anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Tec Doc, powielone indeksy - kiedy poprawa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mix-mce
#14 Krzewiciel#

Witam, w skrócie mam pytanie, czy allegro zamierza coś zrobić z tym śmietnikiem jakim stal się zintegrowany tecdoc?

Jak najbardziej rozumiem ideę dodawania indeksów których w bazie nie ma bo tecdoc nie pokrywa 100% rynku części zamiennych ale pokrywa pewnie 95% i to co się teraz wyprawia to jest śmieszne.

Praktycznie każdy towar powielony jest przynajmniej raz, te popularne powielone są dwa albo trzy razy. Przypominam że tecdoc jest uniwersalnym zbiorem, dla każdego zestawienia indeks-producent powinien zwracać (w 99,99% przypadków) JEDEN wynik. A niech ktoś spróbuje wpisać jakiś indeks np maxgear albo autofren czy nawet wycieraczki valeo.

  • I teraz jest problem, z którym towarem powiązać ofertę?
  • Jak rozpoznać który produkt jest "oficjalny" a który kopią?
  • Skąd mam wiedzieć czy sprzedający który powielił produkt dobrze wpisał parametry/zastosowanie i jak go podepnę przez przypadek to nie będzie przypału z kupującym?
  • Czy allegro robiąc automatyczne powiązanie produktów do ofert użycie produktu ze swojej bazy czy jakieś kopii?
  • Dlaczego dla kopii towaru trzeba ręcznie klikać "użyj sugestii dopasowania samochodów" przez co gdy przypisze się do takiego towaru ofertę to nie zawiera listy pasujących samochodów = brak indeksacji w wyszukiwarce? Jak to się ma to wystawiania hurtowego ofert?

Tyle pytań... pani z obsługi pomocy potrafiła mi tylko powiedzieć że zdaniem allegro powielony indeks jest w porządku o ile zawiera inne parametry co w przypadku części samochodowych oczywiście jest baaaardzo pożądane.

Poziom trzymacie...

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
A3dam
#19 Nestor#

@mix-mce 
"Jest to mechanizm, w którym Allegro bierze pod uwagę różne czynniki i dane, nie tylko te pokazane w zakładce ..." . "Cały czas pracują nad udoskonaleniem tego mechanizmu".
Kluczowe jest tu prawdopodobnie słowo: "różne"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@A3dam ten mechanizm nazywa się "niepokazywanie ofert" lub w nowomowie allegro łączenie ofert

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mix-mce, obok znajdziesz przycisk “To nie jest produkt, który sprzedaję - nie łącz oferty”. 🙂 

Tak, jak powiedział @A3dambierzemy pod uwagę różne czynniki i informacje, nie tylko te pokazane w zakładce. Pracujemy nad tym, aby mechanizm działał jeszcze lepiej. Dzięki za Twoją wiadomość!

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mr_oma nie no w porządku,

ale w takim razie jeśli allegro dopasowuje produkty z pominięciem kodu EAN, producenta czy symbolu towaru to po co takie zabawy? na 70 dopasowań wszystkie musiałem odklikać że nie pasuje, bez sensu taka robota.

jak ktoś miał tego tysiąc czy dwa to pewnie z godzinę spędził na klikaniu

oznacz moderatorów
k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć! 

Nie wiem, czy zaglądacie na naszą stronę Dla sprzedających, ale jakiś czas temu informowaliśmy, że zabieramy się za zgłaszany przez Was temat. 

Trochę zeszło, ponieważ musieliśmy się do tego dobrze przygotować, ale od kilku tygodni scalamy kolejne duplikaty do produktów tec doca. Z danych wynika, że idzie nam całkiem nieźle, ale standardowo jeśli zauważycie, że coś jest nie tak to dajcie znać. 

Dzięki! 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

Było by miło gdyby przy otrzymaniu informacji że oferta została odłączona od katalogu była informacja o jaką ofertę chodzi, bo to chyba informacja tylko dla tych co mają 100% ofert podpiętych. Reszta musi zgadywać.

Najważniejsze żeby zrobić że jeśli z danych w nowej ofercie producent-symbol-ean przynajmniej dwa z nich występują w oficjalnym katalogu tecdoc i w produkcie to żeby nie dało się zduplikować produktu, co najwyżej dopisać parametry.

oznacz moderatorów
k_owczarek1
Ekspert Allegro

@mix-mce 

W powiadomieniu o odopięciu oferty od Katalogu jest przycisk, który kieruje do zakładki Mój Asortyment, tam powinna pojawić się lista wszystkich ofert, które zmieniliśmy. 

Tak, oprócz scalania produktów, pracujemy nad wyłapywaniem i blokowaniem nowych duplikatów z wystawianych ofert.

oznacz moderatorów