyś?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pako_Lorente, dane nie są korygowane o zwroty, anulowane czy nieopłacone zamówienia. Skonsultuję sprawę rozbieżności, o której wspominasz. Proszę Cię o cierpliwość.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pako_Lorente, wracam z odpowiedzią. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Pako_Lorente
#7 Wielbiciel#

Po pierwsze nie zaznaczyłam takiej opcji, bo nawet nie mogę jej znaleźć.

A po drugie wyżej dostałam odpowiedź, że dane nie są korygowane o zwroty, anulowane czy nieopłacone zamówienia. To jak to jest rzeczywiście? 

Taka rozbieżność pojawiaj mi się drugi raz z rzędu. Podsumowując miesiąc pierwszego dnia kolejnego miesiąca mam znacznie wyższe kwoty niż robiąc ten sam raport kilka dni później. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pako_Lorente załączam zrzut ekranu, na którym widać tę opcję:

image (33).png

Jednak nie w każdej zakładce jest ona dostępna. Więcej powiedziałby nam taki sam zrzut ekranu od Ciebie, na którym widać taką rozbieżność.

Co do Twojego drugiego pytania - od 11 maja w niektórych raportach możesz sprawdzić dane o skorygowane, anulowane zakupy i zwroty (w Allegro AnalyticsPodsumowaniu oraz w raporcie Sprzedaż według ofert). Natomiast domyślnie wyświetlamy sprzedającym pełne wartości - tak jak do tej pory i tak jak w pozostałych raportach. Jeżeli chcesz wyświetlić skorygowane wartości danych, powinieneś odkliknąć opcję Pokazuj pełne wartości w danym raporcie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Pako_Lorente
#7 Wielbiciel#

Niestety nie mam zrzutu z ekranu raportu, który robiłam za ten sam okres 1 czerwca. Ale robiłam go dokładnie w ten sam sposób i sprzedaż za ten sam okres wynosiła 74815 a nie 65133,65 zł. A jednocześnie w podsumowaniu rzeczywiście przy zaznaczeniu Pokazuj Pełne Wartości pojawia się jeszcze inna kwota 94638,66 zł. Czyli 3 zupełnie inne wartości. I o ile rozumiem, że 65 tyś to po zwrotach i anulacjach, a 94 tyś pełna to skąd wzięło się 74 tyś

Pako_Lorente_0-1654865881793.png

 

Pako_Lorente_1-1654866098980.png

 

 

oznacz moderatorów