anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro w czechach

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, aktualnie wycofałem się z rynku .cz po jednym zakupie

 

Ponieważ dowiedziałem się iż po sprzedaży osobą detalicznym ( nie na FV) trzeba zarejestrować się w czechach do Vatu ? ( założyć tam firmę ?)

Druga sprawa może ktoś wie jak wystawić FV ? 

Kupujący jest Vat EU i ja też 

Wystawić Fv0% ? na jaką kwotę ?

Nie podawałem na aukcji że cene zawiera 21, czy 23 % vat  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra 

Masz może księgową?

 

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Dzwoniłem, średnio zorientowana jest 

Najbardziej "przeraziło" mnie ta rejestracja do vatu tam 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra 

Powiedziałbym że bardzo słaba. Dużo pracy masz do odrobienia. Niestety, nikt tego nie zrobi za Ciebie. Taktyk jest kilka i trzeba to zrobić z wiedzą. Pierwszy przykład, VAT OSS

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-vat-oss-zasady-rozliczania-podatku-vat-w-ramach-pakietu-e-commerc...

i cytuje

Procedura VAT OSS upraszcza proces rozliczeniowy, ponieważ po przekroczeniu limitu sprzedaży wysyłkowej w UE sprzedawca nadal może rozliczać podatek VAT w polskim urzędzie skarbowym – jest więc w stanie poradzić sobie sam, czyli bez pomocy biur rachunkowych z innych krajów UE.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-vat-oss-zasady-rozliczania-podatku-vat-w-ramach-pakietu-e-commerc...

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Dzięki, poczytam

Narazie wycofałem sie z tamtego rynku, może być problem z gwarancjami również 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra mi księgowa powiedziała że do 40 000 nie trzeba nic zgłaszać potem też nie jest to skomplikowane wyżej masz linki OSS 🙂 Zmień księgową 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DK-Comp
#8 Zapaleniec#

Dokładnie do kwoty 10000 euro rocznie nie trzeba się nigdzie rejestrować i kombinować. Stosuje się wtedy polską stawkę VAT 23% a fakturę należy oznaczyć w rejestrze JPK  kodem  WSTO_EE

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Obrotu czy dochodu?

oznacz moderatorów