anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zwrot - "nie pasuje mi", "nie przyszło na czas" czy to jest odstąpienie od umowy?

FishBeat
#12 Orędownik#

Jak w temacie, co to jest za wynalazek allegrowy, hmyyy?

Jak to traktować? Ani to nie jest odstąpienie od umowy, ani to nie reklamacja. 

 

@RED , lub @adam (lub adas - nie mogę odnaleźć nicku dokładnego, ale on też się sensownie wypowiada), @xyz96

Do adminów - nie, nie mam problemu z żadnym zamówieniem, po prostu pytam, jak to traktować na przyszłość.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

A3dam
#19 Nestor#

@FishBeat 
Pytałeś jak to wygląda (prawnie) od strony Sprzedającego - to napisałem. Masz kwit - nie powinieneś mieć wątpliwości.
Zgadzam się, że od strony Kupującego mogą (i pojawiają się) liczne wątpliwości. Dzisiaj może być to problem dla Kupującego, który nieumiejętnie i bezrefleksyjnie korzysta z wadliwych narzędzi udostępnianych przez Allegro, jutro może być to problem także dla Allegro jeżeli zainteresowane tym od niedawna [...] .
Nie bez znaczenia jest fakt, że na tej samej platformie działa OSA ale wg nieco innych "zasad".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@FishBeat Ponieważ u mnie po wykonaniu funkcji o której piszesz:

annas14firma_0-1648741388066.png

nic kompletnie się nie dzieje, mam pytanie, co powinno się wygenerować?

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Spróbuj teraz - czytałem w innych wątkach tutaj na forum, że allegro miało z tym problemy w ostatnich kilku dniach.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

allegro powinno zrezygnować ze smarta  wtedy spadnie prowizja i ceny i skończą sie głupie-zwroty typu- nie pasuje  mi -  nie przyszło na czas-  lub kupowanie kilku przedmiotów zeby załapać sie na 40 zł a potem zwrot kilku przedmiotów

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Tak jak już pisałem, SMART powinien być swego rodzaju rabatem, który powinien być anulowany przy zwrocie. Uzdrowiłoby to sytuację.
Kupujesz z sensem to korzystasz z rabatu w ramach SMART.
Kupujesz nierozsądnie masz możliwość zwrotu ale niekoniecznie za darmo.
Same korzyści z takiego rozwiązania 🙂

oznacz moderatorów