anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro chce zablokować moje konto

sonulek1
#7 Wielbiciel#

Witajcie.

Jestem sprzedającym prywatnie,prawdopodobnie pomyliłam kolory fluidów,pani napisała mi sms_a,zadzwoniłam do niej mówiąc,że jeżeli produkt nie jest otworzony nie ma problemu z wymianą...pani drąc się na mnie umoralniała mnie z moją pomyłkę krzyczała mówiąc,że poda mnie na policję za oszustwo.Co mam zrobić,allegro napisało,że mam dogadać się z kupującą ,jeżeli tego nie zrobię zablokują mi konto.Ja ma zaznaczone,że nie przyjmuję zwrotów.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

sonulek1
#7 Wielbiciel#

za bardzo mądrzysz się...nie przyszłam tu,tylko napisałam,żeby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem w podobnej kwestii...

Nie mam powodu do złoszczenia się,kupujący nie zawsze są uczciwi,a sprzedawca może pomylić się...jak to mówi się-klient nasz Pan.

Polak Polaka jedynie może utopić,a nie pomóc o czym przekonałam się czytając ciebie,

Skąd masz tyle jadu?

oznacz moderatorów

marus_pl
#9 Pomysłodawca#

Sądzę że wszyscy chcą powiedziec "tak na allegro kupujący może nawet ugryźć kanapkę wrzucić spowrotem w paczkę i odesłać a my mamy oddać pieniądze 🙂 ". Nawet to zgodne, bo tak jest.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@marus_pl 

Jeśli kanapka jest z serem, a miała być z szynką - to tak, może ugryźć, wrzucić w paczkę i odesłać. Nie tylko na Allegro, ale wszędzie, gdzie prowadzi się sprzedaż wysyłkową.

oznacz moderatorów

marus_pl
#9 Pomysłodawca#

Więc dlaczego gryziesz cudzą kanapkę 😄 ?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@marus_pl 

Żeby sprawdzić, czy to jednak nie jest szynka, tyle że żółta i z dziurami😊

A poważnie - wiem, że kupująca mogła się w tym przypadku lepiej zachować, odesłać nienaruszony towar. Mogła - ale nie musiała.

To tylko kwestia etyki, zakładając oczywiście, że zauważyła niewłaściwy kolor od razu. Niestety nikt jeszcze nie wymyślił, jak wtłoczyć etykę w ramy przepisów prawnych. Niektórzy próbowali, ale to zawsze były gnioty.

Zasada jest prosta: człowiek rozumny odpowiada za swoje błędy.

oznacz moderatorów

marus_pl
#9 Pomysłodawca#

Mogła i musiała. Chociaż w przypadku takiego fluidu no mogła nie zauważyć, więc jest to jednak pozytywnie rozpatrzone.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kasiulki2 - "I pamiętaj, że dla kobiety (dla firmy kosmetycznej zresztą też) różowy nie jest po prostu różowy" 

Jednak faceci to mają bardziej proste życie. Różowy jest różowy, czerwony jest czerwony, a fioletowy jest fioletowy. To przecież jest bardzo proste.

Jednak podobne rozumowanie ma moja żona - mówi, że kolor jest zielony, a ja, że  niebieski. Po raz drugi mówi, że jest zielony, a ja znowu, że niebieski. Po raz trzeci mówi, że jest zielony, ja mówię..... że jest zielony.... nie mam wyjścia, jak się tylko z nią zgodzić...

Sprawa jest po prostu przegrana....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@maxr01 

To nie tak.

Żona jest po prostu wygrana...

oznacz moderatorów