anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia kupującego

jurecki2onetpl
#1 Nowicjusz#

Przez pomyłkę wystawiliśmy przedmiot za 1 zł miało być180 zł ,klient kupił 2 szt w jaki sposób możemy anulować zamówienie żeby nie ponosić strat,czy możemy zwrócić klientowi wpłacone pieniądze i anulować zamówienie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jurecki2onetpl proszę skontaktuj się w tej sprawie z kupującym i wyjaśnij sytuację. 
Nie udzielamy porad prawnych, ale może przyda Ci się ten artykuł

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powołujesz się na tzw: rażącą pomyłkę w cenie i kupującemu wyjaśniasz, licz się z tym że może nie być zrozumienia i "odpowiedni" komentarz. musisz Sam zdecydować co dla was lepsze.

oznacz moderatorów

redmonster_pl
#9 Pomysłodawca#

wysyłasz mu pismo o takiej treści

Oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu .

Szanowny Panie xxxxxxxx xxxxxxx, informuję, że złożone przez Pana w dniu xx-xx-xxxx r. zamówienie 1 szt zestaw Hantli żeliwnych Kettlebell 2kg, 4kg, 6kg walizka, za cenę 10,99 pln za sztukę w prowadzonym przeze mnie sklepie na allegro.pl pod nazwą użytkownika xxxxxx, nr aukcji:  xxxxxxxxxx nie może zostać zrealizowane, gdyż podana w aukcji cena zakupu 10,99 pln była wynikiem błędu. Prawidłowa cena zestawu wynosi 195,50 pln. W związku z powyższym, na podstawie art. 84 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczam, że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu - zamieszczonej na stronie prowadzonego przeze mnie sklepu internetowego pod nazwą xxxxxxxxxx oferty sprzedaży zestawu 2 szt hantli żeliwnych Kettlebell 2kg, 4kg, 6kg walizka, za cenę 21,98 pln., które zamówił Pan w sklepie internetowym w dniu xx-xx-xxxx r. Wpłaconą kwotę zamówienia zwrócimy za pośrednictwem allegro przelewem zwrotnym.
u mnie był akurat zestaw hantli i pomyłka pt naznaczyło się 1 pole więcej przy zmianie ceny na programie do aukcji pomyłka byla widoczna może 5min a sprzedały się 3 zestawy każdy klient dostał takie pismo plus zwrot kwoty co wpłacił

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Normalnie to powinien zrozumieć, ale to nie jest oczywiste.😁

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Otóż to 😁

Są kupujący, którzy lubią przycebulić (np. ja oraz zapewne większość rodaków), ale są uczciwymi, przyzwoitymi ludźmi 😇 , dlatego zrozumieją tak prosty ludzki błąd, uśmiechną się pod nosem, stwierdzą "no trudno - nie udało się" i zapomną o sprawie, oczywiście nie robiąc przy tym na złość sprzedającemu. Wszak każdy dorosły, uczciwy człowiek wie, że błędów nie robi tylko ten, kto nic nie robi.

Niestety są też kupujący "nieomylni" - ludzie na wskroś podli 👿 : roszczeniowi, skrajnie zcebuleni, przepełnieni jadem, którzy nie zrozumieją prostego ludzkiego błędu, tylko z uporem maniaka będą usiłowali wyłudzić rzecz za ułamek jej wartości, mimo że od początku zdają sobie sprawę z tego, że ich szanse są bliskie zeru, a po przegranej wojnie robią na złość sprzedającemu, plując w niego jadem i oszczerstwami.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Miałem kiedyś taki przypadek, pomyłka ceny i wystawiony produkt z ceną znacznie poniżej ceny zakupu.
Klient bez problemu zrozumiał moje tłumaczenie a ja jego, że kupił kilka sztuk w tak okazyjnej cenie. Przeprosiłem za pomyłkę i nie było problemu z anulowaniem zamówienia.
Jak wiadomo są ludzie i taborety.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@jurecki2onetpl sam raz tak miałem, zamiast zmienić liczbę sztuk na 1 (bo mi poszło na miejscu) to zmieniłem cenę z 200 zł na 1 zł. I ktoś kupił chwila moment. Zadzwoniłem, bo tak łatwiej "wyczuć" jaki jest klient, ten był ciężki więc kompromisowo zaproponowałem sprzedaż "po kosztach" i na to poszedł, dosłał mi kasę, wymęczył ode mnie jeszcze darmowy paczkomat (bo takto miałby smarta) ale summa summarum zamiast dostać negatywa i ew. dyskusję (opcja z anulowaniem bez kontaktu) albo realizować w takiej cenie i być do tyłu przeszło stówę to byłem stratny raptem jakąś dychę. 

oznacz moderatorów