anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja zakończona, mija siedem dni, brak zapłaty i?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

Co należy zrobić w takim przypadku?

Co zazwyczaj robicie?

Czy trzeba oznaczyć jako anulowana?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
kostas11
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba  zmieniam na anulowane, występuje o zwrot prowizji i zapominam 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Ja w pierwszym kroku przypominam kupującemu o wywiązaniu się z zobowiązań a jeśli po kilku dni nie ma wpłaty zgłaszam wniosek o zwrot prowizji .Nie zaznaczam opcji anulowana ,allegro samo przyznaje zwrot prowizji z automatu.

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mwmonety I takie przypominanie coś daje?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba u mnie nic nie dawało, więc przestałem wysyłać maile, czekam 7 dni, anulowanie i prowizja, bo jak ktoś kupuje to z reguły płaci od razu, jak tego nie zrobił w przeciągu 30 minut ( czasem coś nie pójdzie i ponawiają ) to nikłe szanse że zapłaci 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ifonka-zaba 

A wiesz, że u mnie daje? W połowie mniej więcej przypadków skutkuje wpłatą.

Jako że ja to Ty i vice versa, powinno i u Ciebie poskutkować 😀

Przetestuj przypomnienia na kilku ofertach, wtedy się dowiesz, czy Tobie konkretnie bliżej do Kaśki, czy do Kostasa😊

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Kasiulki2 Mam mieszane uczucia z tym przypominaniem, że mogę być oskarżona o spamowanie czy coś. Czasami piszę, ale efekty - chyba bliżej mi do Kostasa.

Bardzo rzadko ktoś odpisze, że zapomniał itp

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

U mnie w kategorii antyki i sztuka gdzie mam grono stałych klientów czasem to wystarcza ,zwłaszcza że wystawiam wszystko w licytacjach a klienci niejednokrotnie chcą wygrać jak najwięcej pozycji na jedną wysyłkę .Stali klienci mogą licytować do czasu aż sami zdecydują o zakończeniu a u nowicjuszy zwykle po 2 -3 tygodniach sam zgłaszam o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mwmonety  No  takie nieopłacenie wygranej też miewam, ale wtedy widzę, że w kolejnej aukcji ten ktoś zalicytował to domyślam się, że czeka na kolejną wygraną. Czasami ktoś taki napisze czy mogę poczekać bo chciałby jeszcze coś wylicytować. Oczywiście moja odpowiedź to" będę czekać" a proszę tylko o info kiedy koniec. Wtedy nie ma problemu.

Najgorszy problem gdy mija tydzień a tu cisza, brak wpłaty i nawet jak napiszę to też cisza.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mwmonety  @Kasiulki2  @kostas11 

Ale taki delikwent niepłacący jest bezkarny? nie ma żadnego nawet ostrzeżenia od Allegro?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba możesz pisać do allegro, wyślą mu przypomnienie ale nic więcej nie zrobią 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Czyli kupujący jest bezkarny i może sobie licytować dla zabawy.

Szkoda mi WOŚPowych aukcji gdzie prawie 30 mam takich delikwentów. Kiedyś Allegro przypominało ze dwa razy chyba i były tego efekty a teraz jest Gucio😞

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Gdy taki komediant ma dużo nieopłaconych transakcji, to blokują mu konto (był nawet ostatnio taki przypadek na forum https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dlaczego-moje-konto-zostalo-zablokowane/m...).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Ciekawe, czy bez zgłoszenia wiedzą, że delikwent nie płaci i blokują czy dopiero jak się takiego zgłasza🤔

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Wystarczy, że sprzedawcy często występują o zwrot prowizji i już allegro widzi, że delikwent ma problemy z kieszonkowym od rodziców😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
gsyART
#11 Animator#

wtrącę się do tematu, co robicie  w sytuacji jak ktoś nie opłaci promowanej oferty? wtedy allegro za promowanie nie zwraca:/ jest jakaś szansa na odzyskanie kosztów promowania?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gsyART Niestety, zwracają tylko prowizje. Te bezzwrotne koszty promowania powinny być takim "kupującym" doliczane do saldo allegro - może to by ich czegoś nauczyło.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Niestety nie oddadzą a prawda jest taka że większość takich nieopłaconych aukcji jest promowana takie aukcje łatwiej wpadają w oko nie tylko uczciwym klientom ale też tym co kupują dla zabawy.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba ja czekam około 14 dni. Czasem jest tak że klient po tygodniu sie orientuje że nie dostał przesyłki i ponawia płatność. Jesli ktos przez 2 tygodnie nie ponawia płatności i sie nie kotaktuje wówczas anuluje zakup i występuje o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ Ja przyzwyczajona byłam od lat, że czas na opłacenie aukcji to 14 dni więc też dłużej czekam. Dopiero od niedawna zorientowałam się, że to 7 dni jest. Jeśli się anuluje to już taki ktoś nie ma możliwości zapłaty?

Jeśli wystawię ponownie a ktoś się ocknie po czasie i opłaci co wtedy?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów