anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro kara za mnie, za to że ktoś używa mojego zarejestrowanego znaku handlowego

k-kari
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

wczoraj otrzymałem "Działasz niezgodnie z regulaminem Allegro - upomnienie, dotarły do nas sygnały, że jeden z Klientów Serwisu poczuł się zagrożony treścią otrzymanej od Ciebie wiadomości", zgłosiłem odwołanie z zapytaniem o jakie wiadomości chodzi.
Otrzymałem odpowiedz że o chodzi o tą wiadomość "Dzień dobry jako właściciel prawnie zarejestrowanej marki ......... Widzę, ze sprzedają Państwo z wykorzystaniem mojej prawnie zarejestrowanej marki produkty oznaczone marką, a ich nie posiadające Wzywam do natychmiastowego, zaprzestania używania mojej marki, opisu, zdjęci kodu EAN do sprzedaży produktów nie będących produktami marki ........ W przeciwnym razie powiadomię organy ścigania i wystąpię o zadośćuczynienie, za bezprawne używanie marki". 

Mam prawo ochrony swojej marki, sprzedający nie oferują produktów mojej marki, a ciągle oznaczają swoje produkty uużywająć oznaczenia mojej  marki.
Marka ........ znak słowny i graficzny, jest prawnie zarejestrowana w Polskim Urzędzie Patentowym jako zarejestrowany znak handlowy, jej używanie jest zastrzeżone tylko do produktów mojej firmy.
Sprzedawcy fałszywie oznaczają swoje towary moją marką i kodem EAN - co jest czynem zabronionym zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Art. 2 ust. 2.

Mam prawo wysyłać ostrzeżenie że bezprawne używanie mojej marki jest to nielegalnie, i dostaje za to upomnienie?

Serwis Allegro odbiera mi praw do ochrony mojej marki, w przypadku gdy sprzedający z jej wykorzystaniem oferują produkty nie pochodzące z mojej dystrybucji.

Czy działanie serwisu Allegro, jest legalnie, dostaje upomnienia za to ze egzekwuje przepisy prawa?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @k-kari. W ramach produktyzacji wszyscy sprzedawcy mogą korzystać z danych jakie mamy w Katalogu.
Zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu: "Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty (publikacja w Allegro) treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Allegro.pl na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści".

Jeśli jesteś właścicielem praw lub posiadasz pełnomocnictwo, to powinieneś zgłosić się do nas, aby rozpocząć Współpracę w Ochronie Praw. Tutaj znajdziesz szczegółowy opis procedury rejestracyjnej: https://allegro.pl/dla-kupujacych/wop/jak-zglaszac.

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

k-kari
#8 Zapaleniec#

Proszę nie wprowadzać w błąd, punk 5.5 daje możliwość korzystania z treści, pod warunkiem sprzedaży tego samego produktu, tej samej marki z tej samej dystrybucji. 

Sprzedawcy nie oferują moich produktów, z mojej dystrybucji. Co napisałem wyżej. Ich oferty podłączone są pod mój produkt, w ofertach widniej oznaczenie mojej marki, oceny produktów mojej dystrybucji. Dokonałem wielu zakupów kontrolnych, w których otrzymałem produkty nie pochodzące z mojej dystrybucji. Zgłaszam do allegro do program.wop@allegro.pl, zgłoszenia zbywacie. 

Przypominam że temat nie dotyczy punktu 5.5, tylko upomnienia mnie. 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@k-kari, proszę abyś w tej sprawie napisał do nas w prywatnej korespondencji, ponieważ tego typu upomnieniami zajmuje się nasz dział bezpieczeństwa. Tutaj znajdziesz formularz kontaktowy. Dzięki temu otrzymasz szczegóły sprawy. 

Jeśli oferta innego sprzedającego jest błędnie powiązana z produktem, to wystarczy, że ją zgłosisz - my zajmiemy się weryfikacją i podejmiemy adekwatne działania. Taka wiadomość (którą zacytowałeś wyżej), wysłana do innego sprzedającego, może być uznana za spam. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

k-kari
#8 Zapaleniec#

@MiMary Do Allegro było pisane wielokrotnie, zawsze ignorowane przez was, dlatego teraz każde zgłoszenie będę publikował publicznie, oto lista zgłoszeń, bez reakcje ze strony allegro:

zgłoszenie: 43670458, 43676975, 43655074. ref:!00D240aE05.!500Ti0DgxZC:ref, 

program.wop@allegro.pl - ref:!00D240aE05.!500Ti0Gc437:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09SJyl:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09SM5N:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09SWNz:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09SWfi:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09S8Yh:ref, ref:!00D240aE05.!500Ti09SPzE:ref.

Allegro na stronie "Program Współpraca w Ochronie Praw" dużo pisze ale nie podejmuje żadnych kroków, ściema pod publiczkę.

Teraz dostaje upomnienie od Allegro, kiedy po dokonanym zakupie kontrolny, wysyła wezwanie do sprzedawcy że narusza moje prawa do zastrzeżonego zamku handlowego. 

oznacz moderatorów