anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart! w ofertach kont firmowych - zmiany od października

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

 

Aktualizacja [29.09.2022r.]: Zmianę tę przekładamy na pierwszy kwartał 2023 roku – o dokładnej dacie damy znać z wyprzedzeniem: mejlowo oraz w Aktualnościach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 3 października 2022 r. ikoną Smart! będą oznaczone oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnicie też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego.

Pozostałe wymagania dotyczące sprzedaży i ofert pozostają bez zmian.

Lista metod, które możecie dodać do ofert:

Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
Allegro Paczkomaty InPost
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
Allegro Odbiór w Punkcie DPD
Allegro Odbiór w Punkcie UPS
Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex (dostępna od 15 września)
Allegro Automat Pocztex (dostępna od 15 września)

Wyjątki

Jeśli sprzedajecie przedmioty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę, po 3 października będą one nadal oznaczone ikoną Allegro Smart! Wprowadzanie zmian w tych ofertach nie jest wymagane. 

Co zyskacie dzięki tej zmianie

Dzięki udostępnieniu w ofertach 2 metody dostawy do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego zyskujecie:

  • szansę na obniżenie kosztów dostawy zamówień Allegro Smart! – opłaty za dostawę do punktów odbioru i automatów paczkowych są zazwyczaj niższe niż opłaty za przesyłki kurierskie
  • większe zainteresowanie klientów z powodu udostępnienia bardziej różnorodnych metod dostawy.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak będzie weryfikowane czy paczka nie zmieści się do automatu paczkowego ? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

też jestem ciekaw 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Allegro wprowadzi dodatkowy obowiązkowy parametr wymiary 🤣

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow nie będziemy weryfikować rozmiaru przedmiotów ani ich wagi. Sprawdzimy, czy sprzedający udostępniał w swoich cennikach metody dostawy do punktu/automatu paczkowego. Jeśli tak, będziemy wymagać minimum 2 takich metod dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Czyli opychanie na siłę AOB, tak jak abonamentu ( bo inaczej, w przypadku abonamentu, haracz 1zł. od transakcji ). Tak się zastanawiam, tam u was to rządzę pozostałości z pruszkowa, bo tak ostatnio wyglądają zasady tutaj 🤔

oznacz moderatorów

nauczsiegracpl
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się, niedługo to nam marży zostawią, żeby starczyło ze sprzedaży na materiały operacyjne z instore.  Masakra jak żyłują, życzę aby **piiip** czy cokolwiek innego trochę im przytarło nosa.  

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@la_nika  . "Sprawdzimy, czy sprzedający udostępniał w swoich cennikach metody dostawy do punktu/automatu paczkowego. Jeśli tak, będziemy wymagać minimum 2 takich metod dostawy."

 Niestety moim zdaniem to bląd. Mamy jakąś grupę produktów któtra niestety nie wchodzi do paczkomatów lecz spokojnie jest dostarczana jako odbiór w punkcie (poczta , żabka, ruch itp). Wtym momencie aby te oferty pozostały smart będziemu musieli USUNĄĆ odbiór w punkcie. Czyli zamiast klientowi dawać dodatkowe możliwości dostawy - zgodnie z nową polityką musimy je odebrać.

Moim zdaniem wystarczającym dla pozostawienia w smarcie byłoby nieudostepnianie paczkomatów. Jest to na tyle popularna metoda dostawy że jeśli ktoś jej nie udostepnia w jakiejś ofercie to jasnym jest że przedmiot jest zbyt duży. Natomiast metoda dostarczania takich przedmiotów : obdiór w punkcie mogłaby pozostać ponieważ tutaj paczka może być odrobine wieksza. ( paczkomat : 38-41-64 natomiast punkty: 60-60-70) 

Oczywiście w pazdzierniku zmienimy cenniki dostaw i zgodnie z nową polityką smart ograniczymy kupującym ilość metod dostawy w niektórych ofertach. 😞

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak to się ma do nowych wystawionych ofert po 3 października? Co będę musiał zrobić by wysyłać na adres w Smart przedmioty nie mieszczące się do automatu paczkowego?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ALCkow  podobno wystarczy wówczas udostępnić któregos z smart kurierów. Nie umożliwiac przy tym dostawy do paczkomatów i punktów odbioru.

cyt: " Jeśli sprzedajecie przedmioty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę, po 3 października będą one nadal oznaczone ikoną Allegro Smart! Wprowadzanie zmian w tych ofertach nie jest wymagane. "

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Niestety punkt, a paczkomat to nie to samo. Część produktów, które sprzedajemy nie mieści się do paczkomatu, w związku z tym nie mam w ofercie paczkomatów inpost, ale mam odbiory z punktu poczta żabka itd., bo w tym przypadku gabaryt nie ma takiego znaczenia. Nawet jak klient wybierze paczkomat pocztowy to i tak problem nie jest wielki, bo zawsze może odebrać przesyłkę z poczty jeśli nie zmieści się ona do środka. Niestety z inpost już tak kolorowo nie ma.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Jak to rozumieć? Sprzedaję w większości produkty nie nadające się do automatów (wagi 25-30kg) - udostępniam na dziś tylko dostawy kurierskie. Mam też kilka produktów lżejszych - tu udostępniam oprócz kuriera, także automaty np. paczkomaty Inpost. Jak to będzie od października w moim przypadku?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nat_not intuicja podpowiada mi ,że zrobi się z tego wielki galimatias ...... nie piewszye Wasze genialne zmiany, szkoda tylko ,że to sprzedawcy dostaną zimny kubeł na głowę  ,a przydałby się autorowi tego pomysłu .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Autora tego pomysłu chroni parasol jaki dało mu allegro i ani zimna woda z kubła ani pomyje mu nie szkodzą a cierpią inni zamiast cieszyć się i mieć lżej .

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Allegro ma monopol. UOKiK ma klapki na oczach.

oznacz moderatorów

BOYUYO
#9 Pomysłodawca#

Mam pewien problem, proszę sprawdzić mój post, nikt jeszcze nie odpowiedział na moje pytanie, dzięki

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Oj, czyżby Allegro jednak przemyślało fakt, że nie jest gotowe do wprowadzenia tych zmian przy ocenianiu wielkości paczek "na oko". 😁

oznacz moderatorów

Halfrunt
#17 Koryfeusz#

Popieram nowy obowiązkowy parametr wymiary, a także zamysł raportowania przez sprzedawcę zdjęcia każdej paczki na wadze i przy miarce.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Halfrunt allegro przyjęło twój postulat i daje nam czas na zaopatrzenie się w wagi, do bliżej nieokreślonego terminu w pierwszym kwartale przyszłego roku.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#17 Koryfeusz#

@Agent051 a więc, do dzieła + składam zamówienie u producenta i zaczynam handlować wagami 😄

oznacz moderatorów