anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wysyłka za granicę - pozwolenia, przepisy itp.

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad włączeniem do sposobów dostawy metody Allegro za granicę. Interesuję mnie jak wygląda sprawa pod względem prawnym. Czy włączając tę opcję muszę dokładnie znać przepisy jakie są w danym kraju? Dajmy na to, że np. w Belgii, aby sprzedawać klocki Lego należy mieć pozwolenie wydane przez ministerstwo (tak, wiem, że czegoś takiego nie ma 😉 ).
Jak też wygląda sprawa z BDO w takim wypadku?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lukaszflak14 zachęcam Cię do wzięcia udziału w webinarze na temat wysyłki międzynarodowej, który odbędzie się już jutro. Możesz się na niego zapisać tutaj
W grudniu (13.12) zorganizujemy też webinar z serii Pytasz i wiesz podczas którego będziesz mógł zadać pytania na temat wysyłki międzynarodowej ekspertowi Allegro, a wszystkie pytania i odpowiedzi będą dostępne w wątku na tym forum. 
A tutaj kurs, który możesz zrealizować w każdej chwili 🙂 

Natomiast w tym artykule znajdziesz informacje dotyczące Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, (w skrócie ROP lub EPR – Extended Producer Responsibility) to wymóg, który wynika z dyrektywy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Cele dyrektywy są takie same w całej Unii Europejskiej – poprawa redukcji odpadów i zwiększenie częstotliwości recyklingu. Jednak przepisy EPR i wynikające z nich obowiązki, różnią się od siebie w poszczególnych krajach. 

Przepisy EPR dotyczą producentów towarów oraz wszystkich podmiotów, które rozprowadzają towary na rynkach europejskich. Zaliczają się do nich również importerzy i dystrybutorzy. W Niemczech i Francji przepisy EPR odnoszą się również do sklepów internetowych oraz sprzedawców, którzy działają na platformach sprzedażowych, takich jak Allegro. Dlatego jeśli chcesz wysyłać towary do Francji lub Niemiec konieczne będzie dodanie numer EPR na koncie Allegro.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów