anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart! przy zakupach za mniej niż 40 zł

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Allegro, jaki jest sens prowadzenia akcji pod hasłem Allegro Smart! przy zakupach za mniej niż 40 zł? Kupujący są "obdarowywani" przedmiotami za kilka złotych nie płacąc za przesyłkę. Przy takim modelu sprzedaży, oddajemy towar za darmo, ponieważ kupujący płaci kilka złotych za przedmiot, a my jako Sprzedawcy, ponosimy koszty zakupu przedmiotu w hurcie, płacimy opłatę za wysyłkę smart 0,99zł w zamian za Kupującego, płacimy za opakowanie, poświęcamy czas na obsługę takiej sprzedaży, drukujemy faktury/paragony. Jaki jest skutek finansowy dla Sprzedającego? UJEMNY. Skończcie z tym absurdem, głupota i cyrk, kto wymyśla takie programy? Nie chcemy być instytucją charytatywną, nie chcemy pracować dla samej idei. Proszę wytłumaczcie nam, co ten program ma pokazać, i jak mamy zarabiać na takich sprzedażach. Pewnie usłyszymy odpowiedź, że powinnyśmy sprzedawać przedmioty o wyższej wartości, a może wystarczy nie robić takiego darmowego rozdawnictwa naszym kosztem. Jak na razie to jest finansowy absurd i głupota.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BrickWorkshop

  Przecież w tej sytuacji nie ponosisz kosztów smarta.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

faktycznie nie ponoszę wprost kosztów Smarta, ale przecież źródło finansowania darmowej dostawy i tak jest jedno - kieszeń Sprzedawców. Ciągłe podnoszenie opłat przez Allegro to jest pokrywanie kosztów takich programów. Czy jest to opłata zdefiniowana wprost, czy jest to opłata poniesiona poprzez wrastające opłaty to jest to ciągle koszt jaki ponosi Sprzedawca. Allegro niczego nie finansuje. Takie programy i kolejne cudowne innowacje finansują Sprzedawcy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@BrickWorkshop 
Ciągłe podnoszenie opłat przez Allegro to jest pokrywanie kosztów takich programów.

Spójrz na to inaczej: podwyżki (opłat) są i będą.
Nie ma to jednak nic wspólnego ze SMART!-em <40zł.
Gdyby Allegro z jakichkolwiek powodów zaniechało "eksperymentów" ze SMART!-em <40zł. to opłaty pobierane od sprzedawców nie zmniejszą się.
Innymi słowy: opłaty pobierają takie jakie chcą (bo mogą) i nie uzasadniają ich (bo nie muszą) koniecznością (lub brakiem takiej konieczności).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BrickWorkshop Cześć. Od 22 kwietnia trwa kolejny test, w którym niektórzy kupujący mogą skorzystać z darmowej dostawy w ramach SMART! przy zakupach za poniżej 40 złotych. 

Dla zamówień w ramach SMART! za mniej niż 40 złotych nie zostanie pobrana od Ciebie standardowa opłata za przesyłkę SMART!

Dzięki testowaniu nowych rozwiązań możemy zebrać informacje od sprzedających i kupujących na temat danego rozwiązania i dzięki temu nieustannie się rozwijać. 

O teście informowaliśmy w Aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-testujemy-kolejne-warianty-zakupow-z-darmowa-dost... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@ko_alka 

i dzięki temu nieustannie się rozwijać. 

Ale pierwszy kwietnia już był🤔

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@BrickWorkshop 
ponosimy koszty zakupu przedmiotu w hurcie, płacimy opłatę za wysyłkę smart 0,99zł w zamian za Kupującego, płacimy za opakowanie, poświęcamy czas na obsługę takiej sprzedaży, drukujemy faktury/paragony.

To wszystko jest (a przynajmniej powinno być) wliczone w oferowaną cenę towaru .
Za SMART!-a <40zł. nie płacisz (a nawet jakbyś płacił - to opłata powinna być wliczone w cenę).
Obecność SMART!-a dla towarów <40zł. jest więc neutralna (a nawet działać in plus - jest większa szansa na sprzedaż niedrogiej rzeczy gdy koszt transportu pokrywa Allegro).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Złotko, jak ci się nie kalkuluje sprzedaż to podnieś cenę, zakończ sprzedaż lub migruj do konkurencji. Po co w ogóle robić cokolwiek skoro to przynosi straty? 

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@tadeksasnaltak, może przerzucę się na pisanie odpłatnie takich inteligentnych rad jak twoja

oznacz moderatorów

Halfrunt
#16 Inspirator#

.....skutek finansowy dla Sprzedającego?

Za wszystkio płaci "zawsze" klient, przecież to wie każdy sprzedawca, zarówno ten z dyplomem jak i ten bez szkoły.

oznacz moderatorów