anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro rozliczanie z Urzędem Skarbowym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Serapis_
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Zakończyłem pierwszy miesiąc działalności na Allegro z kontem firmowym i chciałem rozliczyć się z Urzędem Skarbowym..

Wybrałem podatek ryczałtowy od obrotu a do tego nie jestem VAT-owcem.
Księgowa wiedząc że sprzedając na Allegro nie wystawiam faktur,  poprosiła mnie o podesłanie ewidencji sprzedaży..

 Co dokładnie mam przekazać księgowej?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@Serapis_ no musisz prowadzić ewidencję sprzedaży i to dostarczyć księgowej 🙂

Datę - przychód - stawkę vat jak masz różną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Serapis_   No dokładnie to ewidencję sprzedaży 😊 Przed założeniem działalności warto się zorientować na czym ona polega.

Tu możesz sobie wygenerować zestawienie sprzedaży:

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Poza tym jak to nie wystawiasz faktur? I księgowa na to przystaje?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg A co księgowej do wystawiania faktur? Ona księguje dokumenty potwierdzające operacje gospodarcze prowadzącego działalność. Skąd ma wiedzieć że była sprzedaż czy zakup, jak klient nie przynosi faktur? A poza tym po co księgowa przy ryczałcie? No zawsze się przyda.

Oj ciężkie są początki business' u

@Serapis_ sposób prowadzenia ewidencji przychodów może być prowadzona w sposób dowolny. Musisz tylko zadbać, aby zgadzała się z przepływami pieniędzy, bo niezgodność będzie podważać jej wiarygodność. Zobacz więcej: 

oznacz moderatorów
Serapis_
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za podpowiedź,

Jeszcze tylko chciałem się upewnić czy koszty wysyłki do klienta także podlegają opodatkowaniu..
Rozumiem że jeżeli płacę ryczałt 3% od obrotu to koszty przesyłki także 3% ?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Serapis_  Płacisz podatek od przychodu czyli od kosztu wysyłki też.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
MYRIVER
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Sumujesz cały przychód z na koncie (payu+ przelewy)Z reguły pobrania powinny być księgowane w momencie wysyłki oraz wpłaty payu w momencie pojawienia się wirtualnie ale księgowe zazwyczaj sumują z konta wszystko za dany miesiąc bo to utrudniłoby wszystkim życie. Od kwoty zsumowanej odejmujesz wszystkie zwroty za miesiąc maj.

Od kwoty, która wyjdzie odejmujesz składki ubezpieczenia społecznego i wyliczasz z tego 3%.

Np z 12000 będzie 360 zł

I płacisz różnicę czyli kwota podatku minus (80% składki zdrowotnej) czyli 360-328,78+ do zapłaty to co przekracza te 80% składki do pełnych złotych tu 31 zł.

Faktury(zwolnione z Vat art. 113 ust. 1 ustawy o VAT)

 powinieneś wystawiać na życzenie klienta.

Możesz także jeśli sprzedajesz przez sam internet korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej, trzeba drukować sobie listę wysłanych przedmiotów z danymi klientów.

(jeżeli wydruk posiada on niezbędne dane identyfikujące dokonaną transakcję oraz nabywcę to można korzystać)

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zwolnienie-z-kasy-fiskalnej-komu-przysluguje

Na pocieszenie powiem,że rząd szykuje Nowy ład w którym nie będzie już można odliczać nic ze składki zdrowotnej. Kwota wolna od podatku ryczałtowców nie dotyczy, więc dla małych firm to nowa dojna zmiana:)

oznacz moderatorów