anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO pobrało prowizje od NIE SPRZEDANEGO TOWARU !!!!

mariwald02
#7 Wielbiciel#

Witajcie ,  sprzedałem towar , kupujący napisał przez ALLEGRO KONTAKT , że niestety nie może odebrać  przesyłki pobraniowej i prosi o podanie nr konta w celu zapłacenia z góry, oczywiście podałem nr konta  ale nadal nie było wpłaty , poprzez ALLEGRO KONTAKT prowadziliśmy  korespondecję  !!!  ALLEGRO OCZYWIŚCIE MA WGŁĄD DO WIADOMOŚCI !!! kupujący poprosił po raz kolejny o nr kodu BIC/SWIFT    a dodam  że jest to zwykły nr  rachunku który już podałem a wystarczy dodać tylkp znak PL przed nr rachunku .  Napisałem to SPRZEDAJĄCEMU a nadal nie zaplacił za zakupiony  towar  !!!! ALLEGRO  OCZYWIŚCIE ODRZUCIŁO  ZWROT PROWIZJI  PONIEWAŻ   SPRZEDAJĄCY TEGO NIE POTWIERDZIŁ !!!    TOWAR  TEN SAM  JEST NADAL  WYSTAWIONY  NA  ALLEGRO  !!!

CO PORADZICIE  W WALCE  Z ALLEGRO  O ZWROT   NIESŁUSZNIE  POBRANEJ  PROWIZJI ????

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Mi konsultant kiedyś odpowiedział, że nie ma wglądu w wiadomości. Widzi tylko, że została wysłana, ale nie zna jej treści. Widzą tylko zawartość dyskusji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ty widzisz więc dołącz do wniosku.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

No tak. Ale ja odnoszę się tylko do informacji mariwalda.

oznacz moderatorów

mariwald02
#7 Wielbiciel#

OCZYWISCIE  ZE DOŁACZYŁEM  ,  ALE WIEM  ZE  ONI WSZYSTKO WIDZĄ   ,  JAK  CHCĄ,   TO  CHODZI  O GRUBY  SZMAL,  KUPUJĄCY  OLEWA    ODPISYWAC  CO KOLWIEK  A PROWIZJA  W SKALI  KRAJU   ROŚNIE  NA  KONCIE 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I nie odpisali jak napisałeś odwołanie?

oznacz moderatorów

mariwald02
#7 Wielbiciel#

WYSTARCZY W WIADOMOSCI  PODAC  NR TELEFONU I ZAPROPONOWAC  SPRZEDAŻ  POZA ALLEGRO  TO  ODRAZU  SIE  ODZYWAJA   ,  I TO  OZNACZA  ŻE  JEDNAK  WIDZĄ 🙂  WIEM Z DOŚWIADCZENIA  🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mariwald02 Najważniejsze to żeby uniknąć takich sytuacji to skasuj przesyłki za pobraniem > tylko opłata z góry

oznacz moderatorów

mariwald02
#7 Wielbiciel#

TERAZ JUZ WIEM, TAKIE CZASY

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

Nie pisz dużymi literami.

Odwołaj się od decyzji o zwrocie (poprzez kontakt do Allegro), opisz całą sytuację.  Najpierw poczekaj 14-21 dni na spokojnie - czasami ktoś nie ma kasy i czeka na wypłatę (i zamiast napisać wprost to sztucznie przedłuża płatność z byle powodów). Czasami też Kupujący przedłużają płatność, a na koniec i tak nie kupują. Zdarza nam się dostawać płatności i po miesiącu... (już dawno po automatycznym anulowaniu transakcji). Tak czy inaczej jeśli Kupujący po dłuższym czasie nie przedstawi dowodu wpłaty to zwrot prowizji dostaniesz na 100%. Nie zwracaj się tylko z wnioskiem od razu albo po kilku dniach - Allegro daje czas na dokończenie transakcji i jeśli Kupujący potwierdzi chęć zakupu, to wniosek odrzucą. Możesz się od niego odwołać i 10 razy - prowizja zostanie zwrócona na konto Allegro nawet, jeśli już ją opłacisz w danym miesiącu w rozliczeniu z portalem.

 

ps. Jeśli ktoś celowo zamawia przesyłki pobraniowe i ich nie odbiera (a to w historii danego użytkownika  Allegro może potwierdzić), to może to być podstawą do ograniczeń / ostrzeżeń lub blokady konta.

 

oznacz moderatorów